Особливості іграшок у іграх дітей старшої групи дитячого садку

Педагогіка і освіта » Експериментальне дослідження проблеми використання іграшок у іграх дітей » Особливості іграшок у іграх дітей старшої групи дитячого садку

Сторінка 3

Стрибаючи через скакалку або кидаючи кеглі, він домагається на визнання в грі - змаганні. Від його прагнення до перемоги розвиваються такі особові якості, як стриманість, рефлексія (здатність усвідомити свої особливості, усвідомити, як ці особливості сприймаються іншими, і будувати свою поведінку з урахуванням можливих реакцій інших), воля до перемоги.

Одиночні ігри дітей найчастіше визначаються статтю дитини. Хлопчик стукає молотком, будує удома і гараж, водить машину і т.д. Дівчинка прибирає в ляльковому куточку, лікує хворого ведмедика, умовляє дочку бути розумницею. При виборі іграшок позначається статева приналежність дітей. Хлопчик скоріше віддасть перевагу пістолету, ножику, луку, легковій машинці, а дівчинка — ляльку, посуд, меблі і ін.

Вибір дитиною іграшок добре діагностує, як йде статева ідентифікація. Якщо хлопчик вибирає ляльку і меблі, то потрібно подивитися, в чому ж справа. Якщо він наслідує улюбленій старшій сестрі, то слід зацікавити його іграшками для хлопчиків. Так само слід поступити і з дівчинкою, яка, люблячи старшого брата, освоїла лук і стріли і навчилася кидати камінчики трохи краще іншого хлопчиську. З якими іграшками грає дитина? Що він віддає перевазі? Відповіді на ці питання дадуть підставу судити про те, які ведучі діяльності освоює дитина, як йде статева ідентифікація.

Висновки до першого розділу.

В першому розділі був дан аналіз психолого – педагогічної літератури в дослідженні теми, ми розглянули погляди педагогів XIX та XX століття про значення іграшок у іграх дітей і їх роль у вихованні , а також особливості іграшок у іграх дітей старшої групи дитячого садку.

У п'ять-шість років дитина продовжує грати. Хлопчик як і раніше любить свого ведмедика, грає солдатиками і машинками. Дівчинка не розлучається з лялькою. Проте діти прагнуть приховати від інших свої прихильності до іграшок - адже вони тепер дорослі. Тут слід допомогти дитині продовжувати грати з улюбленими ведмедиками і ляльками.

Гра поступово придбає якісно інший зміст: поступово дитина перестане наділяти свою іграшку людськими якостями, емоції його стануть спокійніші і іграшка займе своє місце в спогадах дитинства, а в сьогоденні дитина збереже до неї миле відчуття приязні і подяки. Подальший розвиток дитини розставить все по своїх місцях.

Страницы: 1 2 3 

Нове про педагогіку:

Методичні рекомендації щодо активізації навчального процесу і психодіагностики інтелекту
Одним із завдань розумового виховання школяра є розвиток розуму, пізнавальних здібностей та інтересів дітей, який може реалізуватися як в навчальній діяльності, так і в позаурочній та позашкільній. О ...

Процес формування у молодших школярів уміння застосовувати природничі знання у нових навчальних ситуаціях
У результаті аналізу психолого-педагогічної літератури нами встановлено, що ефективність процесу формування в учнів уміння застосовувати знання у новій навчальній ситуації залежить від наступних педа ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com