Розробка вправ для корекції заїкання в дітей старшого дошкільного віку з розумовими вадами

Педагогіка і освіта » Корекція заїкання у дітей старшого дошкільного віку з розумовими вадами » Розробка вправ для корекції заїкання в дітей старшого дошкільного віку з розумовими вадами

Сторінка 2

3. В.п. - лежачи на підлозі, ноги разом, руки уздовж тулуба. Лежати спокійно, не напружуючи. Подих довільний.

Вправи

1. В.п. – стоячи на колінах. 1 - сісти на праву ногу, руками обхопити ліву;. 2 - в.п.; 3 - сісти на ліву ногу, руками обхопити праву; 4 - в.п.

2. В.п. - сидячи на підлозі, руки позаду в упорі. Згинати кінчики пальців на себе — від себе на двох ногах одночасно, потім на одній нозі на себе, на іншій — від себе (по 12 разів).

3. В.п. - сидячи по-турецьки. 1 - перекотитися, розлучити ноги в сторони й опустити їх за голову; 2 - в.п.

4. В.п. - о.с, руки на поясі. Різноманітні види стрибків і бігу.

Заключна частина

Імпровізація. Діти під спокійну музику зображують сніжинки або осінні листи.

Комплекс 2

Ціль. Удосконалювати рухи рук, голови, тулуба і ніг, сидячи на м'ячах, уміння координувати і співвідносити рухи з музикою, її ритмом, домагатися легкості, ритмічності і краси рухів. Продовжувати учити розслаблювати свій хребет, лежачи на м'ячі.

Вступна частина

1. Ходьба по круту з носка, руки на поясі. Ходьба по круту на носках, руки нагору «Птахи летять» (під спокійну музику, 1 хвилина).

2. Повільний біг врозсип. Біг у колоні по одному. Бічний галоп, перебудування парами (обличчям до педагога, під швидку музику, 2 хвилини).

Основна частина

Вправи на м'ячах

1. В.п. - сидячи на м'ячі, руки на колінах. Повільне погойдування назад (стежити за поставою) (вісім разів).

2. В.п. - сидячи на м'ячі, руки уздовж тулуба. 1 - підняти праве плече; 2 - опустити; 3 - підняти ліве плече; 4 - опустити (стежити за поставою, голову тримати прямо) (вісім разів).

3. В.п. - сидячи на м'ячі, руки уздовж тулуба. 1 - підняти ліве і праве плечі одночасно; 2 - опустити їх; 3,4 - те ж саме (стежити за поставою, підборіддя тримати прямо) (шість разів).

4. В.п. - сидячи на м'ячі, руки на поясі, погойдуючи. 1 - праву руку вправо; 2 - ліву руку вліво; 3 - праву руку покласти на ліве плече; 4 - ліву руку - на праве плече; 5 - одночасно дві руки в сторони; б - руки на пояс (три рази).

Розслаблення хребта

1. В.п. - лежачи на спині, голова на м'ячі, руки на м'ячі, упор на ноги, повільне погойдування на спині (стежити за тим, щоб діти прийняли правильне в.п., цілком розслабилися) (сім разів).

2. В.п. - сидячи на м'ячі, руки на поясі, упор ногами. 1 - погойдування; 2 - нахил у праву сторону, торкнутися долонею підлоги; 3 - погойдування; 4 - нахил у ліву сторону, торкнутися долонею підлоги (стежити за тим, щоб діти не згинали спину і долонею обов'язково діставали до підлоги) (шість разів).

3. В.п. - лежачи, м'яч під животом, упор на руки, ноги разом. 1 - ходьба на руках уперед; 2 - назад на своє місце; 3,4 - те ж саме (стежити за поставою) (чотири рази).

4. В.п. - сидячи на м'ячі, коліна зігнуті, руки на колінах. 1 - руки поставити позаду на м'яч, ноги розсунути, коліна випрямити; 2 - в.п.; 3,4 - те ж саме (стежити за поставою) (шість разів).

5. В.п. - сидячи на м'ячі, упор руками позаду. і - підняти праву ногу до повного випрямлення коліна; 2 - опустити праву ногу; 3 - підняти ліву ногу до повного випрямлення коліна; 4 - опустити (стежити за тим, щоб діти не згинали лікті) (шість разів).

Комплекс вправ з динамометрії

Ціль. Розвивати діафрагмальний подих, удосконалювати якість рухів, уміння переключатися з одного руху на інший. Використовувати релаксацію для зняття м'язової напруги. Розвивати силу, гнучкість, витривалість.

Вступна частина

1. Побудова в колону по одному. Ходьба на місці з високим підніманням колін. Ходьба в колоні, біг врозсип із зупинкою по сигналі (3 хвилини).

Страницы: 1 2 3 4

Нове про педагогіку:

Авторська програма використання творів образотворчого мистецтва для дітей старшого дошкільного віку
І квартал ІІ квартал ІІІ квартал IV квартал Декоративне малювання Знайомство з Петриківкою Хохлома Зустріч з гжеллю. Опішня Городецький розпис Розгляд картин Пейзаж осінь Натюрморти Портрет Пейзаж зи ...

Основні компоненти навчання лексики
Згідно позицій школи Г.В. Рогової, виділяються три компоненти змісту навчання: лінгвістичний, методологічний і психологічний. Необхідно помітити, що, говорячи про одиницю навчання лексики, ми не обов ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com