Діяльність шкільної бібліотеки, її значення та функції

Педагогіка і освіта » Діяльність шкільної бібліотеки » Діяльність шкільної бібліотеки, її значення та функції

Сторінка 1

Шкільна бібліотека надає інформацію і ідеї необхідні для успішного існування в сучасному інформаційному суспільстві, де знання виконують найважливішу роль. Шкільні бібліотеки щеплять тим, що вчиться потребу в постійній самоосвіті, розвивають уяву, виховують цивільну відповідальність.

Шкільна бібліотека надає повчальні програми, книги і інші інформаційні ресурси всім членам шкільного колективу, тим самим спонукаючи користувачів розвивати критичне мислення і ефективно використовувати всі види інформації. Відповідно до принципів, висловлених в Маніфесті публічних бібліотек ЮНЕСКО шкільна бібліотека є частиною ширшої бібліотечно-інформаційної системи.

Співробітники бібліотеки забезпечують користування книгами і іншими інформаційними джерелами, художніми і документальними, друкарськими і електронними, локальними і видаленими. Ці матеріали покликані доповнювати і розширювати інформацію, що міститься в підручниках і інших учбових матеріалах і методичних розробках.

Доведено, що співпраця бібліотекарів і вчителів сприяє підвищенню рівня письменності учнів, сприяє розвитку навиків читання, запам'ятовування, рішення задач, а також виробленню уміння користуватися інформаційно-комунікативними технологіями.

Служби шкільної бібліотеки повинні бути в рівній мірі доступні всім: і що вчиться і персоналу школи, не залежно від віку, расової приналежності, підлоги, релігійних переконань, національності, мови, професійного і соціального статусу. Спеціальні матеріали і послуги повинні надаватися тим, хто не в змозі користуватися основними службами і матеріалами.

Доступ до служб і фондів повинен ґрунтуватися на принципах Всесвітньої декларації прав і свобод людини ООН і не повинен піддаватися яким-небудь формам ідеологічної, політичної і релігійної цензури або комерційному тиску.

Шкільна бібліотека найважливіший елемент будь-якої довгострокової діяльності направленої на розвиток письменності і освіти, надання інформації, економічний, соціальний і культурний розвиток. Вона знаходиться в підпорядкуванні місцевої, регіональної і державної адміністрації, і її діяльність повинна визначатися і підтримуватися спеціальними законодавчими актами і політичними програмами. Шкільні бібліотеки повинні мати в своєму розпорядженні стабільне і достатнє фінансування, що дозволяє містити кваліфікований штат, купувати необхідні матеріали, техніку і устаткування. Шкільні бібліотеки повинні бути безкоштовними.

Шкільні бібліотеки - важливий партнер в місцевій, регіональній і національній бібліотечно-інформаційній системі.

Там, де шкільна бібліотека використовує приміщення, устаткування і ресурси сумісне з бібліотекою іншого типу, наприклад, публічної, унікальні задачі шкільної бібліотеки повинні признаватися і дотримуватися.

Шкільні бібліотеки - невід'ємна частина освітнього процесу.

Сприяючи розвитку письменності, інформаційних навиків, викладання, самоосвіта і залученню до культури, шкільні бібліотеки покликані виконувати наступні задачі:

Підтримувати і забезпечувати освітні задачі, сформульовані в концепції школи і в шкільній програмі;

Розвивати і підтримувати в дітях звичку і радість читання і навчання, а також потреба користуватися бібліотекою в перебігу всього життя;

Страницы: 1 2

Нове про педагогіку:

Методологічні вимоги до здійснення міжпредметних зв’язків
Підґрунтям міжпредметних зв'язків є взаємозв'язок загального, політехнічного і професійного утворення. Ця єдність досягається шляхом посилення міжпредметних зв'язків у предметах природно-математичног ...

Міжпредметні зв’язки курсу “Трактори та автомобілі” із забезпечуючими його природничими дисциплінами
Дієвим засобом підвищення якості навчання та необхідною умовою підготування сучасного фахівця являються міжпредметні зв’язки, які слід розуміти як відношення зв’язку між навчальними дисциплінами, які ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com