Від Полтавського інституту шляхетних дівчат до європейського виміру вищої технічної освіти Полтавщини

Педагогіка і освіта » Від Полтавського інституту шляхетних дівчат до європейського виміру вищої технічної освіти Полтавщини

Сторінка 7

Про міжнародний імідж університету говорить і кількість іноземних громадян, які навчаються в ПолтНТУ. У 2007 – 2008 н. р. їх кількість перевищила 100 громадян, котрі представляють 13 країн світу.

Адміністрація університету приділяє велику увагу обмінам студентами. Із кожним роком динамічно зростає кількість студентів, які проходять практику за кордоном. Діють програми обмінів із Свєнтокшиською політехнікою в Кєльцах (Республіка Польща) й Університетом прикладних наук у Бранденбурзі (ФРН). Студентам надається можливість брати участь у програмах культурного обміну та поліпшувати свій мовний рівень у США.

Працюючи над реалізацією вимог Болонської декларації, науково-педагогічний колектив створює всі умови для підготовки фахівців вищої кваліфікації. Обдарована молодь університету здійснює наукові дослідження на всіх кафедрах університету під керівництвом провідних науковців, що дає можливість подальшого вступу до аспірантури. Підготовка науково-педагогічних кадрів у навчальному закладі здійснюється на 19-ти кафедрах за 16-ма науковими спеціальностями. Майже 90 аспірантів і докторантів університету працюють над розв’язанням актуальних наукових та прикладних проблем. У ПолтНТУ діють 3 спеціалізовані вчені ради із захисту дисертацій за спеціальностями: 1) 05.23.01 "Будівельні конструкції, будівлі та споруди"; 05.23.02 "Основи і фундаменти"; 05.23.20 "Містобуду­вання та територіальне планування" — із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора і кандидата технічних наук; 2) 05.05.02 "Машини для виробництва будівельних матеріалів та конструк­цій"; 05.05.04 "Машини для земляних, дорожніх і меліоративних робіт" — із захисту дисерта­цій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук; 3) 08.00.05 "Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка" — із захи­сту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук. Широкий спектр тематики дисертаційних робіт аспірантів економічних спеціальностей дає змогу охопити найважливіші напрями розвитку Полтавської області.

Наші студенти – всебічно розвинені особистості. Школу сучасного лідера вони можуть пройти у студентському парламенті, створеному на демократичних засадах у 1998 році. У нас є всі умови для розвитку музичних, естетичних здібностей, формування здорового способу життя та подолання шкідливих звичок.

З 2000 року в університеті діє Центр культури і студентської творчості (ЦКіСТ), що є особливим структурним підрозділом нашого навчального закладу. Працюючи з творчо обдарованими студентами, центр є осередком культурно-масової роботи, однією з форм організації вільного часу студентської молоді. При центрі діє понад 20 гуртків художньої самодіяльності, серед яких 6 мають звання народних. Художні аматорські колективи студентської творчості представляють університет на міських, обласних, всеукраїнських конкурсах та фестивалях,конкурсах-фестивалях, шість років поспіль духовий оркестр займає перше місце в марш-параді духових оркестрів Полтавщини. Університетські команди КВК – учасники міжнародних та всеукраїнських фестивалів.

У навчальному закладі створено всі умови для занять фізичною культурою і спортом. До послуг студентів університету висококваліфіковані викладачі-тренери, належна спортивна база: ігровий зал, спеціалізований зал важкої атлетики, боротьби, пауерліфтингу, стадіон із біговими доріжками тощо. Щорічно проводиться значна кількість планових спортивно-масових і оздоровчих заходів, зокрема, спартакіади університету серед першокурсників, збірних команд факультетів, мешканців студентських гуртожитків, спортивні свята, Дні здоров’я, товариські зустрічі з різних видів спорту – волейболу, баскетболу, футболу, гандболу, настільного тенісу, шахів, легкої атлетики, гирьового спорту, важкої атлетики, у яких беруть участь понад 1500 студентів. Із року в рік зберігається стійка тенденція до збільшення кількості спортивних секцій. Сьогодні в університеті працює 21 спортивна секція з 17 видів спорту, де яких у вільний від навчання час понад 400 студентів мають змогу підвищувати свою спортивну майстерність, вести цілеспрямовану підготовку до участі в спортивних змаганнях на рівні міста, області, України.

Маємо свій навчально-оздоровчий комплекс „Ворскла”, розташований на мальовничому березі річки Ворскла у сосновому бору, що поблизу селища Вакуленці Полтавського району, розрахований на відпочинок 150 осіб. Його роботу організовано таким чином, що студенти-першокурсники будівельного напряму підготовки можуть поєднувати відпочинок із геодезичною практикою. Окрім того, щоліта в спортивному таборі відпочивають студенти-сироти та ті, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, нарощують свій потенціал провідні студенти-спортсмени.

Велика й дружна родина викладачів Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка глибоко шанує 190-річні освітні традиції Полтавщини, формуючи у студентів духовність та любов до України, до рідного краю як фундаментальну основу високого професіоналізму.

Страницы: 2 3 4 5 6 7 

Нове про педагогіку:

Європейський колегіум польських і українських університетів
Європейський колегіум польських і українських університетів є польсько-українською освітньою установою, заснованою польськими та українськими університетами: Університетом Марії Кюрі-Склодовської (Лю ...

Міжпредметні зв’язки при виконанні різних видів робіт при підготовці трактористів-машиністів
При підготовці трактористів-машиністів у ПТУ передбачено програмою такі види робіт: слюсарні; установка техніки на зберігання; ремонтні; індивідуального водіння тракторів, автомобілів, комбайнів; під ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com