Явище Освіти як підсистема ІС Наука та інструмент організації розумного

Сторінка 2

Відповідно до Закону України "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або меншин" у багатьох загальноосвітніх навчальних заставах російська, румунська, молдавська, угорська, польська, болгарська, новогрецька, гагаузька, ромська мови, а також іврит та ідіш вивчаються як навчальні предмети; вірменську, кримчацьку, караїмську ж мови вивчають у недільних школах.

З кожним долею розширюється мережа загальноосвітніх навчальних закладів для обдарованої молоді. Якщо сім років тому в Україні функціонувало 913 гімназій, ліцеїв та колегіумів, у яких навчалося 265,8 тис. учнів, те нині їх кількість наближається до 1 млн. Взагалі в Україні ведеться постійна різнобічна робота з пошуку, навчання й виховання талановитої молоді - майбутнього інтелекту держави. І найбільш ефективною формою виявлення юних талантів стали учнівські предметні олімпіади, турніри та конкурси.

В 2004 - 2005 н.р. у всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових предметів взяло долю близько 3 млн. учнів, 1018 з їх стали переможцями; 26 школярів гідно представляли Україну в Міжнародних учнівських олімпіадах, виборовши 25 медалей різного статусу: 3 золоті, 10 срібних і 12 бронзових.

Школярі України постійно беруть доля й в інших всеукраїнських та міжнародних змаганнях, багато з яких вже стали традиційними: Міжнародна Мендєлєєвська олімпіада, Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, Міжнародна олімпіада та Міжнародний конкурс з російської мови для країн СНД і Балтії, Міжнародний турнір фізиків, всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвячений видатному українському поету Т. Г. Шевченку тощо.

В Україні приділяється значна увага й позашкільній освіті. Майже 1,5 млн. дітей та підлітків одночасно з навчанням у школі навчаються й у позашкільних заставах освіти, яких нараховується майже 1,5 тисячі. У них створені належні умови для здобуття додаткових знань, умінь і навичок за інтересами, забезпечення інтелектуального, духовного розвитку, підготовки до активної професійної та громадської діяльності.

За роки незалежності в Україні створені вітчизняні підручники, навчальні й методичні посібники для усіх ланків середньої освіти. Лише для реалізації змісту предметів інваріантної частини Базового навчального плану загальноосвітньої школи регламентовано 1071 назву підручників та понад 600 найменувань додаткових навчальних видань, спрямованих на поглиблення та вдосконалення загальної середньої освіти учнів. Майже з усіх навчальних предметів є варіативні підручники, наявність яких створює сприятливі умови для демократизації навчально-виховного процесу.

В 2001 році в Україні розпочався поступовий перехід на 12-річний термін навчання. Здійснено значну організаційну та науково-методичну роботові щодо переходу загальноосвітньої школи на новий зміст і структуру. Затверджені Державні стандарти початкової загальної освіти та базової й повної загальної середньої освіти, на основі яких розроблені Типові навчальні плани початкової, основної й старшої школи.

Ключова роль у забезпеченні якісні освіти належить учителеві. Нині в Україні працює понад 570 тисяч педагогів. З метою стимулювання їхньої активної участі в становленні й розвитку національної системи освіти засновано щорічний Всеукраїнський конкурс "Учитель долі". Вже відбулося 9 таких конкурсів, у яких взяло долю більш як 120 тис. учителів, у тому числі понад 1 тис. у фінальних етапах. Переможці конкурсу відзначаються високою державною нагородою - присвоєнням звання "Заслужінь учитель України". Нині таких вчителів 45.

На виконання основних положень Національної доктрини розвитку освіти, Закону України "Про загальну середню освіту", положень концепції загальної середньої освіти для 12-річної школи розпочато поетапний перехід до профільного навчання в старшій школі. Розроблено й ухвалено Концепцію профільного навчання. Підготовлено перелік існуючого навчально-методичного забезпечення профільного навчання та визначено шляхи його поповнення.З метою зміцнення статусу української мови як державної постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 долі затверджено Державну програму розвитку й функціонування української мови на 2004-2010 роки, розроблено та подане до Кабінету Міністрів України проект Закону України "Про розвиток і застосування мов в Україні".

Страницы: 1 2 3

Нове про педагогіку:

Матеріально – технічна підготовка до вивчення теми
Для якісної підготовки кваліфікованих робітників в ПТНЗ, велике значення має оснащення та організація майстерень і лабораторій, обладнання матеріально-технічною базою, а також організація робочого мі ...

Основні завдання курсу викладання української мови у допоміжній школі в добукварний період
Зараз виділяють три основні взаємопов'язані між собою напрямки розробки психолого-педагогічних проблем розвитку мовлення дитини, удосконалення змісту і методів навчання рідної мови: 1) структурний (о ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com