Види дистанційного навчання

Сторінка 1

Зі стрімким розвитком Явища освіти виникла необхідність дистанціювати викладача та навчаючого,для того аби проявились інтерес та самостійність індивіда до пізнання нового. Так з'явилась дистанційна форма навчання.

Дистанційна форма навчання - це отримання освітніх послуг без відвідин вищого учбового закладу, за допомогою сучасних інформаційно-освітніх технологій і систем телекомунікації, таких як електронна пошта, телебачення і INTERNET. Дистанційну форму навчання можна використовувати у вищій школі, а також для підвищення кваліфікації і перепідготовки фахівців.

Дистанційна форма навчання дозволяє одержати університетський диплом всім, хто по тим або іншим причинам не може вчитися очно. Дистанційна форма навчання відкриває великі можливості для студентів-інвалідів. Сучасні інформаційні освітні технології дозволяють вчитися незрячим, глухим і страждаючим захворюваннями опорно-рухового апарату.

Враховуються індивідуальні здібності, потреби, темперамент і зайнятість студента. Він може вивчати учбові курси в будь-якій послідовності, швидше або повільніше. Все це робить дистанційну форму навчання якісніше, доступніше і дешевше за традиційну.

Ефективність дистанційного навчання досягається шляхом якнайповнішого і точнішого узгодження вимог і можливостей студента. Враховуються всі обмеження, з якими стикаються викладач і студент. Звичайно, навчання проводиться з використанням декількох засобів спілкування одночасно, що дозволяє студенту одночасно з навчанням бути в курсі всіх технологічних новинок.

Ефективність дистанційного навчання заснована на тому, що студенти самі відчувають необхідність подальшого навчання, а не піддаються тиску батьків, обставин, начальства і ін.

Ефективність дистанційного навчання чимало залежить від того, наскільки регулярно займається студент. Це пояснюється тим, що неможливо сформувати систему знань при нерівномірному учбовому навантаженні. Проте при цьому жорстка звітність - це важливий аспект системи дистанційного навчання . За кожен пройдений розділ курсу студент повинен звітувати перед викладачем і, доки цього не відбудеться, рухатися в навчанні далі студент не зможе.

Ефективність дистанційного навчання досягається за рахунок того, що студент може сам вибирати час навчання, а також самостійно визначати інтенсивність і тривалість занять. Студент дистанційного навчання не прив'язаний до жорсткого розкладу. Будь-які затруднення і проблеми можуть бути вирішені у будь-який момент по електронній пошті. Можна також зв'язатися з своїм викладачем в режимі on-line і поставити йому всі питання на тему, що цікавить вас.

Популярною стала методика дистанційного навчання, що поєднує традиційні методи спілкування викладача і студентів на лекціях і семінарах в аудиторії, а також синхронні (одночасні) і асинхронні (із затримкою в часі) контакти через Інтернет. Світовий досвід дистанційного навчання показує, що при такій методиці дистанційного навчання взаємодія навчаючихся і викладачів на індивідуальній основі відбувається набагато частіше і ефективніше, ніж при інших формах.

Основною ідеєю методики дистанційного навчання є створення учбового інформаційного середовища, що включає комп'ютерні інформаційні джерела, електронні бібліотеки, видео- і аудіотеки, книги і навчальні посібники. Складовою частиною такого учбового середовища є як студенти, так і викладачі, взаємодія яких здійснюється за допомогою сучасних телекомунікаційних засобів. Таке учбове середовище надає унікальні можливості навчаючимся для отримання знань, як самостійно, так і під керівництвом викладачів.

При розробці учбових курсів упір робиться на самостійну роботу навчаючихся, їх колективну творчість, проведення міні - досліджень різного рівня. Передбачається велика кількість завдань, розрахованих на самостійне опрацьовування, з можливістю отримання щоденних консультацій.

Ідеальна методика дистанційного навчання є інтегрованим середовищем, з визначенням ролі різних компонент - методичних, організаційних, педагогічних і технологічних - таких, як друковані матеріали, радіомовлення, телебачення і застосування комп'ютерів.

Розрізняють також моджелі дистанційного навчання.

Модель дистанційного навчання 1: навчання по типу екстернату

Навчання, орієнтоване на шкільні або вузівські (екзаменаційні) вимоги, призначалося для учнів і студентів, які з якихось причин не могли відвідувати стаціонарні учбові заклади.

Модель дистанційного навчання 2: університетське навчання

Це вже ціла система навчання для студентів, які навчаються не стаціонарно, а на відстані, заочно або дистанційно, тобто на основі нових інформаційних технологій, включаючи комп'ютерні телекомунікації.

Страницы: 1 2

Нове про педагогіку:

Педагогічні засоби екологічного виховання молодших школярів
Людина – частка природи. Потяг до всього живого закладений у ній від самого народження, та чи не найяскравіше виявляється в дитячому віці. Однак відчуття краси, розуміння природи не приходить саме со ...

Стисла історія розвитку лазерного принтера
Поштовхом до створення перших лазерних принтерів послужила поява нової технології, розробленої фірмою Canon. Фахівцями цієї фірми, що спеціалізується на розробці копіювальної техніки, був створений м ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com