Прийом посади заступником командира роти з виховної роботи

Педагогіка і освіта » Прийом посади заступником командира роти з виховної роботи

Сторінка 4

Знайомлячись з військовослужбовцями підрозділу, новий заступник командира роти з виховної роботи уважно вивчає їхні морально-психологічні якості, а одночасно і стан військової дисципліни і дисциплінарної практики командирів.

Вивчити місячні плани виховної роботи з особовим складом, плани морально-психологічного забезпечення бойової служби варт і військових нарядів і повноту їхнього виконання, результати аналізу стану військової дисципліни і дисциплінарної практики, книгу протоколів загальних зборів військовослужбовців, плани роботи ради військового колективу і ради прапорщиків (якщо вона є). При цьому доцільно окремо поговорити щодо змісту роботи з їхніми головами. Разом з редактором стінної газети потрібно переглянути комплект випущених номерів і за можливістю оцінити їхній зміст.

Добре знання людей і чітко поставлена інформація - ключ до правильних рішень. Відсутність інформації породжує в особового складу сторожкість, непевність, а в складних умовах і нервозність, що нерідко веде до негативних наслідків.

Якщо заступник командира роти з виховної роботи стає на посаду, коли його попередника з якихось причин уже може не бути в підрозділі, тоді перераховані й інші питання він уточнює з бесід з командиром роти, активом підрозділу.

Вивчення організації бойової служби. У службово-бойовій діяльності внутрішніх військ велике місце займає організація бойової служби. Ось чому призначений заступник командира роти з виховної роботи у першу чергу офіцер і тому зобов'язаний глибоко розібратися з обсягом задач бойової служби, наявністю сил і засобів для її виконання, усвідомити систему роботи командира підрозділу з організації бойової служби на добу, ознайомитися з підсумками виконання особовим складом службово-бойових завдань, вивчити сформовану систему морально-психологічного забезпечення їх виконання, ознайомитися з військовим господарством та іншими питаннями.

Вникаючи в деталі організації бойової служби, треба вивчити стан і характерні риси об'єктів, що охороняються (маршрутів конвоювання, місць несення служби), прилягаючу до підрозділу місцевість, уточнити склад і рід занять місцевого населення.

Визначивши послідовність перших перевірок варт, військових нарядів, необхідно уточнити обсяг контролю по кожному з них. Велика увага при перевірці служби варт, військових нарядів необхідно звернути на організацію морально-психологічного забезпечення бойової служби, критично оцінити стан наочної агітації і технічних засобів виховання у вартових приміщеннях.

У ході вивчення організації бойової служби необхідно глибоко вивчити весь цикл заходів командира підрозділу з цього питання на різних етапах виконання службово-бойових завдань, зіставити дійсне положення справ з вимогами Статутів, знаннями, отриманими в стінах Академії, серйозно продумати свої зауваження, пропозиції і висловити їх командиру роти.

Вивчення процесу бойової і гуманітарної підготовки. Важливим елементом вивчення справ у підрозділі є з'ясування заступником командира роти з виховної роботи організації бойової і гуманітарної підготовки особового складу. При цьому треба з'ясувати, наскільки відповідає навчальний процес вимогам Організаційно-методичних вказівок командувача внутрішніх військ МВС України на поточний навчальний рік, особливо в частині, що стосується повного використання наявних можливостей для навчання особового складу, підвищення ефективності кожної години навчального часу, забезпечення максимального охоплення заняттями всіх категорій військовослужбовців. Особлива увага слід звернути на те, як у підрозділі поєднується бойова підготовка і виховна робота, як розподіляється час, наскільки раціонально складений розпорядок дня і ротний розклад занять.

Слід також уточнити систему і ступінь підготовки командирів взводів, сержантів - командирів відділень, екіпажів, розрахунків, начальників варт, фахівців ТЗО, зв'язку й інших.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Нове про педагогіку:

Методика ознайомлення дітей дошкільного віку з величиною предметів
При формуванні уявлень про величину предметів використовується спеціальний дидактичний матеріал. У другій молодшій групі для порівняння достатньо взяти два предмети, пропонуючи дітям визначити як абс ...

Наочність у проективному навчанні художників-модельєрів
Навчальне проектування орієнтоване перш за все на самостійну діяльність учнів – індивідуальну, парну або групову, яку учні виконують протягом визначеного відрізка часу. Проектна технологія передбачає ...

Навігація по сайту

Copyright © 2023 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com