Порівняння особливостей викладання теми "функції" в двох підручниках

Педагогіка і освіта » Методичний аналіз теми "Функції" шкільного курсу алгебри 7 класу за різними підручниками » Порівняння особливостей викладання теми "функції" в двох підручниках

Проаналізувавши методику викладання теми "Функції" за двома підручниками "Алгебра" 7 класу можна вирішити, що ці два підручники можна погодитись, що вони прекрасно підходять для вивчення даної теми.

Що стосується конкретно першого підручника, а саме "Алгебра" 7 класу колективу авторів під керівництвом О.С. Істер то тема "Функції" займає в ньому третій розділ, та поділяється на три окремі параграфи. Підручник допоможе учням не лише у вивченні та засвоєнні те, але і допоможе підготуватися до тематичного оцінювання з даної теми. Матеріал підручника поділено на уроки, що на думку автора полегшує роботу з ним, кількість вправ у підручнику достатня не лише для роботи в класі, але і для вирішення деяких з них при виконанні домашньої роботи, причому усі вправи поділені за ступенем важкості, постановленням мети, рівнем підготовленості учнів. Підручник вміщує в собі також і завдання для перевірки знань, що допомагає пригадати основні типи вправ та підготуватися до тематичного оцінювання. Чітке розмежування розділів та параграфів, достатня кількість вправ, виділення іншим шрифтом понять та означень, чіткі доведення, приклади розв’язання вправ та деякі історичні відомості безумовно дозволять оволодіти матеріалом у повному обсязі.

Що стосується викладенні теми "Функції" у підручнику 7-го класу колективу авторів під керівництвом Г.П. Бевз, то він нічим не поступається підручнику О.С. Істер. У підручнику тема "Функції" також займає третій розділ підручника, як то і передбачено навчальною програмою, та складається з трьох параграфів. Читаючи даний підручник потрібно звернути увагу на те, що основні слова та твердження виділені іншими шрифтами, кожний параграф містить рубрику "Хочете знати більше?", в якій містяться додаткові відомості для учнів які виявили бажання глибше вивчати те чи інше питання. Також в підручнику містяться рубрики "Перевір себе", для узагальнення та систематизації набутих знань. Знайти рішення незрозумілим або важким завданням можна в рубриці "Виконуємо разом". Підручник містить вправи різних рівнів, для легшого та кращого закріплення матеріалу, та вправи підвищеної складності. Також наведені приклади самостійних робіт та тематичних оцінювань, для якісної підготовки. Для особливо зацікавлених є додаткова рубрика "Історичні відомості".

Ми вважаємо, що проведені методичні аналізи теми "Функції" за наведеними двома підручниками зайвий раз довели, що вивчення цієї теми може бути успішним, не дивлячись на те яким підручником користуватись, так які вони обидва складені дотримуючись усіх вимог для вивчення курсу алгебри 7-го класу.

За підсумками проведеної роботи, можна сміливо сказати, що тема "Функції" дійсно має надзвичайно важливе значення у вивченні алгебри, починаючи уже з 7-го класу. У даній роботі були розглянуті:

вимоги державного стандарту та програмні вимоги щодо вивчення обраної теми у шкільному курсі математики середньої школи;

виділені набуті навички та вміння, які отримують учні по завершенні вивчення теми "Функції";

проаналізовано, у ході написання методичного аналізу, викладення теми за двома підручниками;

проведено порівняння якості викладення теми і підручнику Алгебра 7 класу (О.С. Істер) з аналогічним підручником колективу авторів під керівництвом Г.П. Бевз та В.Г. Бевз.

Можна зробити висновок, що при вивченні даної теми "Функції" у середній школі добре підійдуть як один так і інший підручник, так як вони дуже схожі за структурою та дають достатню, а в чомусь навіть і більше потрібного, інформації та завдань, для вивчення теми.

Нове про педагогіку:

Методика експериментального дослідження
Вивчення та узагальнення теоретичних основ досліджуваної проблеми та аналіз педагогічного досвіду у цій галузі дозволили сформулювати робочу гіпотезу нашого дослідження: якщо на уроках в умовах малок ...

Зміст екологічного виховання у навчально – виховному процесі
Екологічне виховання - складова частина морального виховання. Тому під екологічним вихованням треба розуміти єдність екологічного свідомості і поведінки, гармонійного з природою. На формування еколог ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com