Без сумніву, для того, щоб розробити свою систему виховання толерантності, знайти нові ефективні методики роботи, важливо взяти до уваги досвід не лише вітчизняний, а й зарубіжний.
У зв’язку з цим цікавим, на нашу думку, актуальними є дослідження проблем виховання толерантності американського психолога Г. Оллпорта.
Саме поняття «толерантність» він визначив за допомогою таких тез:
Толерантність – це:
- співпраця, дух партнерства;
- готовність приймати чужу думку;
- повага людської гідності;
- прийняття іншого таким, як він є;
- здатність поставити себе на місце іншого;
- повага права бути іншим;
- визнання різноманіття;
- визнання рівності інших;
- терпимість до чужих думок, поведінки;
- відмова від домінування, заподіяння шкоди і насильства.
Отже, педагогічна наука сьогодні потребує більш детального узагальнення і систематизації набутого досвіду виховання толерантності, що в свою чергу, дасть змогу детальніше обґрунтувати основні принципи і методи виховної роботи, розробити нові форми і засоби формування толерантної особистості.
Нове про педагогіку:
Рухливі ігри для учнів молодших класів
Боротьба за м'яч Мета: вдосконалення спритності, швидкості реакції, бігу зі зміною напрямку. Гравці поділяються на дві команди (щонайменша кількість учасників - 4, в кожній команді - по 2) і розташов ...
Вплив астрономії на сучасною культуру
Людство вступило в 3-є тисячоліття своєї історії. Стрімко набирає обертів ХХІ століття. Відбуваються складні, неоднозначні зміни як у середовищі проживання людини, так і в суспільстві. Відчутно зміни ...