Розробка і обґрунтування системи позакласних занять у формі годин цікавої математики

Педагогіка і освіта » Організація позакласної роботи з математики » Розробка і обґрунтування системи позакласних занять у формі годин цікавої математики

Сторінка 19

4

ц

2+3

14-7

12-9

19-17

15-10

5+4

Ведучий. На цьому наше математичне свято завершується. Підведемо підсумки змагань. Команда "Сонечко" набрала 20 балів, а команда "Усмішка" - 18 балів. Виграла команда "Сонечко". Ваші оплески переможцям.

Вручення призів.

Зразок екскурсії з математики, що пропонує Н.І. Багрій та З.М. Литовченко.

Тема. Екскурсія до парку.

Мета. Уточнити та узагальнити знання учнів з вивченого матеріалу і показати їх практичне застосування, розвивати дитячу спостережливість, уміння аналізувати, зіставляти, порівнювати.

Дана екскурсія проводиться зі школярами першого року навчання після того, як вони ознайомляться з поняттями "один", "багато", "кожен", "всі", "більше", "менше", "раніше", "пізніше", із взаємним розташуванням предметів у просторі, геометричними фігурами та навчатися лічити до 10.

Перед початком екскурсії класовод ознайомлюється з місцем проведення - парком. Він має форму круга, огороджений металевим парканом, що являє собою комбінацію багатьох геометричних фігур. У центрі - монумент, деталі якого теж мають форму фігур. У парку розбиті клумби різної геометричної форми.

З дітьми проводимо бесіду, під час якої націляємо їх на мету екскурсії і ставимо перед ними конкретні завдання. При цьому клас ділимо на три групи й обираємо відповідального. Кожна група одержує своє завдання.

1 група. Уважно оглянути парк. Знайти й назвати предмети, які мають форму вивчених геометричних фігур (кола, трикутника, чотирикутника, п’ятикутника).

2 група. Спостерігати, як розташовані в парку різні предмети: дерева, монумент, клумби та ін. (що за чим знаходиться, правіше, лівіше, попереду, ззаду).

3 група. Порівняти різні групи предметів. Визначити, про які можна сказати "один", "багато", "більше", "менш", "стільки ж". Розрізнити їх за кольором, розміром, за матеріалом, з якого вони виготовлені.

Відповіді на поставлене завдання члени кожної групи готують у вигляді коротенької розповіді або зображують побачене на малюнку. (Діти повинні взяти з собою альбом та кольорові олівці).

На це відводиться близько 20 хв. Класовод спостерігає за роботою кожної групи і надає їм необхідну допомогу. Підсумок екскурсії проводимо або в парку, або в класі. Результатом є виставка малюнків.

Тема. Вимірювання відстані кроками.

Мета. Знаходження середньої довжини кроку (пари кроків) кожного учня класу. Ознайомлення з вимірюванням відстані кроками.

Страницы: 14 15 16 17 18 19 20

Нове про педагогіку:

Врахування індивідуальних особливостей молодших школярів у процесі діагностики і розвитку інтелектуальних здібностей
Розвиток і формування всебічно та гармонійно розвиненої, незалежної, впевненої в собі, самостійної особистості, людини з високим рівнем самоповаги та самооцінки, здатної до свідомого суспільного вибо ...

Професійне самовизначення, як педагогічна проблема
У профорієнтації традиційно виділяються наступні напрямки: - профінформація; - профагітація; - профпросвіта; - профдіагностика (профвідбір, профпідбір); - профконсультація. Професійна орієнтація – це ...

Навігація по сайту

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com