Проведення бібліотечного уроку. Самостійна робота з книгою

Педагогіка і освіта » Діяльність шкільної бібліотеки » Проведення бібліотечного уроку. Самостійна робота з книгою

Сторінка 2

1. Уважно вивчить титульну сторінку, де вказані основні дані на книгу: назва, автор, місце і рік видання, найменування видавництва.

2. Познайомиться із змістом книги, прагнучи зрозуміти, з яких розділів вона полягає, в якій послідовності висловлюється матеріал; зверне увагу на наявність в книзі креслень, схем, малюнків, доповнюючих і пояснюючих текст.

3. Прочитає анотацію, передмову, введення, післямову, висновки, що допоможе краще представити зміст, зрозуміти призначення книги, одержати раду, як слід її читати.

4. Ознайомитися безпосередньо з основним текстом книги, для чого прочитає деякі сторінки, абзаци, уривки з найцінніших і цікавіших розділів. Це дасть уявлення про стиль і мову автора, особливості викладу матеріалу, ступінь трудності або доступність книги.

Коли доводиться мати справу з безліччю книг і все їх неможливо прочитати, знайомство з деякими з них мимоволі доводиться обмежувати таким чином.

III. Робота з текстом.

Коли потрібна книга вибрана, необхідно її прочитати, зрозуміти і переробити викладений в ній матеріал.

Перед читанням

Сформулюйте мету або бажаний результат читання тексту. Запитайте себе: про що я читатиму? Чого чекаю від цього розділу, параграфа?

Складіть уявлення про організацію глави в цілому. Прогляньте заголовки, підзаголовки, ілюстрації, якщо таких немає, прочитайте перші пропозиції кожного абзацу.

Визначте, що може бути корисного в тексті у світлі цілей вашого читання. На що варто звернути особливу увагу.

Запитайте себе: що я вже знаю по цій темі? Пригадайте прочитане на цю тему раніше, якщо потрібно, запишіть те, що пригадали. Розгляньте ілюстрації і інші матеріали по цій темі, поверніться до своїх записів.

Основні кроки по сходах, що ведуть до розуміння, - це виникнення установки на розуміння, поява питання, його словесне формулювання, висунення гіпотез, їх перебір і оцінка, перевірка вибраної гіпотези і виникаючий у зв'язку з цим підсумок розуміння - формулювання думки, яка є відповіддю на виникле спочатку питання.

Під час читання

Щоб діалог з текстом був повноцінним і змістовним, треба уміти по ходу читання скоювати різноманітну розумову роботу. У читача повинні виникати питання до тексту, він повинен будувати припущення про його подальший зміст і, читаючи, перевіряти, чи співпадають вони з даним матеріалом. Цей вид роботи називається прогнозування.

Формувати прогноз можна за допомогою тренувальних вправ, які ми зараз з вами виконаємо.

Завдання 1.

Письмові документи далекого минулого, потрапляючі до рук учених, іноді бувають настільки зіпсовані, що розібрати вдається тільки обривки слів і фраз. Це примушує з подвоєною увагою читати кожен такий обривок, щоб вичерпати з нього якомога більше інформацію і таким чином хоча б якоюсь мірою відновити текст. Що ясне з такого обривка:

"До ювелірної майстерності художника треба було додати. "? Тут можна допустити, що художник володів не тільки ювелірною майстерністю, але і якимись іншими достоїнствами, про яких повинно бути сказано в продовженні пропозиції.

Тепер уявіть себе на місці такого вченого і відновіть хоча б в найзагальнішому вигляді наступні обривки пропозицій.

Страницы: 1 2 3 4 5

Нове про педагогіку:

Структура системи світової вищої освіти
Світова освіта поліструктурна: для неї характерні просторова (територіальна) і організаційна структури. У рішенні проблем світової освіти важливого значення набувають крупні міжнародні проекти і прог ...

Види самостійних робіт
Самостійні роботи слід класифікувати за декількома дидактичними ознаками, що характеризують різні сторони однієї і тієї ж самостійної роботи. 1. Самостійні роботи розрізняються за їх дидактичною мето ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com