Види дистанційного навчання

Сторінка 1

Зі стрімким розвитком Явища освіти виникла необхідність дистанціювати викладача та навчаючого,для того аби проявились інтерес та самостійність індивіда до пізнання нового. Так з'явилась дистанційна форма навчання.

Дистанційна форма навчання - це отримання освітніх послуг без відвідин вищого учбового закладу, за допомогою сучасних інформаційно-освітніх технологій і систем телекомунікації, таких як електронна пошта, телебачення і INTERNET. Дистанційну форму навчання можна використовувати у вищій школі, а також для підвищення кваліфікації і перепідготовки фахівців.

Дистанційна форма навчання дозволяє одержати університетський диплом всім, хто по тим або іншим причинам не може вчитися очно. Дистанційна форма навчання відкриває великі можливості для студентів-інвалідів. Сучасні інформаційні освітні технології дозволяють вчитися незрячим, глухим і страждаючим захворюваннями опорно-рухового апарату.

Враховуються індивідуальні здібності, потреби, темперамент і зайнятість студента. Він може вивчати учбові курси в будь-якій послідовності, швидше або повільніше. Все це робить дистанційну форму навчання якісніше, доступніше і дешевше за традиційну.

Ефективність дистанційного навчання досягається шляхом якнайповнішого і точнішого узгодження вимог і можливостей студента. Враховуються всі обмеження, з якими стикаються викладач і студент. Звичайно, навчання проводиться з використанням декількох засобів спілкування одночасно, що дозволяє студенту одночасно з навчанням бути в курсі всіх технологічних новинок.

Ефективність дистанційного навчання заснована на тому, що студенти самі відчувають необхідність подальшого навчання, а не піддаються тиску батьків, обставин, начальства і ін.

Ефективність дистанційного навчання чимало залежить від того, наскільки регулярно займається студент. Це пояснюється тим, що неможливо сформувати систему знань при нерівномірному учбовому навантаженні. Проте при цьому жорстка звітність - це важливий аспект системи дистанційного навчання . За кожен пройдений розділ курсу студент повинен звітувати перед викладачем і, доки цього не відбудеться, рухатися в навчанні далі студент не зможе.

Ефективність дистанційного навчання досягається за рахунок того, що студент може сам вибирати час навчання, а також самостійно визначати інтенсивність і тривалість занять. Студент дистанційного навчання не прив'язаний до жорсткого розкладу. Будь-які затруднення і проблеми можуть бути вирішені у будь-який момент по електронній пошті. Можна також зв'язатися з своїм викладачем в режимі on-line і поставити йому всі питання на тему, що цікавить вас.

Популярною стала методика дистанційного навчання, що поєднує традиційні методи спілкування викладача і студентів на лекціях і семінарах в аудиторії, а також синхронні (одночасні) і асинхронні (із затримкою в часі) контакти через Інтернет. Світовий досвід дистанційного навчання показує, що при такій методиці дистанційного навчання взаємодія навчаючихся і викладачів на індивідуальній основі відбувається набагато частіше і ефективніше, ніж при інших формах.

Основною ідеєю методики дистанційного навчання є створення учбового інформаційного середовища, що включає комп'ютерні інформаційні джерела, електронні бібліотеки, видео- і аудіотеки, книги і навчальні посібники. Складовою частиною такого учбового середовища є як студенти, так і викладачі, взаємодія яких здійснюється за допомогою сучасних телекомунікаційних засобів. Таке учбове середовище надає унікальні можливості навчаючимся для отримання знань, як самостійно, так і під керівництвом викладачів.

При розробці учбових курсів упір робиться на самостійну роботу навчаючихся, їх колективну творчість, проведення міні - досліджень різного рівня. Передбачається велика кількість завдань, розрахованих на самостійне опрацьовування, з можливістю отримання щоденних консультацій.

Ідеальна методика дистанційного навчання є інтегрованим середовищем, з визначенням ролі різних компонент - методичних, організаційних, педагогічних і технологічних - таких, як друковані матеріали, радіомовлення, телебачення і застосування комп'ютерів.

Розрізняють також моджелі дистанційного навчання.

Модель дистанційного навчання 1: навчання по типу екстернату

Навчання, орієнтоване на шкільні або вузівські (екзаменаційні) вимоги, призначалося для учнів і студентів, які з якихось причин не могли відвідувати стаціонарні учбові заклади.

Модель дистанційного навчання 2: університетське навчання

Це вже ціла система навчання для студентів, які навчаються не стаціонарно, а на відстані, заочно або дистанційно, тобто на основі нових інформаційних технологій, включаючи комп'ютерні телекомунікації.

Страницы: 1 2

Нове про педагогіку:

Шляхи формування творчої особистості
В умовах незалежності та розбудови Української держави надзвичайно велике значення має розвиток суспільного виробництва. Але ж він знаходиться у прямій залежності від знань і умінь людей, що створюют ...

Комп’ютеризація у навчальному процесі. Значення комп’ютерів у школі
Так, комп’ютеризація усього світу – це дуже добре. Але, навіщо ходити так далеко? Якщо можна з впевненістю сказати, що найголовніше місце, де найпотрібніший комп’ютер – це освіта. Бо, як люди вчаться ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com