Результати експериментального дослідження системи логопедичної роботи з дітьми із комплексними порушеннями в умовах реабілітаційного центру

Педагогіка і освіта » Логопедична робота з дітьми з комплексними порушеннями в умовах центру соціальної реабілітації » Результати експериментального дослідження системи логопедичної роботи з дітьми із комплексними порушеннями в умовах реабілітаційного центру

Сторінка 14

Тема: Свійські птахи.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями свійських птахів, дзеркало.

Хід заняття

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи). .

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення та розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність. Знайомство з качкою і каченям. Логопед:

— Я наллю у ванну води (наливає воду). Хто ж прийде до води? Хто любить плавати у воді? (Качка.) Правильно, качка. Йде качка до води (пересуває качку у напрямку до води). Зраділа качка, що у ванні вода налита. Забралася у воду. Плаває. Дуже качка плавати любить (показує, як качка плаває). Раптом качка закрякала: кря-кря-кря. Напевно, зве когось. Покличмо разом з качкою: кря-кря-кря. (Кря-кря-кря.) Покликала качка: кря-кря-кря і прибігло до неї . (хто?) Каченя. Маленьке каченя. Біжить, крякає: кря-кря-кря (тоненьким голосом). Як крякає каченя? (Кря-кря-кря.) Забралося каченя до мами-качки у ванну. Плаває, радіє, крякає: кря-кря-кря. А мама-качка теж плаває і крякає: кря-кря-кря. Пояснює мама-качка каченяті, що треба плавати, як човник (показує, як каченя повинне плавати). Упірнати треба під воду, до самого дна діставати (показ). На дні трава і черв'ячки — їжа для качат. Як треба каченяті плавати? (Як човник.) Навіщо каченяті до самого дна діставати? (Там трава і черв'ячки. Їжа для каченяти.) Буде каченя є більше — виросте швидше. Стане схожим на свою маму-качку. А поки каченя маленьке, і все у нього маленьке (дістає качку і каченяти з ванни). У мами-качки великий дзьоб, вона їм їжу дістає, а у маленького каченяти — маленький дзьобик (показ). Дзьоб і у качки і у каченяти широкий, щоб було зручно у воді їду діставати — травичку і черв'ячків. Крила у качки великі, а у каченяти маленькі крильця, і хвостик маленький, а у мами-качки — великий хвіст (показ). Каченя буде їсти більше і швидше виросте. Знову полізло каченя у ванну. Дуже він плавати у воді любить.

Завдання 2. Інсценування розповіді Е. Чарушина «Качка з качатами». Кря-кря, каченя! Кря-кря, маленький! Ти як човник плавай! Упірнай і до самого дна діставай! А на дні в озерці підводна трава, смачна твань жирні черв'ячки. Їси більше! Рости швидше! Логопед переказує «розповідь», інсценуючи її, стежачи за реакцією дітей. Вимовляти текст треба не поспішаючи. Логопед:

—Подивимося, як каченя ходить. Мама-качка пішла додому, і каченя вилізло з ванни і пішло за нею (показ). Качка йде — перевалюється і каченя перевалюється (показ). Покажіть, як ходить качка. А як ходить каченя?

Діти імітують ходу витчи і каченяти.

Завдання 3. . Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Дидактична вправа «Що зайве?». Дитині потрібно уважно роздивитися ці малюнки та дізнатися, що є зайвим

3. Заключна частина.

Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.

Логопедичне заняття 18

Тема: Свійські птахи.

Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.

Обладнання: предметні картинки із зображеннями ягід, фруктів, дзеркало.

Хід заняття

1. Організаційний момент.

Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи). .

2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.

Завдання 1. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення та розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність. Знайомство з качкою і каченям. Логопед:

Я знаю маму-качку, яка часто виводить своїх діток-качат гуляти. Хочете на неї подивитися? (Так.). Виставляється картина.

— Подивіться, яка качка. Качка строката. У неї пір'їнки різного кольору. Качка строката. У качки великий дзьоб. А ще у качки є крила і хвіст (показ). І лапи є у качки (показ). На лапах перетинки. Тому качка так добре плаває. Качка стоїть на березі ставка, біля води. А навколо качки бігають .? (Качата.) Качата. Жовті качата. А ще можна сказати жовтенькі утятки. Багато качат. Качата маленькі. Ці качата (показ) ловлять метелика. У метелика красиві білі крила (показ). Це каченя побачило жука (показ). Це каченя біжить (показ), а це каченя стоїть (показ). А ці качата плавають (показ) і упірнають. Качатам подобається у воді.

Страницы: 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Нове про педагогіку:

Аналіз механізмів і причин синдрому заїкання
Проблема виникнення і нейро-фізіологічних механізмів синдрому заїкання дотепер залишається невирішеною. Актуальність дослідження цієї проблеми визначається необхідністю розробки адекватних методів те ...

Поняття та сутність педагогічних технологій
На сучасному етапі розвитку суспільства висуваються нові вимоги до освіти, що вступають в протиріччя з традиційними системами навчання. У зв'язку з цим у багатьох країнах світу в останні роки відбува ...

Навігація по сайту

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com