Результати експериментального дослідження системи логопедичної роботи з дітьми із комплексними порушеннями в умовах реабілітаційного центру

Педагогіка і освіта » Логопедична робота з дітьми з комплексними порушеннями в умовах центру соціальної реабілітації » Результати експериментального дослідження системи логопедичної роботи з дітьми із комплексними порушеннями в умовах реабілітаційного центру

Сторінка 15

Далі логопед ставить питання по картині:

— Хто це (показ)? (Качка.)

— А це хто (показ одного каченяти)? (Каченя.)

— Хто це (показ качат)? (Качата.)

— Скільки качат? (Багато.)

— Що роблять ці качата? (Ловлять метелика. Дивляться на метелика.)

— Метелик яка за кольором? (Біла.)

— На кого дивиться це каченя? (На жука.)

— Що роблять ці качата? (Плавають.)

А цього каченяти що робить? (Упірнає.)

Завдання 2. Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Дитині потрібно з’єднати лініями діточок птахів.

3. Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.

Логопедичне заняття 19

Тема: Свійські птахи.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями птахів, дзеркало.

Хід заняття

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи). .

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність.

Логопед: У нашої пташки болять зуби. Пташка плаче: «А-а-а!», «У-у-у!», «О-о-о!». Дитина відтворює звуконаслідування за логопедом.

Завдання 2. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення.

Логопед, діючи руками дитини, вимовляє віршований текст:

Прилетіли гулі-гулі голубки (махає руками)

На головку сіли гулі моїй дочці. (кладе руки на голову малюка)

Ой! Шу, полетіли! (розводить руки дитини в сторони)

Завдання 3. Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення. Дидактична гра «Знайди зайве»:

3. Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.

Логопедичне заняття 20

Тема: Свійські птахи.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями свійських птахів, дзеркало.

Хід заняття

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи).

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1 Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність.

Вивела качка-мама качат погуляти. Вийшли всі на берег ставка. Зраділи качата, бігають, крякають. Злякалася качка, що качата розбіжаться, зве їх до себе: «Кря-кря». Качата не чують. Кожен своєю справою займається. Хто стоїть, хто бігає, хто на жука дивиться.

А два каченята побачили щось, здивувалися. «Що це за диво крилате летить?»

А краще всього качатам у воді. Не хочуть вони на берег виходити. Люблять качата плавати і упірнати.

— Здогадалися, що це за диво крилате летить (показ)? (Метелик.)

— Правильно, метелик. А що більше всього люблять робити качата? (Плавати, упірнати.)

Логопед:

Розвивати увагу до мови.

Діти стоять по кругу, лицем до центру

Раз, два — йшли качата. (Руки вниз, долоньки відставити у сторони. Зобразити качину ходу.)

Три, чотири — йшли додому. (Кроки на місці, руки зігнуті у ліктях.)

Услід за ними плентався п'ятий, (Стоячи на місці, покачати головний, зобразити втому.)

Попереду біг шостий. (Біг на місці, руки зігнуті у ліктях.)

А сьомий від всіх відстав (Хлопнути долоньками по колінах.)

Злякався, запищав: (Зобразити переляк.)

— Де ви? Де ви? (Руки в сторони, плечі підняти вгору.)

— Не пиши! (Погрозити пальцем.)

Ми тут поряд — пошукай! (Руками махають, як крильцями, обернутися навколо себе.)

Завдання 2. Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення. Дидактична гра «Знайди зайве»:

Завдання 3. Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність.

Логопед: У нашої пташки болять зуби. Пташка плаче: «А-а-а!», «У-у-у!», «О-о-о!». Дитина відтворює звуконаслідування за логопедом.

Страницы: 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Нове про педагогіку:

Шкільні проблеми навчання письму ліворуких дітей
Відомо, що значна частина дітей, що приходять до першого класу, не підготовлені до письма, а це вже з перших днів навчання створює комплекс труднощів. У дітей нерідко дуже малий досвід виконання граф ...

Текст як лінгвістична одиниця
Довгий час найвищою одиницею мовлення вважалося речення. Однак такий підхід не забезпечував ні теоретичного вивчення процесу мовного спілкування, ні виконання практичного завдання підвищення культури ...

Навігація по сайту

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com