Проведення бібліотечного уроку. Самостійна робота з книгою

Педагогіка і освіта » Діяльність шкільної бібліотеки » Проведення бібліотечного уроку. Самостійна робота з книгою

Сторінка 3

1. Якщо шматок карбіду кальцію кинути у воду, то.

2. Батько був освіченою людиною, знав дванадцять мов, зокрема.

3. Старша дочка працювала в сільській школі на півдні Індії, де ходити треба було з оглядкой, тому що.

4. Для великого будівництва цього було замало, але достатньо для.

Завдання 2.

Тепер повправляємося в прогнозуванні при роботі з невеликим текстом.

У XVI столітті говорили., що "вівці пожирають людей",

Яке питання тут виникає? Спробуйте дати на нього гадану відповідь.

Дійсно, ці мирні тварини мимовільно виявилися ворогами десятків тисяч селян.

Як ви думаєте, чому?

Ціни на шерсть безперервно росли, оскільки збільшувалося виробництво сукна. Розводити овець стало вигіднішим, ніж вирощувати хліб. Для випасу овець потрібно обширні пасовища.

Спробуйте припустити, як це позначилося на положенні селян. Тому землевласники захоплювали громадські пустки і вигони, забороняли селянам пасти там худобу. Не задовольняючись цим, вони різними способами прагнули відібрати у селян наділи. Щоб утруднити селянам господарювання, дворяни наказували перекопувати дороги, що ведуть до водопоїв, штрафували селян, якщо їх худоба випадково виходила за межі ділянки. Дворяни збільшували платежі за землю, порушуючи вікові звичаї. Доведені до убогості і відчаю, селяни кидали свої господарства і йшли в міста. Дворяни силою зганяли селян із землі, руйнували їх удома, зносили цілі села. На картах того часу з'явилися написи: "Тут було село, а нині тут пасовище".

Потрібно розуміти значення кожного слова. Звертати увагу на зв'язки, що виявляють логічну організацію тексту: причина/слідство, проблема/рішення, послідовність, хронологія.

Виконаємо ще декілька вправ, які допоможуть нам освоїти прийоми глибокого розуміння тексту.

Завдання 3.

У цьому тексті допущена друкарська помилка - пропущене одне коротеньке слово. Через це одна з пропозицій суперечить значенню всього тексту. Знайдіть цю пропозицію і виправіть друкарську помилку.

"Багато знатних вельмож змирилися з втратою свого впливу на державні справи. Щоб усунути всесильного міністра, вони влаштовували змови, в яких були замішані навіть мати, дружина і брат короля. Але Рішельє нещадно пригнічував опір вельмож, ув'язнював їх і багатьох страчував.

Деякі знатні феодали ховалися від гніву Рішельє в своїх замках. Звідси вони давали відсіч королівським урядовцям і військам. Рішельє наказав зірвати укріплені замки дворян".

Історія середніх століть. 6 класс / Під ред.

(В учбових цілях в першій пропозиції навмисно пропущене слово не.)

Завдання 4.

Знайдіть в тексті незрозумілі вам слова і вирази і з'ясуйте їх значення в словниках. Для роботи можна використовувати розділ 15 з романа А.К. Толстого "Князь Срібний".

Завдання 5.

Визначте, де в цьому тексті основна думка, а де - пояснюючі її приклади.

"Грунтовий покрив - один з географічних компонентів, складних за освітою і географічному розповсюдженню по поверхні суші. Складність утворення грунтів полягає у тому, що в ньому беруть участь всі інші компоненти: мінеральний - почвообразующая гірська порода, повітря, вода, рослини і тварини (зокрема міріади мікроорганізмів). Грунт виникає в процесі їх взаємодії в різноманітних фізичних умовах. При цьому протікають складні хімічні реакції при утворенні гумусу - найважливішої умови родючості грунту. Грунти різних типів. у своєму розповсюдженні закономірно зміняються з широтою на рівнинах і із збільшенням висоти в горах. Грунти зважаючи на їх рихлість легко рухомі і уразливі".

Страницы: 1 2 3 4 5

Нове про педагогіку:

Форми організації трудового виховання сільських школярів
Важлива складова системи трудового виховання — трудове навчання, що здійснюється від першого класу до закінчення школи. Його зміст визначається навчальною програмою з трудового навчання для кожного к ...

Форми організації занять із використанням історичного матеріалу
Одна із можливостей формування творчого мислення учнів – розвиток їх пізнавальних здібностей. Істотним педагогічним засобом, спрямованим на розвиток внутрішньої потреби інтелектуального зростання, є ...

Навігація по сайту

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com