Оптичний принцип запису та зчитування інформації

Педагогіка і освіта » Фізичні основи роботи комп’ютера » Оптичний принцип запису та зчитування інформації

Сторінка 5

Недоліки Blu-Ray не очевидні і компенсуються перевагами. Це передбачувана висока ціна приводів і дисків і проблеми зворотної сумісності з попередніми носіями інформації. Щодо ціни – ситуація повинна покращати після залучення сторонніх виробників, які так само можливо допоможуть розібратися і з захистом від копіювання, хоча навряд чи – дев'ять основних компаній зможуть наполягти на дотриманні умови повної відповідності формату. А щодо сумісності – все залежить від масовості старту Blu-Ray, його розрекламованістю і майбутньою популярністю. Якщо Blu-Ray з'явиться на кожній машині (що маловірогідне, користувачі – народ дуже консервативний), то, можливо, старі формати вимруть, як динозаври, і підтримувати сумісність з ними немає ніякої потреби. На масовість старту дуже сильно впливатиме ціна пристроїв, дисків і жорсткість ліцензійної політики дев'ятки виробників. Отже доля формату цілком в руках його творців. У кожної з дев'яти компаній є величезний досвід за плечима, успіхи і провали, так що давати поради їм безглуздо, а ось чи здатні вони вчитися на власних і чужих помилках – покаже майбутнє, майбутнє формату Blu-Ray .

Таблиця 2.3 – Характеристики Blu-ray

Ємність носія

23.3 Гб / 25 Гб / 27 Гб / 50 Гб / 100 Гб

Довжина хвилі лазера

405 nm (blue-violet laser)

Апертура лінзи

0.85 NA (numerical aperture)

Швидкість передачі даних

36 Mbps

Діаметр диска

120 mm

Товщина диска

1.2 mm (товщина оптично активного шару – 0.1 mm)

Товщина трека

0.32 nm

Мінімальна довжина точки

0.160/0.149/0.138 nm

Щільність запису

16.8/18.0/19.5 Gbit/inch2

Формат запису відео

MPEG2 video (для відеоплеєра),

Формат запису аудіо

AC3, MPEG1, Layer2 (для відеоплеєра),

для комп’ютера – будь-які формати

Розмір картриджа

129 x 131 x 7 mm

Вік голографії

Технології оптичного запису CD, DVD, Blu-ray і HD-DVD по суті однакові. Кардинально нове рішення пропонує компанія InPhase Thecnologies – спосіб голографічного зчитування і запису інформації за допомогою лазерів.

Головна особливість – неймовірно висока щільність запису (515 Гбіт в 6,44 кв. см) і можливість використання носіїв будь-яких форм-факторів, хоч квадратних, хоч круглих. Чим товще диск – тим більше інформації він вміщає.

InPhase Teсhnologies продемонструвала на виставці СЕ5 2006 привод PolyTopic, здатний прочитувати диск завтовшки 1,5 мм за допомогою 407-нм лазера. Швидкість передачі інформації варіюється від 20 Мбайт/с до 23x Мбайт/с. Відкладати справи у довгий ящик компанія не має наміру – до кінця року в продаж повинні поступити голографічні приводи і диски місткістю від 300 Гбайт до 1,6 Тбайт. Коштувати привод буде близько 8000$.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Нове про педагогіку:

Рекомендації в яких класах та при вивчені яких розділів фізики можна використовувати підібраний матеріал
Таблиця 3.1 – Теми нової навчальної програми з фізики до яких відносяться розділи та підрозділи позаурочних занять Клас Тема № Розділу і підрозділу 10 «Рідкі кристали та їх властивості», «Люмінесценц ...

Структура рефлексивно-акмеологічного підходу до розвитку професійної майстерності у людинознавчих науках
Отже проведений аналіз показав тісні й різноманітні зв'язки акмеології з іншими науками про людині. Яким же образом ці зв'язки впливають на конкретні акмеологічні дослідження? Природно, знання, отрим ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com