Фрагменти уроків з використанням мультимедійних засобів навчання

Сторінка 2

Виконання вправ

1. Обчисліть: a) cos; б) sin; в) cos; г) sin.

Відповіді. а) –1; б) 0; в) 0; г) 1.

2. Обчисліть: а) ; б) ;

в) ; г) .

Відповіді: а) 0; б) –1; в) –1; г) 2.

Тангенсом числа називається відношення синуса числа до його косинуса: . Тангенс визначений для всіх , крім тих значень, для яких , тобто невизначений для .

Котангенсом числа називається відношення косинуса числа до його синуса: . Котангенс визначений для всіх , крім таких значень, для яких , тобто крім значень .

Значення тригонометричних функцій деяких чисел.

Через те, що поворот на кут в радіан збігається з поворотом на кут градусів, аргумент синуса і косинуса можна виразити як у градусах, так і в радіанах. Наприклад, при повороті точки (1; 0) на кут , тобто на кут : , .

Заповнимо таблицю значень синуса, косинуса, тангенса і котангенса деяких чисел (таблиця 1. Додаток №3. Кодоплівка №5 кладеться на робоче місце проектора).

Таблиця 1.

VII. Підведення підсумків уроку

Завдання класу: Сформулюйте означення тригонометричних функцій: а) гострого кута прямокутного трикутника; б) довільного кута (за допомогою кола радіуса R з центром у початку координат та за допомогою одиничного кола; в) Заповніть пропуски в таблиці 2(Додаток №3. Кодоплівка №6 кладеться на робоче місце проектора)

Таблиця 2

г) Заповніть пропуски в таблиці 3 (Додаток №4. Кодоплівка №7 кладеться на робоче місце проектора)

Таблиця 3

д) Заповніть таблицю 4 значень тригонометричних функцій. (Додаток №4. Кодоплівка №8 кладеться на робоче місце проектора)

Таблиця 4

Підводиться загальний підсумок уроку.

Урок №2

Тема: Побудова графіків синуса, косинуса, тангенса і котангенса та їх властивості.

Мета: Побудова графіків функцій , , . Вивчення властивостей тригонометричних функцій , , (область визначення; область значень; парність (непарність); симетричність графіків; періодичність; нулі функції; проміжки спадання (зростання); проміжки знакосталості; найбільші і найменші значення). Розвивати в учнів інтерес до математики і інформатики шляхом демонстрації різноманітних можливостей комп’ютера.

Тип уроку: Пояснення нового матеріалу.

Обладнання: Комп’ютер, мультимедійний проектор, мультимедійна презентація створена засобами Microsoft PowerPoint, підручник «Алгебра і початки аналізу. 10 клас» Нелін Є. П.

Хід уроку

ІV. Пояснення нового матеріалу

Страницы: 1 2 3 4 5

Нове про педагогіку:

Мета, завдання, зміст, форми, методи та засоби виховання культури взаємин батьків та підлітків в сім’ї і школі
Метою виховної діяльності педагога у загальноосвітніх навчальних закладах є створення умов для розвитку і самореалізації особистості школярів, виховання у них високої гуманістичної культури, здатност ...

Лінгвістичні казки. Будова слова
Жили в одному казковому слові друзі. Звали їх Префікс, Суфікс, Корінь, Суфікс і Закінчення. У кожного з них було своє місце. Якось влітку вирішили вони сходити разом на екскурсію, помилуватися красою ...

Навігація по сайту

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com