Результати експериментального дослідження системи логопедичної роботи з дітьми із комплексними порушеннями в умовах реабілітаційного центру

Педагогіка і освіта » Логопедична робота з дітьми з комплексними порушеннями в умовах центру соціальної реабілітації » Результати експериментального дослідження системи логопедичної роботи з дітьми із комплексними порушеннями в умовах реабілітаційного центру

Сторінка 7

Завдання 2. Знайомство з овочами, розуміння сказаних слів логопеда. Логопед вносить в закритій корзині вимиті овочі різного розміру. Дістає один овоч, описує його, потім кладе на піднос. Дістає наступний овоч.

Логопед:

Буряк. Буряк круглий, червоний (темно-червоний). Буряк можна варити. Буряк їдять варений. Варений буряк солодкий і смачний. Буряк можна їсти.

Дитина пробує на смак -- буряк солодкий.

Логопед продовжує:

Картопля. Картопля кругла (довгаста), коричнева. Картопля маленька. Маленька картоплиночка. Картоплю можна варити і смажити. Варену і смажену картоплю їдять. Ще з картоплі роблять пюре.

Морквина довга, червона, велика, тверда. Доторкнися до морквини. Морквина тверда, міцна. Морквина смачна, солодка. Морквину можна їсти. (Дати спробувати.) А ось це маленька морквинка. Її теж можна їсти

Капуста. Капуста кругла, біла, велика. Капуста міцна. Капуста соковита, смачна. Капусту можна їсти. Капусту можна їсти сиру. Капусту можна варити і смажити.

Цибуля. Цибуля кругла, жовта. Цибуля маленька. Цибуля дуже гірка. А це маленька цибулина. Цибуля тверда. Доторкнись до цибулини. Вона тверда. А цибульна шкірка -- лушпиння -- шарудить. Доторкнись і послухай, як воно шарудить.

Дитина пробує всі овочі сирі і варені. При пробі овочів уточнюється їх смак: цибуля -- гірка, морква — солодка, капуста -- солодка і соковита і т.д.

Завдання 3 Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність.

Логопед: Як здивувалася бабуся коли побачила великий гарбуз, що виріс у неї на городі? Повторюй за мною «Ой-ой-ой», «У-у-у».

Завдання 4. Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Гра «Четвертий зайвий». Логопед пропонує дитині 4 картинки чи предмети-муляжі (полуниця, помідор, огірок, капуста). Дитині потрібно знайти зайвий предмет.

3. Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків

Логопедичне заняття 3.

Тема: Село. Город. Городина. Овочі

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: малюнки із зображеннями овочів, справжні овочі, дзеркало.

Хід заняття

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи).

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення. Логопед читає віршований текст, допомагаючи дитині робити відповідні рухи.

І не важко

анітрохи,

аніскільки,

ані краплі

на одній нозі

стояти

довгоногій чаплі.

І не важко

аніскільки,

анітрохи,

ані крихти

на маленьких

ноженятах

їжакові бігти.

Ходьба на місці з високим підніманням колін.

Стати на одну ногу.

Ходьба на місці з високим підніманням колін.

Присісти, ходьба на місці.

(Повторити 2-3 рази).

Завдання 2. Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність.

Логопед розповідає дитині історію: Жила-була дівчинка Катеринка. Пішла вона з бабусею на город. Нагороді росли великі гарбузи. Бабуся побачила величезний гарбуз й засумувала: Ой-ой-ой, як же ми його нести будемо? А Катруся відповіла: А-а-а-а, покличемо на допомогу. Й почали вони вдвох кликати сусідів: Е!, Е-е-ей-! Добрий дід Микита допоміг донести гарбуз до хати.

Завдання 3. Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Гра «Що зайве?» Логопед пропонує дитині 4 картинки, на яких зображені овочі та фрукти. Дає дитині завдання знайти зайвий предмет.

3. Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків

Логопедичне заняття 4.

Тема: Село. Город. Городина. Овочі.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення, розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення; розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями овочів, малюночки тарілок, дзеркало, матеріал для дихальних вправ.

Хід заняття

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи).

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Дидактична вправа «Дізнайся і назви». Дитині потрібно вгадати овочі, які зображені на «зашумлених малюнках». Логопед показує картинку, дитина повинна впізнати овоч і назвати його. Можна показати овоч, вибрати з розкладених на підносі після вгадування.

Страницы: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Нове про педагогіку:

Дидактичні ігри, їх особливості та класифікація
У глибоку давнину дитячі ігри виникли, як стихійне наслідування дій дорослих. У ігрових вправах і змаганнях підростаюче покоління готувалося до праці, полювання, війни, виконання норм поведінки, тобт ...

Соціально-педагогічні особливості становлення особистості у підлітковому віці
Кожна вікова група має свої, притаманні лише їй, специфічні особливості формування особистості. При цьому головним завданням соціального виховання, що забезпечує багатогранний розвиток, духовне та фі ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com