Проектування мотиваційних технологій навчання

Сторінка 3

При організації активного навчання не достатньо використовувати той або інший метод активізації, необхідно ще стимулювати активну діяльність студентів. Під час лекції в якості стимулюючих факторів використовується довіра, інтерес і важливість питання.

Формування нових знань виконується технологією, яка носить назву “Орієнтована основа діяльності”. Метод викладу навчального матеріалу, який буде використаний – усний у вигляді лекції(див. Табл 6).

ООД може містити різний склад елементів і відповідно до цього може бути повною або неповною.

Перший тип навчання - неповна орієнтована основа (вихідні дані, виконавчу частину дії і образ кінцевого продукту). Навчання здійснюється методом «проб і помилок», процес його формування відбувається повільно, із великою кількістю помилок.

Другий тип навчання – повна ООД. За наявності всіх умов, необхідних для здійснення діяльності, що подаються у вигляді готового алгоритму діяльності в окремій формі, стосовно конкретної ситуації. Викладач, подаючи навчальний матеріал, демонструє кожен крок діяльності щодо конкретного завдання. При цьому формування діяльності відбувається безпомилково й швидко, але ступінь його узагальнення та перенесення на нестандартні ситуації обмежений складом конкретних умов його використання.

Третій тип навчання – повна орієнтована основа з використанням узагальнення та систематизації. Це такий тип навчання, у разі якого орієнтири подані в узагальненому вигляді, притаманному класу явищ. Викладач не дає готових орієнтирів, а пояснює лише принципи їхнього формування.

Табл. 8 Вибір способів ООД у тих, кого навчають

Найменування теми (пунктів плану)

Мета навчання

Тип навчання

Методи викладу

Наочні засоби

1

2

3

4

5

1. Історія розвитку ЕОМ.

Сформувати історію розвитку ЕОМ, про архітектури ПК.

ІІ

Розповідь,

плакат

Додаток 1

2. Основна пам’ять ПК.

Донести до суб’єктів учіння інформацію про те, що таке основна пам’ять ПК і що до неї відносять.

ІІ

Розповідь

Блок-схема

Додаток 2

Організація основної пам’яті в IBM PC

Сформувати знання про те, як працює і функціонує основна пам’ять в IBM PC.

ІІ

Розповідь, пояснення,

Порівняти особливості організації основної пам’яті в IBM PC з ПК з іншими архітектурами

Сформувати знання про те, чим відрізняється організація пам’яті в IBM PC від комп’ютерів з іншою архітектурою

ІІ

Розповідь, пояснення,

З урахуванням дидактичних цілей навчання та характеру змісту навчального матеріалу, в якості методу навчання обрана лекція.

Щоб досягти найкращого результату в процесі навчання, потрібно постійно підтримувати зворотній зв’язок між викладачем і студентом.

Страницы: 1 2 3 4 5

Нове про педагогіку:

Прийом посади заступником командира роти з виховної роботи
Держава піклується про виховання кадрів військових вихователів. І це дає свої плоди. У військах служить великий загін досвідчених офіцерів виховної роботи. Їм по силах будь-які завдання, якими б важк ...

Формування особистості в сучасному світі
Сучасна психолого-педагогічна наука і виховна практика свої прагнення щодо вдосконалення процесу формування і розвитку підростаючої особистості пов'язують із особистісно орієнтованим підходом до дити ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com