Професійна компетентність соціального педагога як одна із умов формування здорового способу життя підлітків

Педагогіка і освіта » Здоровий спосіб життя як соціально-педагогічна умова становлення особистості у підлітковому віці » Професійна компетентність соціального педагога як одна із умов формування здорового способу життя підлітків

Сторінка 8

Ця думка підтверджується і результатами після обробки відповідей на запитання щодо основного ініціатора та організатора проведення роботи у плані розповсюдження методик по формуванню здорового способу життя серед молоді. До списку своїх партнерів для формування здорового способу життя спеціалісти включили, насамперед, навчальні, медичні, спортивні заклади, заклади культури, а також громадські організації.

Окрім того, опитування дозволило виявити і практичне значення проведених семінарів з проблеми формування способу життя дітей, підлітків та молоді.

Учасники навчання зазначили (додаток Ж), що саме конкретно їм потрібно для успішного проведення такої роботи. Це, передусім, розроблені методики роботи з молоддю по формуванню здорового способу життя, статистичні та емпіричні дані щодо способу життя дітей, підлітків та молоді, аналітичні матеріали про досвід (вітчизняний та закордонний), різного плану наочні матеріали щодо цієї проблеми. Окремою проблемою, яку окреслили соціальні працівники, виявилася проблема відбору та навчання кадрів на місцях. Це та нова проблема, над якою ми вважаємо, слід працювати в подальшому.

Викликають інтерес і роздуми відповіді слухачів на запитання щодо реальності за сучасних умов провадити роботу по формуванню здорового способу життя молоді. Більшість соціальних працівників вважає, що сьогодні уже реально можна вести мову в іхньому місті про формування здорового способу життя. Один із учасників дав таку відповідь: "Сьогодні - ще можна, завтра буде пізно". Приблизно чотири особи із п'яти вважають, що таку роботу доцільно розширити, а для цього необхідно вивчити на використовувати на практиці набутий досвід інших міст України та інших країн.

Звичайно, при цьому робилися акценти і на зміні соціальної політики, яка сприяє здоровому способу життя, інформації про можливості використання Інтернету для профілактичної роботи з молоддю. 75% учасників семінарів зазначили, що для них дуже цікавим був досвід та навчання у плані обізнання стратегією формування здорового способу життя. Друге місце за доцільністю (70%) займає інтерес до теоретичних підходів щодо формування здорового способу життя та досвід зарубіжних країн. У 55% респондентів викликав інтерес досвід залучення до даної проблеми громадських організацій. Це свідчить про те, що робота по формуванню здорового способу життя реальна і досить виразно простежується зацікавленість спеціалістів та їхнє бачення, як цю роботу можна здійснювати.

Професійна спрямованість навчання допомогла слухачам усвідомити і визначити першочергові завдання по формуванню у підлітків навичок здорового способу життя. При цьому соціальні працівники зазначають, що в такій роботі потрібні спеціалісти з відповідною підготовкою, оскільки соціально-педагогічний процес формування здорового способу життя потребує спеціальних знань та практичних умінь.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 

Нове про педагогіку:

Результати перевірки ефективності застосування експериментальної методики підготовки студентських баскетбольних команд
Проведене дослідження переконливо показало доцільність застосування комплексної методики підготовки баскетбольних команд вищих навчальних закладів. Про це свідчать результати порівняльного аналізу по ...

Сутність процесу розвитку інтересу учнів
Зміни, що відбуваються в Україні потребують нового педагогічного бачення. Поставлені нові завдання навчання, виховання і розвитку особистості, яка при завершенні загальноосвітньої школи має бути твор ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com