Методичні рекомендації по організації системи формування у дітей елементів національної культури за допомогою української народної іграшки

Педагогіка і освіта » Експериментальне дослідження проблеми використання іграшок у іграх дітей » Методичні рекомендації по організації системи формування у дітей елементів національної культури за допомогою української народної іграшки

Сторінка 3

Ігри та розваги. "Відгадай за описом", "Впізнай за розписом", "Відгадай за формою", "Художній салон", "Магазин іграшок", "У музеї, "На виставці", "До якої іграшки розпис", "Знайди потрібні іграшки", "Яка назва краща", "Склади візерунок", "Склади казку" (дидактичні ігри). "Закликаємо весну" (драматизована гра). "Ходить гарбуз по городу", "Нещасний горщик", "Хто швидше знайде потрібну іграшу" (рухлива гра). "Казкова пошта" (розвага). Народні промисли та ремесла України" (свято).

III. Спадкоємці народних традицій.

Робота на заняттях та у повсякденні. Основні теми: 1.У гончарній майстерні. 2. Створимо казку. 3. Веселий ярмарок.

Підтєми. Виготовлення виробів за мотивами української народної іграшки: "Сварлива Солоха" (ліплення, опішнянська іграшка); "Казковий олень" (малювання, косівська іграшка); "Диво-кінь" (аплікація, яворівська іграшка); "Фантастична істота" (тематична робота); "Як квочка курчат захищала" (сюжетне ліплення). Складання творчих розповідей про виготовлених персонажів.

Робота в ігровому напрямку. Виготовлення подарунків, сувенірів за мотивами української народної іграшки. Виготовлення разом з батьками іграшок для куточка народної іграшки. Ліплення за мотивами народної казки ("Гуси-лебеді"). Виготовлення іграшки з природного матеріалу (із соломи, овочів, гілочок). Проведення конкурсу на кращу іграшку. Складання творчих розповідей про іграшку.

Ігри та розваги. "У музеї", "Археологи", "На виставці", "У магазині художніх виробів" (сюжетно-рольові ігри). Інсценізація казок з використанням народної іграшки (М. Коцюбинський "Про двох цапків", "Дві кізочки"). Конкурс знавців української народної іграшки "Що? Де? Коли?" (розвага); "Сорочинський ярмарок" (свято).

Висновки до другого розділу.

В другому розділі ми розглянули методику ознайомлення дітей з новою іграшкою у іграх дітей старшої групи дитячого садку. Для того, щоб названі ігри виконували функції розвитку дітей і використовувалися ними в самостійній діяльності, важливо при їх організації враховувати наступні педагогічні вимоги: підбір ігор відповідно до віку дітей і рівня їх розвитку; поступове ускладнення ігор відповідно до зміни рівня знань; роз'яснення дітям правил гри; забезпечення активності і зацікавленості всіх хлоп'ят; систематичний контроль і допомога дітям в процесі гри залежно від етапу її освоєння; широке використання взаимообучения хлоп'ят в іграх; провідна роль вихователя.

При аналізі прийомів керівництва іграми слід чітко уявляти собі місце різних видів ігор в педагогічному процесі дитячого саду, зокрема в процесі організованого навчання, а також у вихованні поведінки дітей і формуванні суспільних взаємин в дитячому колективі. Також ми розробили методичні рекомендації по організації системи формування у дітей елементів національної культури за допомогою української народної іграшки.

Гра і іграшка, на думку учених, - найважливіші складові будь-якої культури. Яка культура, такі і іграшки. Іграшка - культурне знаряддя, за допомогою якого в особливій «згорнутій формі» передається стан сучасної культури (цивілізації), напрям руху: до життя або смерті, процвітання або деградації, взаєморозуміння або відчуження. „За допомогою іграшки дитині передаються сама суть людських відносин”.

Страницы: 1 2 3 4 5

Нове про педагогіку:

Організація сприймання естетичних явищ під час проведення екскурсій у природі
Мистецтво допомагає краще розуміти реальний світ, вчить бачити і любити прекрасне. Н. Г. Чернишевський називав мистецтво посібником життя. Воно не тільки допомагає пізнати світ, але й надихає людей б ...

Типи сімей за стилем виховання
Соціологи, досліджуючи проблеми сучасних сімейних відносин, виявили наявність у нас чотирьох основних типів сімей. Перший тип характеризується перевагою авторитарних відносин і відповідним розподілом ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com