Авторська програма використання творів образотворчого мистецтва для дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка і освіта » Вплив творів образотворчого мистецтва на формування творчої активності дітей » Авторська програма використання творів образотворчого мистецтва для дітей старшого дошкільного віку

Сторінка 4

По-друге, під час слухання музики дошкільниками необхідно врахувати психологічні особливості дітей, їхню надзвичайну емоційну чутливість і здатність до чуттєвого сприйняття. Дошкільникам легше, ніж дорослим, побачити кольори музики, відчути їх духмяність, смак, настрій. Тому зустріч із музикою їм може подарувати цілий букет відчуттів.

По-третє, щире слухання завжди викликає бажання «увійти» в музику, злитися з нею в єдине ціле. Емоційність дошкільників наполягає на тому, щоб вдячні слухачі не пасивно сприймали, а діяли під музику: створювали хореографічну фантазію, перетворювали пензлик на диригентську паличку і дарували їй танець у повітрі, заплющували очі і на «внутрішньому екрані» бачили музику, малювали під її звуки. Щоб дитина почула музику, вона повинна відкрити себе для музичних переживань і мати змогу виразити їх.

Під звуки «Сумної пісеньки» П. І. Чайковського діти перетворюються на дерева і прощаються зі своїм листям. Сумні, сповнені глибокої любові звуки, наповнюють світлим сумом гілки дерев, роблять їхні рухи мелодійно-пластичними і лагідними. «Музика допомагає увійти в образ, відчути настрій природи». Під музику А. Вівальді «Пори року» діти заплющують очі і бачать кольори музики. Ця вправа допомагає дітям встановити зв'язок між музикою і кольорами, явищами природи, її настроєм.

Під час занять музика створює атмосферу емоційної чутливості, гармонійності, які допомагають розвитку творчості. Музика допомагає розвинути уяву дитини, дарує їй творчі крила і з натхненням кличе маленького митця до створення краси.

З метою перевірки нашої гіпотези та визначення результативності організованої освітньо-виховної роботи з досліджуваного питання нами було проведено порівняльний (контрольний експеримент). Зміст завдань повторював констатуючий експеримент. Як результат ми отримали наступні показники:

№ п/п

Прізвище, ім’я дитини

Основні види

Основні жанри

Вираз почуттів

Аналіз твору

Застосування творчого досвіду

Художньо-практична діяльність

Загальна оцінка

Векленко Вова

+

+-

+-

+-

+

+

В

Власенко Катерина

-

+-

+

-

+

+

С

Дзюбенко Аліна

+

+

+

-

+

+

В

Євтушенко Роман

+-

+-

+

-

+

+

С

Коваль Наталія

-

-

+

-

+-

+

Н

Макарова Оля

-

-

+

+-

+

+

С

Нагорний Олексій

-

-

+

-

+

+

С

Піддубна Діана

+

+

+

+

+-

+

В

Семенов Микита

+

+

-

-

+-

+

С

Ситнік Юля

+

+

+

-

+

+

В

Терещенко Андрій

-

-

+

+

+

+

С

Тесленко Олег

+

+

+

+

+

+

В

Фока Сергій

-+

-+

+

-

+

+

С

Ясько Богдан

-

-

+

-

+

+

Н

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Нове про педагогіку:

Як поєднати різні моделі навчання
Усе сказане вище, звичайно, не означає, що потрібно використовувати тільки інтерактивне навчання. Для навчання важливі всі рівні пізнання і всі види методик та технологій. Як можна помітити з поданог ...

Можливості комп’ютера як засобу навчання
Значної ефективності можна досягти, використовуючи персональний комп'ютер для контролю якості засвоєння знань, оскільки традиційний контроль за характером своєї організації здебільшого не забезпечує ...

Навігація по сайту

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com