Авторська програма використання творів образотворчого мистецтва для дітей старшого дошкільного віку

Педагогіка і освіта » Вплив творів образотворчого мистецтва на формування творчої активності дітей » Авторська програма використання творів образотворчого мистецтва для дітей старшого дошкільного віку

Сторінка 4

По-друге, під час слухання музики дошкільниками необхідно врахувати психологічні особливості дітей, їхню надзвичайну емоційну чутливість і здатність до чуттєвого сприйняття. Дошкільникам легше, ніж дорослим, побачити кольори музики, відчути їх духмяність, смак, настрій. Тому зустріч із музикою їм може подарувати цілий букет відчуттів.

По-третє, щире слухання завжди викликає бажання «увійти» в музику, злитися з нею в єдине ціле. Емоційність дошкільників наполягає на тому, щоб вдячні слухачі не пасивно сприймали, а діяли під музику: створювали хореографічну фантазію, перетворювали пензлик на диригентську паличку і дарували їй танець у повітрі, заплющували очі і на «внутрішньому екрані» бачили музику, малювали під її звуки. Щоб дитина почула музику, вона повинна відкрити себе для музичних переживань і мати змогу виразити їх.

Під звуки «Сумної пісеньки» П. І. Чайковського діти перетворюються на дерева і прощаються зі своїм листям. Сумні, сповнені глибокої любові звуки, наповнюють світлим сумом гілки дерев, роблять їхні рухи мелодійно-пластичними і лагідними. «Музика допомагає увійти в образ, відчути настрій природи». Під музику А. Вівальді «Пори року» діти заплющують очі і бачать кольори музики. Ця вправа допомагає дітям встановити зв'язок між музикою і кольорами, явищами природи, її настроєм.

Під час занять музика створює атмосферу емоційної чутливості, гармонійності, які допомагають розвитку творчості. Музика допомагає розвинути уяву дитини, дарує їй творчі крила і з натхненням кличе маленького митця до створення краси.

З метою перевірки нашої гіпотези та визначення результативності організованої освітньо-виховної роботи з досліджуваного питання нами було проведено порівняльний (контрольний експеримент). Зміст завдань повторював констатуючий експеримент. Як результат ми отримали наступні показники:

№ п/п

Прізвище, ім’я дитини

Основні види

Основні жанри

Вираз почуттів

Аналіз твору

Застосування творчого досвіду

Художньо-практична діяльність

Загальна оцінка

Векленко Вова

+

+-

+-

+-

+

+

В

Власенко Катерина

-

+-

+

-

+

+

С

Дзюбенко Аліна

+

+

+

-

+

+

В

Євтушенко Роман

+-

+-

+

-

+

+

С

Коваль Наталія

-

-

+

-

+-

+

Н

Макарова Оля

-

-

+

+-

+

+

С

Нагорний Олексій

-

-

+

-

+

+

С

Піддубна Діана

+

+

+

+

+-

+

В

Семенов Микита

+

+

-

-

+-

+

С

Ситнік Юля

+

+

+

-

+

+

В

Терещенко Андрій

-

-

+

+

+

+

С

Тесленко Олег

+

+

+

+

+

+

В

Фока Сергій

-+

-+

+

-

+

+

С

Ясько Богдан

-

-

+

-

+

+

Н

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Нове про педагогіку:

Методи стимулювання проявлення творчих здібностей
Основні показники творчих здібностей Основними показниками творчих здібностей є швидкість і гнучкість думки, оригінальність, допитливість, точність і сміливість. Швидкість думки – кількість ідей, яка ...

Розширення словника учнів 4-го класу за допомогою дидактичних ігор на уроках української мови
З метою розширення словника учнів 4 - Б класу нами було розроблено комплекс уроків з граматики української мови, на яких використовуються різноманітні дидактичні ігри. Ці уроки проводилися в першому ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com