Прийом посади заступником командира роти з виховної роботи

Педагогіка і освіта » Прийом посади заступником командира роти з виховної роботи

Сторінка 5

Знайомство з підрозділом було б неповним, якби заступник командира роти з виховної роботи не поцікавився станом всіх службових і побутових приміщень, устаткуванням військового містечка, матеріально-технічним забезпеченням бойової служби, навчального процесу, життя та побуту особового складу.

На закінчення попереднього знайомства з підрозділом, на яке як правило йде не більше чотирьох - п'яти діб, у офіцера, що приймає посаду може скластися певне уявлення про його бойову готовність, морально-психологічний стан особового складу і військовій дисципліні, організації бойової служби, навчального процесу, виховної роьоти.

Таким чином потрібно зробити висновок, що заступник командира роти з виховної роботи в період прийому посади приймає не тільки справи, а й ознайомиться з особливостями службово-бойової діяльності, розташування, результатами бойової та гуманітарної підготовки та інше.

Першорядним у діяльності заступника командира роти з виховної роботи є, як відомо, жива організаторська робота з людьми, успішне виконання завдань, що стоять перед підрозділом.

Для правильної організації своєї роботи заступник командира роти з виховної роботи повинен вивчити основні плануючі документи, що є в роті.

Йому слід також уточнити штат, обліковий і наявний склад військовослужбовців. Якщо представляється можливим, у стройовій частині штабу, з дозволу відповідних начальників вивчити обліково-послужні картки солдат і сержантів. Ознайомлення з ними не повинно займати багато часу, тому що його ціль - скласти саму загальну картину про особовий склад. При цьому необхідно зробити записи про військовослужбовців - вихідцях з великих родин, воїнах, що отримували відстрочку від призову, одружених, що залишилися без батьків, що мають вищу і не одержали середньої освіти. Усе це допоможе визначити склад роти за соціальними, національними, професійними та іншими ознаками.

Як будь-яка діяльність, виховна робота у військах супроводжується оформленням необхідних документів. Їх у ротного виховника не багато, але вони служать організуючим початком у повсякденній роботі. Він особисто веде ці документи і несе відповідальність за їхній стан. Тому, вступаючи в посаду, необхідно ще раз з’ясувати, які документи входять у номенклатуру для того, щоб прийняти їх у повному обсязі й нормальному стані.

Як показує практика, прийому підлягають наступні документи.

Список активу. У ньому повинні бути зазначені необхідні соціально-демографічні дані (військове звання, посада, прізвище, ім'я, по батькові, рік народження, характер громадської роботи в даний час, дату обрання чи призначення, час призову на військову службу). Занесені в список прізвища повинні відповідати дійсному складу активу на день прийому посади. Список активу може бути оформлений у щоденнику індивідуальної виховної роботи заступника командира з виховної роботи.

Плани виховної роботи з особовим складом підрозділу і її облік.

Плани морально-психологічного забезпечення бойової служби варт, підшиваються в папку.

В окрему папку підшиваються також плани проведення вихідних і святкових днів.

У роті можуть бути також перспективні плани щодо підготовки до святкування визначних історичних дат.

Протоколи загальних збори особового складу. Вони є офіційними документами, у яких фіксуються визначені дані: порядок денний зборів, президія, зміст виступів, коротке рішення. Ці документи поряд із планами виховної роботи й обліком проведених заходів відбивають життя підрозділу.

До прийому протоколів загальних зборів особового складу варто відноситися з усією відповідальністю.

Документи, що характеризують стан військової дисципліни.

Приймаючому посаду необхідно пам'ятати, що стан документів які характеризують військову дисципліну в підрозділі, повнота й об'єктивність даних, що містяться в них, допоможуть у майбутньому робити правильний аналіз дисципліни і виробляти ефективні заходи щодо її подальшого зміцнення. Тому ці питання потрібно тримати під постійним контролем. Візьміть за правило частіше перевіряти стан службових карток. Практика, на жаль, така, що в них часом роблять запису заступники командирів взводів і навіть командирів відділень, тобто не ті, кому потрібно, а звідси і з'являються записи не передбачених статутом видів стягнень і заохочень, неправильні формулювання та інше

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Нове про педагогіку:

Методика використання принципів екологічного виховання В.О. Сухомлинського під час уроків мислення серед природи
Щоб змусити дитину мислити, стверджував Василь Олександрович, «вмійте примусити її дивуватися». Проводячи свої уроки мислення серед природи видатний педагог прагнув, щоб «слово народжувалося в спілку ...

Компоненти готовності до шкільного навчання дітей дошкільного віку
Успішний шлях дитини до школи вимагає від неї фізичної і психологічної готовності, дотримання системи вимог, які школа пред’являє до дитини. Вони пов’язані, як показують дослідження психологів (Б. Ан ...

Навігація по сайту

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com