Експериментальна апробація моделі організації профільної та допрофільної підготовки в системі гімназійної освіти

Педагогіка і освіта » Теоретичний аналіз світового досвіду профільної диференціації навчання » Експериментальна апробація моделі організації профільної та допрофільної підготовки в системі гімназійної освіти

Сторінка 1

З майже п'ятнадцятирічного досвіду роботи колективу гімназії визріла досить успішна практична модель "Гімназія, як саморозвивальна освітня система" де:

гімназія - це заклад II-, III-ступенів навчання;

гімназійне навчання - це технологія поєднання сучасних, але реально доступних вчительству форм та методів роботи, адекватних як інтелектуальній еліті старшокласників, так і широкому колу школярів, котрі орієнтуються на професії науковоємного змісту.

Гімназія щорічно працює з майже восьми сотнями школярами, котрі обрали такі науково-ємні профільні предмети як математика, фізика, хімія, біологія, історія, правознавство, іноземна мова. При цьому кожен випуск з гімназії складає більш, ніж 100 випускників 11-х класів, кожен з випускників стає студентом вищого навчального закладу. Цей показник масовості в доповненні з наявною якістю навчальної підготовки гімназістів має ознаки унікальності для освітньої системи профільного навчання в масштабах України.

Навчально-практична політика гімназії опирається на принцип "навчає один учитель, а атестують підготовку його учнів інші - незалежні експертні комісії" (спочатку колектив кафедри гімназії, потім приймальні комісії ВНЗ на основі результатів отриманих від Українського центру оцінювання).

Організаційний ресурс

Набір учнів до гімназії здійснюється за результатами комплексного письмового іспиту, що включає завдання з математики та англійської мови. Тривалість іспиту - 1 година. Роботи учнів зашифровуються.

Профільна спеціалізація навчання передбачає, що кожен учень гімназії проходить підготовку за програмами поглибленого вивчання англійської мови починаючи з 1 (5) класу.

На рівні 4 (8) класу організована до профільна підготовка. В таких класах починають поглиблено вивчати математику, історію. Це забезпечує конкретну область профорієнтації й одночасно широкі можливості у виборі майбутнього профілю на III ступені навчання.

Розклад навчальної роботи системно поєднує:

Урочні заняття:

- лекції та практичні заняття Позаурочні заняття:

- поточні консультації;

- тематичні консультації (тематичні предметні "занурення");

- спецкурси й факультативи, які викладають, як учителі гімназії, так і викладачі державного університету;

- підготовка курсових робіт (навчальна науково - дослідницька робота учнів).

Режим роботи розподіляє, як стандартне навантаження навчального плану на шість навчальних днів у розкладі урочних занять, так і позаурочні заняття - до і після уроків. Урочні заняття проводяться навчальними парами. Навчальний день включає чотири пари.

Планові ресурси

Вони передбачають наступну внутрішню логіку планово-навчального розподілу часу:

лекційні заняття проводяться, як робота по засвоєнню нового матеріалу під керівництвом вчителя з використанням всіх видів пам'яті учнів, і включає роботу по формуванню детального план - конспекту з програмної теми.

практичні заняття проводяться слідом за лекціями й тісно пов'язані з теоретичним матеріалом. Передбачають розвиток самостійності учнів по застосуванню раніше вивченого на прикладах завдань, вправ, та питань із програми вступних іспитів у ВНЗ, олімпіад й ін. На практичних заняттях використовуються комп'ютери з відповідним навчальним програмним забезпеченням. Основний навчальний матеріал подається так, щоб бути засвоєний гімназистами на навчальних заняттях. Традиційні поточні домашні завдання заміняються роботою на цих практичних заняттях. Для проведення занять по дисциплінах профільного циклу клас ділиться на дві групи.

Страницы: 1 2 3 4 5 6

Нове про педагогіку:

Місце „лісових екосистем” в біології
Екскурсії з учнями в природу, на агропідприємства, на шкільну ділянку легко провести в сільських школах і школах невеликих міст. Вчитель, який працює в великих населених центрах має великі, іноді нер ...

Формат текстів та тестових завдань Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови
Учасникам пропонується текст тривалістю звучання до 8 хвилин. Темп пред’явлення аудіотексту нормальний. Обсяг – півтори-дві сторінки стандартного друкованого аркуша (набір через 1,5 інтервала). Аудіо ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com