Методичні рекомендації по організації системи формування у дітей елементів національної культури за допомогою української народної іграшки

Педагогіка і освіта » Експериментальне дослідження проблеми використання іграшок у іграх дітей » Методичні рекомендації по організації системи формування у дітей елементів національної культури за допомогою української народної іграшки

Сторінка 4

Гра і іграшка - специфічний засіб масової інформації, оскільки в них зафіксовані основні тенденції дії на свідомість і поведінку людини, способи і засоби його виховання. ЗМІ побудовані на принципах гри (чим не іграшки сучасні газети з незліченними кросвордами? А скільки ігор на телебаченні!), а ігри - на принципах ЗМІ.

Іграшка - той же носій інформації для дитини, що газета або Інтернет для дорослого. Іграшка - духовний спосіб ідеального життя, ідеального миру, це архетип уявлень про добро - справжньому або уявному. Справжня іграшка затверджує добро і зумовлює розрізнення добра і зла.

Іграшка завжди виконувала окрім інших і психотерапевтичну функцію - допомагала дитині опанувати власними бажаннями, страхами. Страх темноти, наприклад, можна перемогти за допомогою дерев'яного меча - знаряддя його подолання. Іноді дитина сама знаходить «іграшки», що відповідають певним, часто неусвідомленим його потребам. Який-небудь корч, камінчик, черепашка, цвях, ганчірочка, пташине перо і ін. наділяються особливими властивостями, переживаннями і сенсами. Іграшка не тільки супровід гри, але і засіб навчання, розваги і навіть лікування. Відтворюючи реальні і уявні предмети, образи, іграшка служить цілям розумового, етичного, естетичного і фізичного виховання.

Іграшка допомагає дитині пізнавати навколишній світ, привчає його до цілеспрямованої, осмисленої діяльності, сприяє розвитку мислення, пам'яті, мови, емоцій. Іграшка широко використовується в учбово-виховній роботі з дітьми, зокрема для розвитку дитячої, технічної і художньої творчості.

Серійне виробництво і продаж іграшок припускає, що одна іграшка може бути замінена такій же або покращуваною, як запропонували поступити виробники ляльки Барбі в рекламі своєї продукції. Дитина, що грає з такою лялькою, поставлена в ситуацію дорослого вибору яку модель віддати перевазі, абсолютно так само, як автоаматор, що вибирає нову машину. Серійна іграшка прагне стати симулякром. Метою дитини вже виявляється не виявлення ігрових можливостей ляльки, а доказ її престижності. Проблема в руйнуванні індивідуально значущих відносин з улюбленою і єдиною іграшкою, тому що її можна замінити «абсолютно такий же», і, як наслідок збіднення емоційного досвіду дитини, яка, ставши дорослим, теж матиме в своєму розпорядженні небагату емоційну палітру. Пошукові ігри не те щоб явно пригнічуються, але в усякому разі не заохочуються в світі сучасних, серійно вироблюваних іграшок. Зате закладена вже в дитячу психіку штучна потреба в конкуренції володіння допомагає існуванню дорослої людської особини як маленький гвинтик машинного миру.

Типи, характер, зміст і оформлення іграшки визначаються конкретними виховними завданнями стосовно віку дітей з урахуванням їх розвитку і інтересів. Як витвори декоративно-прикладного мистецтва іграшки, особливо національно-традиційні, використовуються як декоративні елементи в сучасному інтер'єрі. Зміст і форми іграшки знаходяться в безпосередньому зв'язку з соціальним ладом суспільства, з рівнем його культури. Іграшки дозволяють так само природніше організувати спілкування дитини з батьками, що є в сучасному світі вельми актуальною проблемою.

Розроблені матеріали курсової роботи можуть бути використані в процесі підготовки майбутніх вихователів дошкільних закладів.

Страницы: 1 2 3 4 5

Нове про педагогіку:

Суть технічної творчості та її значення для всебічного розвитку учнів
Лише творче ставлення до своєї праці може дати помітні досягнення у будь-якій галузі діяльності. Ми бачимо не на прикладах видатних діячів у галузі науки, мистецтва, виробництва Підвищити продуктивні ...

Виховання в учнів інтересу до занять фізичною культурою
Виховання в старших підлітків інтересу до занять фізичною культурою є предметом особливої уваги як у теорії педагогіки, так і в методиці фізичного виховання. Це пов'язано з тим, що в підлітковий вік ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com