Технологія виховання толерантного ставлення дітей старшого дошкільного віку до традицій і культур народів світу

Педагогіка і освіта » Виховання толерантного ставлення старших дошкільників до традицій і культур народів світу » Технологія виховання толерантного ставлення дітей старшого дошкільного віку до традицій і культур народів світу

Сторінка 1

Формувальний етап експерименту передбачав обґрунтування технології виховання толерантного ставлення дітей старшого дошкільного віку до традицій і культур народів світу.

Основними складниками технології були ігри (дидактичні, ігри-подорожі, ігри-бесіди), цільові прогулянки, екскурсії,

Опишемо та проаналізуємо цей етап експериментальної роботи.

У першій серії дослідження було проведено низку занять: "Мандруючи глобусом", "Найхолодніші місця на землі", "Найтепліші місця на землі", "Знайомство з Америкою", "Знайомство з Європою", "Народи світу та їх мови" тощо.

Наведемо плани-конспекти окремих занять.

Тема:"Найтепліші місця на Землі".

Мета: ознайомити дітей з Африкою; розширити знання про населення материка, умови його проживання, тваринний та рослинний світ; ввести до словника слова: негр, пустеля, оазис, дюна; розвивати зв’язне мовлення, мислення; формувати світогляд дошкільника; виховувати толерантне ставлення до африканського народу.

Матеріал: ілюстрації "Тваринний і рослинний світ Африки".

Хід заняття

1. Прихід мавпочки та подорож з нею Африкою:

- Клімат: пекучі пустелі, тропічні ліси (найбільша пустеля – Сахара, піщані дюни).

- Рослини: колючий терен, верблюжа колючка, сакаул, баобаб, сиквоя, пальма.

- Тварини: верблюди (випиває 130л води), хамелеони, кенгуровий щур, шакали, орикс, слони (вага до 6 тон), леопарди, крокодили, пітони, антилопи (роги – до 1м), гіпопотами ("річковий кінь", вага – до 3тон), горили (зріст –до2,5м, вага – до 310кг), жирафи тощо.

2. Читання уривка з твору К. Чуковського "Лікар Айболить".

3. Аналіз, підсумок.

Тема: "Знайомство з Америкою".

Мета: ознайомити дітей з Америкою, дати уявлення про народи, звичаї, культуру,розширити знання про тваринний і рослинний світ Америки; ввести до словника слова: індіанець, вігвам, хмарочоси, статуя Свободи, водоспад, Великий Каньйон; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до навколишнього світу.

Матеріал: ілюстрації "Тваринний та рослинний світ Америки", атрибути до гри "Стежиною прерій".

Хід заняття

1. Прихід індіанця Сміливе Серця та його розповідь про Америку:

- Різноманітність клімату.

- Національна різноманітність населення Америки.

- Культура країни (День Подяки, Хелоуін, Санта Клаус).

- Визначні місця(Ніагарський водоспад, водоспад Ахель – найвищий у світі, Великий Каньйон).

- Тваринний і рослинний світ (бізони, койоти, леви, жирафи, гепарди, гієни, газелі, сайгаки, страуси – яйця висиджує самець, мурахоїд – довжина язика до 1м).

2. Розвага "Стежками прерій".

3. Аналіз, підсумок.

Тема: "Народи світу та їх мови".

Мета: розширити знання дітей про народи, що живуть на планеті Земля, деякими особливостями їх зовнішнього вигляду, побутом, національними костюмами, умовами проживання, мовою; ввести до словника слова: хмарочос, вігвам, іглу; розвивати комунікативні здібності дошкільників; виховувати почуття гордості за свій народ та любов до рідної мови.

Матеріал: дидактична вправа "Сестрички", дидактична гра"Хто де живе", ілюстрації.

Хід заняття

1. Ознайомлення з легендою про виникнення людей різних націй та рас, виникнення різноманітних мов на Землі.

2. Розгляд ілюстрації із зображенням людей різних національностей. Ознайомлення з характерними зовнішніми особливостями. Дидактична вправа "Сестрички".

3. Особливості будівель різних народів.

4. Дидактична гра "Хто де живе".

5. Аналіз, підсумок.

У другій серії дослідження, з дітьми були використані різноманітні форми і методи формування етнокультурної обізнаності дітей.

Так, дидактична гра "Народи – як одна сім'я, хоча і мови різні", мала на меті закріпити та узагальнити уявлення дітей про культуру народів інших національностей; розвивати логічне мислення та виховувати в дітей інтерес та любов до культури інших народів.

У грі передбачалося продовжувати формувати і уточнювати знання дітей за такими розділами: "Назва країни", "Столиця", "Прапор", "Народна гра", "Національне ім'я", "Особливості сільського господарства", "Національний костюм", "Жива та нежива природа", "Література".

Одночасно в грі брали участь 6 дітей. Вони по черзі брали карточки із сектора ігрового поля. Якщо на картинці намальований хлопчик, що читає книжку, то розповідали твір народу, назва якого у дитини на карточці з позначкою.

Страницы: 1 2

Нове про педагогіку:

Стан досліджуваної проблеми в теорії і практиці навчання математики
Проблема організації позакласної роботи і її роль в математичному розвитку школярів вже досить довгий час розв’язується науковцями, психологами, педагогами й самими вчителями початкових класів. Насам ...

Особливості організації та проведення рухливих ігор школярів
Наша науково-дослідна робота на етапі констатуючого експерименту носила діагностичний характер. Ми вирішували такі завдання: виявити особливості організації та проведення рухливих ігор (у молодшому ш ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com