Результати експериментального дослідження системи логопедичної роботи з дітьми із комплексними порушеннями в умовах реабілітаційного центру

Педагогіка і освіта » Логопедична робота з дітьми з комплексними порушеннями в умовах центру соціальної реабілітації » Результати експериментального дослідження системи логопедичної роботи з дітьми із комплексними порушеннями в умовах реабілітаційного центру

Сторінка 8

Логопед: Всі овочі намалював художник, але хтось зіпсував малюнки. Треба зараз спробувати вгадати, що це?

Завдання 2. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення. Дитина вибирає в мішечку овоч, виймає названий логопедом. Перевіряємо, чи правильно названий овоч. Якщо дитині важко відповісти, в її словнику немає потрібних слів, то вона тримає овоч, а логопед розповідає, наприклад так:

Логопед: Сьогодні ми пограємо в гру. Я називаю, а ти дістаєш овочі з «чудового мішечка», багато овочів в нашому «чудовому мішечку». Треба нам вгадати які ж овочі в ньому лежать.

-- Морквина. Морквина яка за розміром? (Велика.) Морквина яка за кольором? (Червона.). Яка на смак? (Соковита, солодка.). Морквину можна їсти? (Морквину можна їсти.).

-- Ти дістав морквину. Морквина червона, велика, солодка, смачна. Роздивися, покажи морквину краще. Морквину можна їсти.

Аналогічно проводиться робота по інших овочах. Овочі складаються на піднос.

Завдання 3. Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність. Логопед створює ігрову ситуацію:

Дівчинка Оля Допомагала мамі на кухні. Як дівчинка буде робити, якщо мама пригостить її смачною стравою? Дівчинка шороко відкриває ротик: «А-а-а-а, У-у-у, Ам-ам-ам!». Дитина відтворює звуконаслідування за логопедом.

3. Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.

Логопедичне заняття 5

Тема: Фрукти. Ягоди.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями ягід, фруктів, дзеркало.

Хід заняття

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи).

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення. Знайомство з фруктами і ягодами. Логопед вносить фрукти і ягоди на підносі. Піднос закритий рушником. Логопед:

-- Подивись, що я принесла. Сьогодні ми пробуватимемо все, що побачимо (дістає яблуко).

-- Яблуко кругле, зелене (червоне). Послухай, як я сказала: яблуко зелене. А можна сказати: яблучко зелене. Яблуко солодке, соковите, смачне. Яблуко можна їсти (відрізує по шматочку яблука).

-- Яблуко солодке. А ще можна сказати: яблучко солодке. Так говорять, коли яблуко маленьке (показ яблука трохи менше). Смачне яблуко? (Так.) Так, яблуко смачне, соковите.

-- Слива. Слива маленька, синя. Слива соковита, солодка, смачна. Всередині у сливи кісточка. Сливу можна їсти. Подивись, у мене слива. Слива маленька (відрізує шматочки сливи, показує кісточку).

-- Груша. Груша зелена, соковита, солодка, смачна. Груша дуже соковита. Подивись, сік капає з шматочка груші (пригощає грушею).

-- Лимон. Лимон маленький, жовтий. Послухай, як я сказала: лимон жовтий, а можна ще сказати: жовтенький лимончик. Лимончик жовтий. Лимон соковитий, але дуже кислий.

-- Апельсин. Апельсин великий, круглий, оранжевий. Подивіться, який круглий апельсин. Апельсин соковитий, солодкий, смачний. У апельсина є шкірка. Її треба знімати чистити -- апельсин. Під шкіркою у апельсина -- часточки. Апельсин можна їсти. Але спочатку ми пограємо в гру «Апельсин».

Завдання 2. Рухлива вправа-гра «Ми ділили апельсин». Мета: розвиток здатності розуміти звернене мовлення. Розвиток загальної моторики, почуття ритму. Координація мовлення з рухом. Закріплення уміння виконувати стрибки на носках, тримаючи руки на поясі і приземлятися на напівзігнуті ноги. Логопед: Вставай біля мене. От так. І роби як я.

Ми почистили апельсин, а зараз його потрібно розділити

Ми ділили апельсин (Діти стоять півколом вокрує логопеда.)

Багато нас, а він - один. (Логопед обводить всіх руками, показуючи (як багато дітей.)

Ця часточка для їжака (Діти піднімають над головою долоні з розчепіреними пальцями, зображаючи голки.)

Ця часточка для стрижа, (Махають руками, як крильцями.)

Ця часточка для котенят, (Діти руками імітують рухи котячих лапок.)

Ця часточка для качат (Двома долоньками, поверненими один до одного, зображають дзьоби.)

Ця часточка для бобра, (Ляскають в долоні.)

Ну, а вовкові -- шкірка. (Топають ногами.)

Він сердитий на нас -- біда! (Тримаючи руками голову, гойдають нею з одного боку в інший.)

Розбігайтеся хто куди! (Діти біжать на килимок.)

Завдання 3. Мета: розвиток активної наслідувальної мовленнєвої діяльності.

Логопед: А якщо ми підемо на прогулянку до лісу збирати ягоди і фрукти і заблукаємо там, як ми будемо кликати на допомогу? Повторюй за мною: «Ау-ау-ау» (Дитина повторює за логопедом)).

Страницы: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Нове про педагогіку:

Загальна структура діяльності за рішенням задачі
Рішення задачі починається з аналізу умови. Учень повинен не тільки запам'ятати умова, а й усвідомити його, побачивши фізичне явище, про яке йдеться в задачі. На етапі пошуку рішення учень згадує фіз ...

Мистецтво України ХVII – XVIII ст. ст. в змісті навчальної програми шкільного курсу художньої культури
Вивчення художньої культури в загальноосвітній школі полягає в особистому художньо-естетичному розвитку учнів, формуванні у них світоглядних орієнтацій і компетенцій у сфері художньої культури, вихов ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com