Розробка вправ для корекції заїкання в дітей старшого дошкільного віку з розумовими вадами

Педагогіка і освіта » Корекція заїкання у дітей старшого дошкільного віку з розумовими вадами » Розробка вправ для корекції заїкання в дітей старшого дошкільного віку з розумовими вадами

Сторінка 2

3. В.п. - лежачи на підлозі, ноги разом, руки уздовж тулуба. Лежати спокійно, не напружуючи. Подих довільний.

Вправи

1. В.п. – стоячи на колінах. 1 - сісти на праву ногу, руками обхопити ліву;. 2 - в.п.; 3 - сісти на ліву ногу, руками обхопити праву; 4 - в.п.

2. В.п. - сидячи на підлозі, руки позаду в упорі. Згинати кінчики пальців на себе — від себе на двох ногах одночасно, потім на одній нозі на себе, на іншій — від себе (по 12 разів).

3. В.п. - сидячи по-турецьки. 1 - перекотитися, розлучити ноги в сторони й опустити їх за голову; 2 - в.п.

4. В.п. - о.с, руки на поясі. Різноманітні види стрибків і бігу.

Заключна частина

Імпровізація. Діти під спокійну музику зображують сніжинки або осінні листи.

Комплекс 2

Ціль. Удосконалювати рухи рук, голови, тулуба і ніг, сидячи на м'ячах, уміння координувати і співвідносити рухи з музикою, її ритмом, домагатися легкості, ритмічності і краси рухів. Продовжувати учити розслаблювати свій хребет, лежачи на м'ячі.

Вступна частина

1. Ходьба по круту з носка, руки на поясі. Ходьба по круту на носках, руки нагору «Птахи летять» (під спокійну музику, 1 хвилина).

2. Повільний біг врозсип. Біг у колоні по одному. Бічний галоп, перебудування парами (обличчям до педагога, під швидку музику, 2 хвилини).

Основна частина

Вправи на м'ячах

1. В.п. - сидячи на м'ячі, руки на колінах. Повільне погойдування назад (стежити за поставою) (вісім разів).

2. В.п. - сидячи на м'ячі, руки уздовж тулуба. 1 - підняти праве плече; 2 - опустити; 3 - підняти ліве плече; 4 - опустити (стежити за поставою, голову тримати прямо) (вісім разів).

3. В.п. - сидячи на м'ячі, руки уздовж тулуба. 1 - підняти ліве і праве плечі одночасно; 2 - опустити їх; 3,4 - те ж саме (стежити за поставою, підборіддя тримати прямо) (шість разів).

4. В.п. - сидячи на м'ячі, руки на поясі, погойдуючи. 1 - праву руку вправо; 2 - ліву руку вліво; 3 - праву руку покласти на ліве плече; 4 - ліву руку - на праве плече; 5 - одночасно дві руки в сторони; б - руки на пояс (три рази).

Розслаблення хребта

1. В.п. - лежачи на спині, голова на м'ячі, руки на м'ячі, упор на ноги, повільне погойдування на спині (стежити за тим, щоб діти прийняли правильне в.п., цілком розслабилися) (сім разів).

2. В.п. - сидячи на м'ячі, руки на поясі, упор ногами. 1 - погойдування; 2 - нахил у праву сторону, торкнутися долонею підлоги; 3 - погойдування; 4 - нахил у ліву сторону, торкнутися долонею підлоги (стежити за тим, щоб діти не згинали спину і долонею обов'язково діставали до підлоги) (шість разів).

3. В.п. - лежачи, м'яч під животом, упор на руки, ноги разом. 1 - ходьба на руках уперед; 2 - назад на своє місце; 3,4 - те ж саме (стежити за поставою) (чотири рази).

4. В.п. - сидячи на м'ячі, коліна зігнуті, руки на колінах. 1 - руки поставити позаду на м'яч, ноги розсунути, коліна випрямити; 2 - в.п.; 3,4 - те ж саме (стежити за поставою) (шість разів).

5. В.п. - сидячи на м'ячі, упор руками позаду. і - підняти праву ногу до повного випрямлення коліна; 2 - опустити праву ногу; 3 - підняти ліву ногу до повного випрямлення коліна; 4 - опустити (стежити за тим, щоб діти не згинали лікті) (шість разів).

Комплекс вправ з динамометрії

Ціль. Розвивати діафрагмальний подих, удосконалювати якість рухів, уміння переключатися з одного руху на інший. Використовувати релаксацію для зняття м'язової напруги. Розвивати силу, гнучкість, витривалість.

Вступна частина

1. Побудова в колону по одному. Ходьба на місці з високим підніманням колін. Ходьба в колоні, біг врозсип із зупинкою по сигналі (3 хвилини).

Страницы: 1 2 3 4

Нове про педагогіку:

Вивчення теми "Будова слова" у початковій школі
На уроках української мови у 2 класі учні вивчають тему "Будова слова". Спочатку вони ознайомлюються із спорідненими словами. Коли школярі починають добирати спільнокореневі слова, вчитель ...

Збагачення активного словникового запасу учнів початкових класів
На важливість збагачення активного словника молодших школярів вказували відомі вчені-педагоги: К.Д. Ушинський, В.О. Сухомлинський, на сучасному етапі проблематика досліджувалась М. Р Львовим, С. Доро ...

Навігація по сайту

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com