Методичні рекомендації щодо вдосконалення родинного виховання в гімназії

Педагогіка і освіта » Родинне виховання в сучасній сім’ї » Методичні рекомендації щодо вдосконалення родинного виховання в гімназії

Сторінка 1

Відвідавши ХСШ № 162, ми ознайомилися з методами роботи класного керівника з батьками дітей, продивилися річний план проведення позакласних заходів, відвідали родинне свято та також побували на батьківських зборах.

Дослідження показало, робота з родинного виховання проводиться класним керівником 8-Б класу Каcян О.Ю. на достатньо високому рівні. Дуже багато уваги педагог намагається приділяти не просто цілому класу, а й кожній дитині окремо.

Але були знайдені і недоліки у роботі класного керівника з родинного виховання.

Під час відвідування батьківських зборів було виявлено, що вони все ще проводяться у застарілій формі. Дуже багато часу приділяється обговорюванню питань про те, скільки і на що здавати грошей, хто буде робити ремонт у класі та ін. Виявилося, що ці питання відібрали більшу половину часу батьківських зборів, а багато питань стосовно поведінки та успішності учнів роздивитися просто не встигли за браком часу. Звісно, класний керівник дала папірці з оцінками учнів, але обговорення шляхів вдосконалення успішності учнів не відбулося. Було відмічено також і незадовільну поведінку деяких учнів, зроблено це було тактовно. Але час не дозволив обговорити шляхи попередження повторення такої поведінки у майбутньому.

Ми пропонуємо новий вид, інтерактивну форму проведення батьківських зборів, які проводяться разом з дітьми. Це допомагає більш досконально вивчити особливості взаємин у родині, краще розібратися з проблемами, що виникають у дітей.

Звісно, що такий вид батьківських зборів треба чергувати з традиційними зборами, бо існує багато суперечливих питань та проблем , які просто не можуть бути обговорені у присутності дітей.

Нами був розроблений сценарій батьківських зборів під назвою “Мій дім – моя фортеця”. На цьому заході присутні батьки, класний керівник, школярі та психолог .

Поряд з вивченням конкретних тем, спрямованих на допомогу батькам у виховані дітей, пропонується широко застосовувати різноманітні тести, які мають на меті проведення діагностики батьківських уявлень щодо конкретних питань, пов’язаних з вихованням дітей різного віку. Також доцільно було б розробляти спеціальні пам’ятки для батьків з цих питань.

Дослідження стану роботи класного керівника 8-Б класу Касян Оксани Юріївни з родинного виховання у Харківській спеціалізованій школі № 162 показали, що цьому питанні приділяється багато уваги. Проводяться різні заходи, які допомагають батькам і дітям краще зрозуміти один одного, вирішити вже існуючі проблеми, стерти межу між старшим і молодшим поколіннями.

Але, нажаль, сучасний класний керівник має дуже багато роботи з різними документами та звітами, що забирають багато часу та не дають змоги приділити достатньо уваги дітям. На наш погляд, треба звільнити класних керівників від такої великої кількості роботи заради підростаючого покоління, якому потрібна не звітовність, а увага.

Ми сподіваємося, що ідея проведення батьківських зборів у нетрадиційній інтерактивній формі стане широко використовуватися у сучасних школах. Всі організаторські питання відійдуть на другий план, а на першому завжди будуть знаходитись діти та їх благополуччя.

Було здійснено критичний аналіз наукової літератури з обраної теми. Користуючись цим матеріалом, досягнута мета, що була поставлена на початку дослідження – визначили сутність, мету, завдання та умови успішного родинного виховання в сучасній родині:

Родинне виховання – це процес цілеспрямованого формування всебічно розвинутої особистості дитини під керівництвом батьків.

Мета родинного виховання полягає у формуванні гармонійно розвинутої особистості.

Загальній меті підпорядковуються завдання родинного виховання, якими є: здійснення фізичного, розумового, морального, трудового, економічного та естетичного виховання.

У надрах української родини сформулювалась своя національна система родинного виховання дітей, яка має культивувати такі якості і особливості характеру людини як:

повагу і відданість батькам, готовність до взаємодопомоги;

шанування культу предків, традицій і звичаїв свого народу;

усвідомлення власної гідності, честі;

Страницы: 1 2

Нове про педагогіку:

Музичний образ в пісенній творчості
Відомо, що музичний образ виражається комплексом усіх музичних засобів. Музичний образ у його складному естетичному розумінні діти не можуть створити - у них нема належного рівня узагальнення спостер ...

Методичні розробки занять з розвитку мовленнєвої компетенції учнів 5 класу з використанням відеоматеріалів
План – конспект заняття №1 Тема: Музика Цілі: Практичні: вдосконалити граматичні навички вживання Past Simple; вдосконалити фонетичні та лексичні навички; розвивати монологічне мовлення; розвивати вм ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com