Бібліотечні уроки з 1 по 11 клас

Педагогіка і освіта » Бібліотечні уроки з 1 по 11 клас

Сторінка 13

АРМ «Адміністратор»

Являє собою робоче місце фахівця, що виконує системні операції над базами даних у цілому, спрямовані на підтримку їх в актуальному стані.

Бібліотекар. Також є пакет програм «Бібліограф», призначений для використання у бібліотеці навчального закладу. Головною його особливістю є простота у використанні та наявність усіх необхідних бібліотекарям та читачам функцій.

Програми пакету мають зручну та детальну довідкову систему, яка допоможе швидше навчитись ефективно їх використовувати.

Пакет працює в операційній системі Windows 95/ 98/ МЕ/ NT/2000/ XP та складається з таких програм:

· «Бібліограф - каталог»

· «Бібліограф - Читач»

· «Бібліограф - Пошук»

· «Бібліограф – WEB - Пошук»

· «Бібліограф - Замовлення»

Вчитель інформатики. Робота з програмами пакета починається зі створення електронного каталогу за допомогою програми «Бібліограф

– Каталог».Ця програма дозволяє реєструвати такі типи видань: книги, періодичні видання, а також газетні та журнальні статті.

Для пошуку видань у електронному каталозі призначена програма «Бібліограф - Пошук».

Реєстрація читачів, а також усіх фактів видачі – повернення літератури, здійснюється за допомогою програми «Бібліограф - Читач».

Web – орієнтована програма «Пошук» дозволяє формувати запит на пошук літератури в електронному каталозі через мережу Інтернет.

У бібліотеці замовлення обробляються за допомогою програми «Бібліограф - Замовлення».

Пакет «Бібліограф» - це інтегрована система, створена за технологією клієнт/сервіс.

Мова пакету – українська.

ІІІ. Закріплення матеріалу.

Бібліотекар.

Приступаючи до розробки бази даних, ми зробили аналіз усієї роботи шкільної бібліотеки. Результатом його стала схема необхідних елементів бази даних.

Комп’ютер має операційну систему Microsoft Windows XP, що дозволяє зробити окремий доступ як для читача, так і для бібліотекаря, який захищений паролем.

База даних (БД) розроблена на Microsoft Office 2003, що робить її дуже легкою у використанні.

Вчитель інформатики.

Спочатку ознайомимося з тими функціями, які доступні користувачу. Увійшовши в БД через доступ до читача, він побачить перед собою титульний лист, натиснувши клавішу мишки на напис «Вхід», увійде до головного меню:

Головне меню:

1. Презентація

2. Історія бібліотеки

3. Каталог

4. Електронні довідники

5. Електронна бібліотека

6. Бібліотекар

Там є 6 віконець, 5 із яких доступні для читача, а шосте – тільки для бібліотекаря.

- У І віконці – читачі мають змогу ознайомитися із можливостями шкільної бібліотеки, продивитись «презентацію бібліотеки».

- У ІІ віконці – читач дізнається про історію бібліотеки.

- ІІІ віконце дає доступ до книжкового фонду та фонду періодичних видань – це електронний каталог, який поєднує у собі алфавітний, систематичний каталог, каталог підручників, систематичну картотеку статей. У ньому розроблений детальний пошуковий апарат – за шифром, автором, назвою, ключовими словами. Пошук іде відразу по усьому фонду бібліотеки. Результатом є список, у якому спочатку йдуть книги, а потім періодичні видання. Є можливість перегляду їх окремо: «книги» та «статті».

- Четверте – дає можливість попрацювати з електронними довідниками, енциклопедіями та різноманітними програмами за різними напрямами. Усі вони знаходяться на локальному диску, що полегшує доступ до них.

- П’яте – дає можливість отримання повнотекстових творів та критику на них, біографію письменників. Це дає змогу охопити більше коло читачів матеріалом.

У жодному із п’яти віконець читач не може зробити правки, цього не дозволить зробити сама програма.

Головна кнопкова форма

- Введення / перегляд інших даних

- Перегляд звітів

- Вихід

Бібліотекар при включені комп’ютера входить до системи користування під своїм паролем, також пароль стоїть на шостому віконці – ця подвійна система дозволяє забезпечити безпеку ядра БД. Увійшовши сюди, бібліотекар побачить перед собою вікно, у якому – введення/перегляд інших даних, перегляд звітів, перехід. Якщо підвести курсор до «введення/ перегляд інших даних», з’явиться інше віконце, яке дає можливість працювати з БД.

Страницы: 8 9 10 11 12 13 14

Нове про педагогіку:

Вимоги вступу до ВНЗ Великобританії
Для вступу в університет усім, хто вчився у Великій Британії, необхідно здати іспити “A-levels”. Згідно даним Британської Ради, стандартні кваліфікаційні вимоги полягають у наступному: Посвідчення пр ...

Проектування дидактичних матеріалів
В результаті проведення лекції студенти повинні знати (див. Табл. 3): Табл. 3 Знання студента в результаті проведення лекції Зміст знань Рівень засвоєння Характеристика рівня Історія розвитку IBM PC. ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com