Прийом посади заступником командира роти з виховної роботи

Педагогіка і освіта » Прийом посади заступником командира роти з виховної роботи

Сторінка 3

Правильний підхід призначеного офіцера до вступу на посаду - одна з надійних гарантій впевненого початку й ефективного виконання ним своїх функціональних обов'язків.

З метою планомірного і послідовного входження в посаду відразу після її прийняття призначений заступник командира роти з виховної роботи повинен обов'язково скласти спеціальний план. Терміни в ньому повинні бути самими оптимальними. Виконання зазначеного плану буде свідчити про хід професійного становлення заступник командира роти з виховної роботи

Початок роботи з підлеглими. Прийом посади заступника командира роти з виховної роботи, як відзначалося вище, складається з багатьох елементів. Але головним і основної є знайомство з підлеглими, вивчення їх ділових і морально-психологічних якостей. Це і зрозуміло: його найперший обов'язок - індивідуальна виховна робота з військовослужбовцями. Дане положення випливає із самої суті підрозділу як військового формування, у якому на першому плані - його склад, тобто люди.

Заступник командира роти з виховної роботи є прямим начальником особового складу роти. Відповідно до загальних обов'язків командирів і інших прямих начальників і своїми посадовими обов'язками йому слід знати особовий склад підрозділу. Що значить знати підлеглих, офіцери, ще будучи курсантами засвоїли в Академії. В чому ж полягає зміст роботи з різними категоріями військовослужбовців.

Попереднє знайомство з офіцерами і прапорщиками, що стоять на командирських посадах, найчастіше відбувається у формі індивідуальної ознайомчої бесіди. Її зміст звичайно визначається тим, що командири всіх ланок відповідають не тільки за навчання, але й виховання підлеглих, а заступник командира роти з виховної роботи зобов'язаний впливати на них як вихователів, керувати їхньою виховною роботою серед підлеглих.

Тут важко дати вичерпні поради на всі випадки життя як щодо змісту, так і характеру таких бесід. Значною мірою вони досить індивідуальні. При цьому необхідно враховувати і ту характеристику офіцерам і прапорщикам, що дасть командир роти під час бесіди зі своїм новим заступником.

Ознайомлення із сержантським складом здійснюється на черговій службовій нараді, проведеній командиром роти, на якій він може представити кожного із сержантів, вказуючи його посаду, термін служби, успіхи в роботі з підлеглими, в особистій командирській і методичній підготовці, участь у громадському житті роти. Особлива увага звертається на характеристику начальників варт, військових нарядів, їхній досвід організації морально-психологічного забезпечення виконання завдань бойової служби.

Перше уявлення про актив, з яким заступник командира роти з виховної роботи має працювати, він звичайно отримує в ході бесіди з членами ради військового колективу підрозділу, агітаторами, членами ради світлиці, редколегією стінної газети, редакторами бойових аркушів та інше. У цій бесіді не ставиться мета глибокого і усебічного вивчення ділових і морально-психологічних якостей активістів. Розгляд зазначених і деяких інших питань у ході цієї бесіди дозволить офіцеру виховної роботи хоча б у загальному плані мати уявлення про склад активу і спрямованості його роботи.

посада виховна робота командир

При проведенні першої такої бесіди призначеному заступнику командира роти з виховної роботи треба постаратися провести її жваво, зацікавлено, не допускаючи однобічного питально-відповідного характеру.

З всім іншим особовим складом необхідно знайомитися, використовуючи кожну сприятливу годину, у процесі бойової служби, бойової і гуманітарної підготовки, в ході повсякденного життя військовослужбовців, пам’ятаючи, що цей початковий процес знайомства не повинен займати багато часу.

З першого дня прийому посади заступнику командира роти з виховної роботи варто завести щоденник індивідуальної роботи з особовим складом за встановленою формою. В наступному систематично й акуратно його вести.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Нове про педагогіку:

Навчальна програма семінару "Формування здорового способу життя"
Обсяг курсу: 72 години, в тому числі 46 - лекції, 12 - семінари, 12 - тренінги і практикуми, 1 - анкетування, 1 - залік. Форма викладання: лекції, семінари, тренінги, практичні заняття. Мета курсу: н ...

Розподіл ролей між учасниками гри
Призначення дітей на певні ролі в грі з одним з важливих методичних прийомів піднесення їх активності та виховання у них ініціативи. Тому основним правилом у розподілу ролей є поступове залучення всі ...

Навігація по сайту

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com