Вчитель. Я вас запрошую до спілкування та взаємодії. Пропоную вам ознайомитися з правилами та секретами ефективного спілкування:
ü говори так, щоб тебе почули;
ü слухай так, щоб зрозуміти про що йдеться;
ü створюй умови для того, щоб ситуація навколо процесу спілкування сприяла комунікації;
ü висловлюй свої почуття, не принижуючи іншу людину.
Запитання:
Ø Що було б, якби всі люди думали однаково? Наскільки важливим та актуальним є виховання почуття толерантності в нашому суспільстві?
Ø Чи можуть відмінності між людьми стати причиною насильства та жорстокості?
Ø З наведених проблем визначте ту, що, на вашу думку, є найголовнішою і спричиняє породження зла та насильства: соціальні відмінності; вік; різні погляди; релігія; зовнішність; національність, расова належність; батьки та діти.
Ø Що потрібно зробити, щоб досягти миру в суспільстві?
Ø Які риси повинна мати особистість, що прагне бути толерантною?
Вчитель. Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:
· бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні;
· навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;
· цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;
· зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.
Вчитель. У нас є квітка “толерантності”, але вона без пелюсток. Зберіть пелюстки толерантності – риси та синоніми толерантності (мудрість, чуйність, доброзичливість, відповідальність, терпимість, взаємоповага, об’єктивність, небайдужість .). (Учні роблять надписи й прикріплюють пелюстки.)
Вчитель. Дякую за співробітництво. Зичу вам взаєморозуміння і взаємоповаги, миру і злагоди.
Нове про педагогіку:
Вихователь у контексті особистісно орієнтованої системи в школі
Технології виховного впливу спрямовані не лише на виховання, а й на вихователя, вимагають інтенсивного залучення до виховного процесу його індивідуальних можливостей і особистісних схильностей. Вихов ...
Організація діяльності
учнів на занятті
На відміну від інших, урок фізичної культури відрізняється труднощами організації навчальної діяльності учнів в умовах залу і спортивних майданчиків. З одного боку, велику відповідальність у цьому пл ...