Розробка вправ для корекції заїкання в дітей старшого дошкільного віку з розумовими вадами

Педагогіка і освіта » Корекція заїкання у дітей старшого дошкільного віку з розумовими вадами » Розробка вправ для корекції заїкання в дітей старшого дошкільного віку з розумовими вадами

Сторінка 1

Заняття з використанням мело терапії.

1. Вправа на координацію рухів і слів (під вірш «М'яч»). Діти імітують відбивання м'яча об підлогу на кожну фразу, потім біжать, зображуючи м'яч, що покотився. На останню фразу ляскають у лодоні два рази і мімікою зображують засмучення.

2. Вправа для формування м'язового тонусу і на координацію рухів («Полька»). Діти, стоячи врозсип, грають з уявлюваним м'ячем: то «відбивають» по черзі кистю правої і лівої руки «м'яч» об підлогу, то підкидають його нагору і ловлять.

3. Вправа для формування темпу і ритму подиху і мовлення (пісня «Гра в м'яч»). Діти спочатку тільки слухають пісню у виконанні педагога, а потім включаються до співу. Ударами відзначають сильну частку такту. На наступних заняттях відзначають ритмічні і темпові зміни диригентським жестом, ударами.

4. Вправа на вироблення колективного ритму (етюд «М’ячики стрибають, покотилися»). Діти передають у русі ритм музичного твору (стрибки на двох ногах — біг — займають своє місце із закінченням мелодії).

5. Релаксація («Чарівні звуки природи»). Діти приймають довільну зручну для них позу (сидять або лежать) на килимі.

Комплекси ритмічної гімнастики.

Комплекс 1

Ціль. Удосконалювати пластику рук, тулуба, домагатися легкості, грації і краси рухів, їх точного збігу з музикою.

Вступна частина

1. Ходьба по колу з натягнутого носка (2 хвилини). У колі на місці на п'яту.

2. Вправа на розслаблення «Опустити голову» (1 хвилина).

3. Імітаційна ходьба «Звірі». Під музику зображувати «конячку», «білочку», «лисичку», «зайчика», «ведмедя» (3 хвилини).

Основна частина

1. «Реверанс» зі стрічками (під повільний вальс).

В.п. - основна стійка (о.с), стрічки в руках. 1 - крок вправо, стрічки в сторони, злегка присісти; 2 - в.п.; 3 - як на рахунок 1, але вліво; 4 - В.п. (шість разів),

2. В.п. - о.с. 1 - змах правою рукою зі стрічкою нагору; 2 - опустити руку; 3 - змах лівою рукою нагору; 4 - опустити руку (шість разів) (у процесі виконання вправи голова «слідує» за стрічкою).

3. «Змійка».

В.п. - о.с. 1 - правою рукою зробити змійку, підняти руку нагору; 2 - опустити руку; 3 - лівою рукою зробити змійку, підняти нагору руку; 4 - опустити її.

4. В.п. - ноги на ширині пліч. 1,2,3,4 - стрічки в прямих руках уперед (млин); 1, 2,3,4 - стрічки назад (чотири рази).

5. «До сонечка».

В.п. - ноги на ширині пліч, руки опущені. 1 - півповорот праворуч, руки тягти нагору, ліву ногу відвести назад; 2 - в.п.;3 - півповорот тулуба ліворуч, руки тягти нагору, праву ногу відвести назад; 4 - в.п.

6. «Вогник».

В.п. - о.с, руки опущені. 1,3 - повільно присісти, руки витягнути вперед, коліна убік, п'яти відірвати від підлоги; 2,4 - повільно встати, повернутися у в.п. (шість разів).

7. Качаються дерева.

В.п. - ноги на ширині пліч. 1,3 - руки зображують хвилі, тулуб ледве нахилений (вправо); 2, 4 - те ж уліво (шість разів).

8. В.п. - о.с, руки опущені. Повільне обертання на носках три рази в одну сторону, три рази в іншу (руки в сторони).

Дихальна гімнастика

1. В.п. - сидячи на статі по-турецьки. Зробити сильний вдих через ніс, затримати подих, повільний спокійний видих через рот з одночасним нахилом вперед (три рази).

2. В.п. - лежачи на статі, ноги разом. Сильний вдих через ніс, надути живіт, затримати подих, підтягти праву ногу, зігнуту в коліні, і зробити повільний спокійний видих, опускаючи ногу на підлогу. Потім те ж саме, тільки лівою ногою, а потім двома ногами одночасно (два рази). Вправу треба виконати повільно і зберігати рівновагу, стежити, щоб діти не перекочувалися з боку на бік.

Страницы: 1 2 3 4

Нове про педагогіку:

Застосування інтегральної технології В.В. Гузеєва
В чому значення назви інтегральної технології? Сам автор даної технології так пояснює її назву в роботі "Теорія і практика інтегральної освітньої технології": Аналіз великого масиву методол ...

Методичні рекомендації що до оптимізації організації здорового способу життя підлітків
Основними методичними рекомендаціями, які на нашу думку будуть оптимізувати процес організації здорового способу життя можуть бути наступні 3) розвивати готовність людини до вирішення проблем, у подо ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com