3. Заключна частина.
Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.
Логопедичне заняття 21
Тема: Посуд.
Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.
Обладнання: предметні картинки із зображеннями посуду, дзеркало.
ХІд заняття
1. Організаційний момент.
Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи). .
2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.
Завдання 1. Мета: Розвиток мовленнєвого слуху, зорової уваги. Знайомство з посудом. Логопед:
Посуд стоїть в серванті. Сервант: шафа для посуду з скляними дверцями (прозорими скляними дверцями). Я відкриваю дверці і беру з полиці. чашку. Чашка красива, біла. На чашці намальовані квіти. У чашки є ручка. У чашку наливають чай. Що я дістала? (Чашку.)
Я дістала чашку. А зараз я беру з шафи .? (Блюдце.) Блюдце кругле, красиве. На блюдці намальовані квіти. Що я дістала? (Блюдце.) На блюдці треба ставити чашку. Я поставила чашку на блюдці. На що я поставила чашку? (На блюдці.)
Блюдце з чашкою я поставлю на стіл. Я поставила блюдце з чашкою на стіл. Я дістала з шафи. цукорницю. Цукорниця красива, біла. На цукорниці теж намальовані квіти. У цукорниці є кришка (показ) і ручки (показ). Дві ручки. У цукорницю насипають цукор (показати, що в ній лежить цукор). Що я дістала з шафи? (Цукорницю.)
Аналогічно розглядається решта предметів чайного посуду. Наголошуються деталі предмету (У чайника: носик, кришка, ручка.)
Логопед:
З цього посуду можна пити чай. Це чайний посуд. Чашка, чайник, цукорниця -- це чайний посуд. (Весь посуд стоїть на столику.)
На столі стоїть одна чашка і одне блюдце. Візьмемо з шафи ще чашки і блюдця і спробуємо накрити стіл до чаю.
Завдання 2. Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність, вчити мимовільній, ритмічній, мелодичній вимові ряду голосних звуків: «а-а-а, у-у-у, и-и-и».
Завдання 3. Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.
Логопед дає дитині завдання: «Поміркуй, в якому посуді готують їжу, а з якого їдять».
3. Заключна частина.
Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.
Логопедичне заняття 22
Тема: Посуд.
Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.
Обладнання: предметні картинки із зображеннями посуду, дзеркало.
Хід заняття
1. Організаційний момент.
Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи).
2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.
Завдання 1. Мета: Розвиток мовленнєвого слуху, зорової уваги, розуміння зверненого мовлення. Знайомство з посудом. Ігрова вправа «Накриємо стіл до чаю». Логопед пояснює порядок накриття столу:
Спочатку треба поставити тарілку для печива на середину столу. Чашки з блюдцями поставимо ближче до краю столу. Поряд з ними поставимо дрібні тарілки.
Дитина виконує доручення. (Постав на стіл велику тарілку. Постав чашку на блюдці. Блюдце з чашкою постав ближче до краю столу і т. д.) Логопед коментує його дії. (Денис ставить тарілку на стіл. Денис поставив тарілку на стіл. Що поставив Денис? Денис поставив тарілку і т. д.)
Логопед:
Весь посуд поставили? Подивися, чого не вистачає? (Ложок.)
Не вистачає ложки (тримає в руках чайну ложку). Це чайна ложка. Чайна ложка маленька, залізна (зроблена із заліза). Чайною ложкою розмішують в чашці цукор (імітуючі рухи). А коли цукор розмішають, ложку кладуть на блюдці (показ).
Ми навчилися красиво і акуратно накривати стіл до чаю. А зараз повчимося акуратно прибирати посуд.
Діти подають посуд логопедові. Логопед прибирає посуд в сервант, коментуючи свої дії:
Денис, дай мені велику тарілку. Денис, що ти мені дав? (Велику тарілку.) Я прибрала велику тарілку в сервант і т.д.
Логопед:
Посуд весь прибрали, тепер можна пограти.
Завдання 2. Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність, вчити мимовільній, ритмічній, мелодичній вимові ряду голосних звуків: «а-а-а, у-у-у, и-и-и».
![]() |
Нове про педагогіку:
Методи формування свідомості
Це методи різнобічного впливу на свідомість, почуття і волю з метою формування поглядів і переконань. До них належать словесні методи: бесіда, лекція, диспут і метод прикладу. Бесіда. Особливість її ...
Навчально-методичний комплекс вчителя
світової літератури
"Освітня галузь "мови і літератури" має виняткове значення, оскільки саме через неї формуються світоглядні й ціннісні орієнтації особистості, її загальна культура, вміння спілкуватись ...