Розробка і обґрунтування системи позакласних занять у формі годин цікавої математики

Педагогіка і освіта » Організація позакласної роботи з математики » Розробка і обґрунтування системи позакласних занять у формі годин цікавої математики

Сторінка 17

1 конкурс. Арифметичний лабіринт.

На дошці - малюнки двох лабіринтів.

Ведучий. Казкові персонажі Колобок та біле ведмежа Умка пішли на прогулянку. Але їх спіткало лихо: вони заблукали. Щоб допомогти персонажам казок потрапити додому, команди мають знайти шляхи у лабіринтах. Якщо команда швидко і правильно знайде шлях, вона отримує 2 бали. Якщо шлях визначено правильно, але команда зробила це повільніше, ніж її суперниця, вона отримує лише 1 бал. Хто з гравців команд готовий показати шлях казковому персонажу, піднімає руку. (Ведучий визначає, хто відповідатиме і викликає цього гравця до дошки).

2 конкурс. Математична естафета.

Ведучий. Наступним змаганням буде математична естафета.

Математична естафета - це змагання команд. Команди шикуються у дві колони. За сигналом ведучого перші гравці підбігають до дошки, де записано приклади, розв’язують перших 2 і повертаються до своєї команди. Торкаються рукою наступного гравця, після чого той приймає естафету і прямує до дошки розв’язувати наступні 2 приклади. І так до завершення. Виграє команда, яка швидше і правильніше виконала завдання.

Завдання для першої команди Завдання для другої команди

34+17 44-26 66+19 37-28

45-29 24+67 84-38 23+69

61-17 59+18 81-13 29+16

70-31 20-16 92-44 100-17

52+28 33+28 73+17 34+58

Ведучий. Підсумовувати цей конкурс будемо так: за правильно розв’язані приклади кожна команда отримає 5 балів, якщо гравець припустився помилки, з команди знімається 1 бал. Крім того, якщо команда розв’язала всі приклади без помилок і зробила це швидше від команди-суперниці, їй додатково присуджуються ще 2 бали.

А тепер, поки команди трохи відпочинуть, змагатимуться болільники.

3 конкурс. Рибалки.

На набірному полотні розміщено приклади, закриті фігурками рибок.

45+5 23+18 78+13

63-25 84-29 58-34

Ведучий. Я викликатиму на сцену болільників (одного - з команди "Сонечко", другого - з команди "Усмішка". учасників можна визначати за допомогою жеребкування). Болільник знімає рибку з дошки і розв’язує приклад, що схований за нею. Команда, болільники якої "зловили" риби більше, отримує додатковий бал.

4 конкурс. Розв’яжи задачу-вірш.

Болільники команд для своїх суперників підготували по три задачі-вірш. Зараз ми їх послухаємо. Кожен з учнів розкаже вірш-задачу. Болільники команди-суперника слухають цю задачу і розв’язують її. Учні, які знайшли відповідь, піднімають руку. (Ведучий вибирає, хто з болільників піде відповідати). Якщо учасник дає правильну відповідь, команда отримує 1 бал. Тобто, всього команди можуть набрати в цьому конкурсі по три бали.

Вірші-задачі

Подув вітер, лист зірвав. А сердиті 5 індиків

Та іще один упав. Взули нові черевики.

Потім ще упало 5. Рипу-рипу походжають.

Поможіть порахувать. Скільки всіх, вони не знають.

(1+1+5) (2+2+2+2+2)

Гнав Івась телят до річки - 10 хлопчиків завзято

Сім бичків і три телички. Про щось сперечались

Хай вони поп’ють води, Двох покликали до хати,

Полічи теляток ти. Скільки їх зосталось?

(7+3) (10-2)

Посадив татусь Миколи 1

3 мавпочок у клітках -

18 штук квасолі.

Дорослі є і мавпи-дітки,

Страницы: 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Нове про педагогіку:

Розробка дидактичних і методичних матеріалів з ТН за допомогою графічних редакторів
Найбільш розповсюдженим видом наочних дидактичних матеріалів, які можна використовувати у навчально-виховному процесі з метою унаочнення знань, є фото, рисунки, плакати, таблиці, схеми, анімаційні ма ...

Організація сприймання естетичних явищ під час проведення екскурсій у природі
Мистецтво допомагає краще розуміти реальний світ, вчить бачити і любити прекрасне. Н. Г. Чернишевський називав мистецтво посібником життя. Воно не тільки допомагає пізнати світ, але й надихає людей б ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com