Розробка вправ для корекції заїкання в дітей старшого дошкільного віку з розумовими вадами

Педагогіка і освіта » Корекція заїкання у дітей старшого дошкільного віку з розумовими вадами » Розробка вправ для корекції заїкання в дітей старшого дошкільного віку з розумовими вадами

Сторінка 4

А синок - маля просто (присісти і йти у присядках).

Дуже маленький він був, з брязкальцями ходив. І грав він до ранку: Ту-ру-ру, та-ра-ра (імітація гри на брязкальцях).

Зайчик скаче -

Скок-скок-скок -

Під зелений під кусток.

Щипає травичку, їсть,

Обережно слухає:

Чи не йде вовк? (Обіграються й імітуються рухи зайця)

3. Фрагмент арттерапії. Логопед пропонує дітям скласти складні слова з двох частин.

Скоро варить - скороварка.

Сам варить - самовар.

Кригу ламає - криголам.

Сік вижимає - соковижималка.

Скоро ходить – скороход.

На підставі вище викладеного матеріалу та проведеного аналізу можна зробити наступні висновки.

Вирішення питань розвитку мовлення для дошкільників із заїканням має особливе значення, тому що воно пов’язане з проблемою їхньої ранньої соціальної адаптації.

Заїкання є центрально обумовленим, найчастіше виникає в процесі мовного розвитку дитини в період переходу до фразової мови і пов'язане з різкою емоційно негативною реакцією дитини на зовнішній подразник. Найсприятливішим ґрунтом для виникнення заїкання є недостатня стійкість нервової системи дитини, інколи пов'язана з органічними ураженнями мозку. Причиною порушення плавності мови (зупинок в її плинності) при заїканні є судороги м'язів тих або інших органів мовлення в момент вимови (губ, язика, м'якого неба, гортані, грудних м'язів, діафрагми, черевних м'язів). Заїкання, яке супроводжується іншими інтелектуальними або мовними дефектами, як правило, не призводить до порушення смислової сторони мови, однак нерідко пов'язане з побоюванням висловлювання, а також з деякими відхиленнями в характері дитини і підвищеною збудливістю або, навпаки, апатичністю, млявістю.

Розрізняють два види заїкання: 1. Найчастіше зустрічається функціональне заїкання, якщо не є яких-небудь органічних поразок у мовних механізмах центральної й периферичної нервової системи. Функціональне заїкання виникає, як правило, в дітей у віці від 2 до 5 років у період формування розгорнутої узагальненої (контекстної) фразової мови; частіше воно зустрічається в легкозбудливих, нервових дітей. 2. В рідких випадках заїкання може бути викликано органічним поразками центральної нервової системи (при черепно-мозкових травмах, нейроінфекціях і т. ін.). Таке органічне заїкання може виникнути в будь-якому віці.

В запобіганні заїканню важливу роль відіграє мовне середовище дитини. Ці причини викликають заїкання не у всіх дітей і не при всяких умовах. Більшу роль грають такі фактори, як хворобливий стан нервової системи дитини, знижена її стійкість.

Отже, необхідність удосконалення логопедичної роботи, яка спрямована на розвиток мовлення дітей старшого шкільного віку, що заїкаються, зумовлює обґрунтування і розробку комплексної методики діагностики рівнів розвитку мовлення старших дошкільників із заїканням на основі певних критеріїв і показників; виявлення педагогічних умов розвитку мовлення у старших дошкільників із заїканням засобами музично-дидактичних ігор; розробку дидактичної моделі розвитку мовлення дітей із заїканням на полісенсорній основі.

Страницы: 1 2 3 4 

Нове про педагогіку:

Стан проблеми організації самостійної роботи в масовому педагогічному досвіді
У педагогічній практиці виділяють різні підходи щодо використання самостійної роботи учнів, у тому числі в малокомплектних школах. Ми зробили певний аналіз журнальних публікацій на предмет удосконале ...

Зміст підготовки та проведення зустрічі учнів с передовиками виробництва
Навчальна мета: розширити знання учнів про технічні дисципліни, організацію праці та побуту викладачів. Розвивальна мета: формувати потребу школярів до праці, розвивати інтерес до професії "Вчит ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com