Специфіка уроку іноземної мови як фактор, що забезпечує розумове виховання школярів

Педагогіка і освіта » Розумове виховання » Специфіка уроку іноземної мови як фактор, що забезпечує розумове виховання школярів

Сторінка 2

Для учнів старших класів може бути використане ще одне завдання – написання твору з новими словами. Краще щоб вчитель давав тему твору, а учням лише залишається ввести нові слова у твір. До того ж ефективно для запам’ятовування буде розказувати цей твір, а не просто читати.

переказ тексту, де зустрілись нові слова;

Опрацювавши таким чином нові слова, учень запам’ятовує десь 85-90% слів, в залежності від того як ефективно він працював. Для кращого закріплення цих слів ми пропонуємо переказ тексту, де зустрічались нові слова, з обов’язковим їх використанням. Це завдання може бути урізноманітнено за допомогою переказу від різних дійових осіб. Знову ж таки в залежності від віку учнів можна або заздалегідь визначити дійову особу, або, якщо це учень старшого класу, зробити це саме на уроці.

краще запам’ятовуються групи слів, пов’язані за значенням;

Тому вчителю краще об’єднати слова за темами. Наприклад, у тему «Моя сім’я» слід внести іменники, що називають родичів, дієслова, що відповідають заняттям членів сім’ї (це може бути: бабуся в’яже, дідусь читає газету, сестричка грається і т.п.), та прикметники що означають якості родичів (мама – добра, братик – веселий і т.п.)

використання нових слів у діалогах;

В залежності від віку учнів це можуть бути або спонтанні діалоги, або написані вдома. Під спонтанними діалогами ми маємо на увазі діалоги, тему яких вчитель повідомляє на уроці, дає декілька хвилин на підготовку і учні виступають.

Розумовому вихованню учнів сприяють і різні види діяльності. Різноманітна діяльність, як не можна краще, використовується на уроках англійської мови. На уроці іноземної мови ми пропонуємо використовувати аудіо та відеоматеріали. Особливу увагу ми хочемо приділити перегляду фільмів на англійській мові. Для ефективнішої роботи з відеоматеріалами ми виділили декілька порад, що допоможуть розумовому розвитку учнів:

фільм слід вибирати в залежності від віку та рівня англійської мови учнів. Можна використовувати для перегляду як повнометражні фільми (їх перегляд можна розділити на декілька уроків), так і спеціальні учбові, що розраховані на певний рівень знань глядачів;

звичайний фільм краще дивитися з субтитрами. Якщо рівень знання початковий, то українськими, якщо середній – англійськими;

фільм краще дивитися два рази. Наприклад перший раз на уроці з субтитрами, а другий без субтитрів вже дома;

до фільму повинні бути підготовлені завдання, це може бути: відповіді на питання, характеристика героїв, опис сюжету і т.п.

Далі ми хочемо приділити увагу граматиці англійської мови. Вивчення граматики - це фундамент, на якому будується знання. Слова - це як частини машини, граматика - те, на чому всі ці частини кріпляться. На нашу думку вивчення граматики сприяє розвитку логічного мислення, розвиває в учнів вміння діяти за шаблонами, пам'ять.

Також завдяки англійській мові можуть бути розвинені навики вираження думки у письмі. Вчитель може як задавати написання твору чи переказу, так і письмового перекладу тексту.

І, звичайно, мову не можливо уявити без розмов. Вивчення англійської мови сприяє розвиненню комунікативності. взагалі іноземна мова і вивчається для спілкування з представниками інших країн та культур. Тому ми вважаємо за потрібне приділяти говорінню значну частину уроку, це можна зробити за допомогою таких завдань:

відповіді на питання;

Варіації цього завдання найрізноманітніші. Це або відповіді на питання до прочитаного тесту, побаченого фільму, або запитання що стосуються теми що вивчається (наприклад, вивчаючи тему «My family» доцільними будуть питання про стосунки, традиції та звички в сім’ї). Можуть бути поставлені чергові питання типу Who is absent today? Who is on duty today? What is the weather like today? і тому подібні, якщо це учні старших класів, то питання можна урізноманітнити: до питання «Who is absent today?» додати питання «Why?», «When he/she is going to come?», «Who has seen him/her recently?».

Страницы: 1 2 3

Нове про педагогіку:

Содержание технологического образования школьников
Программа учебного предмета - один из основных учебно-программных документов, определяющих содержание обучения учащихся. Перечень формируемых при изучении учебного предмета знаний и умений конкретизи ...

Аналіз досвіду у роботі загальноосвітніх навчальних закладах зі здоров’язберігаючої діяльності
У другій половині 80-х років країни Східної Європи (Україна, Росія, Білорусь, Молдова, Румунія, Болгарія, Угорщина, Чехія, Словаччина, Польща) опинилися у стані глибокої економічної та соціально-полі ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com