Розробка і обґрунтування системи позакласних занять у формі годин цікавої математики

Педагогіка і освіта » Організація позакласної роботи з математики » Розробка і обґрунтування системи позакласних занять у формі годин цікавої математики

Сторінка 18

9 виткнулось з землі.

Дорослих мавп у клітці - 5.

Скільки штук ще не зійшли?

А скільки там є мавпенят?

(18-9) (13-5)

Ведучий. Команди відпочили і тепер продовжать змагання. Зараз ми перевіримо, як вони вміють розв’язувати задачі.

5 конкурс.

На дошці розміщено короткі записи задач.

Ведучий. Прослухайте уважно умови задач.

Задача для команди "Сонечко".

Качка важить 2 кг, півень - 3 кг, індик важить на 6 кг більше, ніж качка і півень разом. Скільки важить індик?

Задача для команди "Усмішка".

Порося важить 16 кг, ягня - на 12 кг легше, ніж порося. А лоша на 43 кг важче, ніж ягня. Скільки важить лоша?

Кожна задача на 2 дії. Гравцям треба записати ці дії, виконати обчислення і пояснити, про що дізналися у кожній дії. Капітани призначають хто з гравців їхньої команди розв’язуватиме задачу.

За правильний розв’язок задачі команда отримує по 3 бали. Якщо команда розв’язала задачу швидше, ніж команд-суперниця, їй додатково присуджують ще один бал.

6 конкурс. Розгадай ребус.

Ведучий. Наступний конкурс - для болільників. (Учасників також можна вибирати за допомогою жеребкування). Ваше завдання - розгадати ребуси. (Викликаються по черзі три болільники кожної команди, вони відповідають з місця). За кожний правильно розгаданий ребус команда отримує 1 бал.

7я (сім’я) 100 ляр (столяр)

Ті 100 (тісто) 40 а (сорока)

Ак 3 са (актриса) ві 3 на (вітрина)

7 конкурс капітанів.

Ведучий. Наступний наш конкурс - конкурс капітанів. Зараз ми з вам визначимо, хто з наших капітанів уважніший. У мене в руках "Загадковий пакет". У ньому знаходяться різні геометричні фігури. Капітани (по черзі) за моїм завданням, не дивлячись у пакет, а тільки опустивши в нього руку, повинні знайти там відповідну до назви геометричну фігуру. Виграє той, хто найбільше правильно знайде геометричних фігур. За перемогу в цьому конкурсі команда отримує 3 бали.

8 конкурс. Жива нумерація.

Ведучий. У цьому конкурсі візьмуть участь змішані команди, бо до команд ми додамо по кілька болільників. Всього за кожну команду виступатиме по 10 учасників. Скільки болільників треба запросити до кожної команди? (Правильно, ще по 5 учнів).

На грудях кожного гравця буде одна з 10-ти цифр. Гравці команд сідають на стільці, відповідно зліва і справа від двох пар стільців, на яких "записуватимуться" числа. Кожній парі учнів треба буде сісти так, щоб цифри на їхніх грудях утворювали назване число (чи потрібну відповідь). До стільців гравці не біжать, а йдуть після команди ведучого: "Можна йти". За перемогу в цьому конкурсі команда отримує 3 бали.

Завдання.

1. Записати числа: 18, 23, 45.

2. Записати числа, кожне з яких на 4 більше від: 6, 20,9.

3. записати відповіді прикладів:

70+10; 72-2; 14+25.

9 конкурс (команд). Знайди невідомі слова.

Ключове слово працівник

1 2 3 4 5 6 7 8 9.

Ведучий. Кожній команді треба знайти по три зашифровані слова. Для цього необхідно розв’язати приклади. Відповідь у прикладі - це номер букви у ключовому слові. Записпвши букви у порожні клітинки, за стрілкою (зверху вниз) можна буде прочитати зашифроване слово. Капітани команди обирають учасників для виконання цього завдання (3 слова - 3 учні). За перемогу в ньому конкурсі команда отримує 3 бали.

Для першої команди.

13-10

10-9

14-9

1+1

Страницы: 13 14 15 16 17 18 19 20

Нове про педагогіку:

Логіка як наука про мислення
Як самостійна наука логіка склалася більше двох тисяч років назад в ІV ст. до н.е. Її засновником є давньогрецький філософ Арістотель (384322 рр. до н.е.). В своїх працях, які отримали назву “Органон ...

Сучасні програми подолання ЗНМ у дітей старшого дошкільного віку
Урядом України прийнято ряд державних програм, у яких відзначено, що “дошкільне виховання здійснюється у сім’ї, дошкільних дитячих закладах у взаємодії з сім’єю і має на меті забезпечення фізичного, ...

Навігація по сайту

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com