Мама пригостила тебе смачним, соковитим яблуком. Дуже смачно: «У-у-у-у-у-у-у», « Ам-ам-ама-ам».
3. Заключна частина.
Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.
Логопедичне заняття 8
Тема: Фрукти. Ягоди.
Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.
Обладнання: предметні картинки із зображеннями ягід, фруктів, дзеркало.
Хід заняття
1. Організаційний момент.
Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи). .
2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.
Завдання 1. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, вчити виділяти зелений колір предметів по слову.
Гра «Дай їжачку»: логопед пропонує подарувати їжачку всі зелені ягоди та фрукти, що знаходяться в коробочці (кошику). Пропоновані інструкції:
Подаруй їжачку усі зелені ягідки ти фрукти (кульки).
Дістань їжачку все зелене з коробочки.
Завдання 2. Мета: розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.
Гра "Четвертий зайвий". Логопед пропонує дитині 4 картинки (капуста, малина, ананас, яблуко). Дитині потрібно знайти зайвий предмет.
Завдання 3. Мета: розвивати моторику, розвивати відчуття власних рухів; розвиток розуміння зверненого мовлення. Логопед промовляє віршовані рядки і допомагає дитині виконувати відповідні рухи. Логопед робить вправу разом з дитиною, показує, як правильно треба виконувати рухи. Дитина намагається договорювати слова за логопедом.
Крапля раз, Стрибок на носочках, руки на поясі.
Крапля два, Стрибок на носочках, руки на поясі.
Дуже повільно спершу. 4 стрибки на носочках, руки на поясі.
А потім, потім, потім 8 стрибків на носочках, руки на поясі.
Всі бігом, бігом, бігом.
Ми парасолі свої розкрили, Розвести руки в сторони.
Від дощу себе вкрили. Зімкнути руки над головою з півколом.
Завдання 4. Мета: розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність.
Логопед: Як у лісі дме вітер? Повторюй за мною «У-у-у».
А як плаче маленька дитина, коли просить істи « У-а-у-а-у-а-у-а»
Ми побачили величезне яблуко, дивуємося: «О-о-о-о-го!»
3. Заключна частина.
Надання дитині домашнього завдання. Підведення підсумків.
Логопедичне заняття 9
Тема: Одяг. Взуття.
Мета: формувати позитивний емоційний настрій на спільну діяльність з логопедом; розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення, розвивати активну наслідувальну мовленнєву діяльність; розвивати пам'ять, сприймання, увагу, мислення.
Обладнання: предметні картинки із зображеннями одягу, дзеркало.
Хід заняття
1. Організаційний момент.
Логопедична зарядка (артикуляційні вправи, дихальна гімнастика, голосові вправи). .
2. Основна частина. Формування позитивної установки дитини на участь у занятті.
Завдання 1. Мета: розвивати здатність до розуміння зверненого мовлення. Знайомство з одягом для хлопчика.
Логопед вносить іграшку-Незнайку. У Незнайки брудне лице і забруднений одяг.
Логопед. Незнайко, ти чому такий брудний?
Незнайко. Мені бабуся прислала сливи, я їх їв і перемазався.
Логопед. Ти і лице забруднив, і одяг. А подивися, які у нас діти чисті і акуратні. І одяг у них в порядку.
Незнайко. Я теж зараз буду чистий (витирає лице). Ось який я чистий. Логопед. А одяг чому не витер?
Незнайко. А що таке одяг?
Логопед. Ти не знаєш, що таке одяг? Тоді я тобі розповім. З красивої коробки логопед дістає по одній речі одяг для хлопчика.
Це сорочка. Сорочка синя. Подивіться, яка красива синя сорочка. У сорочки комір. А ще у сорочки є рукави і кишеня. Подивіться, яка кишеня. Й у Стасика є сорочка з кишенею, і у Дениса, і у Юри. А у тебе, Незнайко, - сорочечка. Ти маленький - у тебе сорочечка.
А це шорти. Шорти чорні. Шорти з кишенями. У шортів дві кишені. А у Незнайка шортів немає. У Незнайка брюки. Брюки у Незнайка сині.
Це труси. Труси білі. У вас у всіх є труси. А у Незнайки трусики.
Майка. Майка біла, чиста. У всіх хлопчиків є майки. А у Незнайки - маєчка. Маленька маєчка.
Нове про педагогіку:
Методи логічно дидактичних ігор на уроках геометрії
У сучасній дидактиці існують різні класифікації уроків, залежно від взятих за основу ознак: 1. За способами їх проведення виділяють: уроклекція, кіноурок, урокбесіда, урокпрактичне заняття, урокекску ...
Сутність та роль педагогічної техніки викладача у навчальному процесі
Для успішного навчання та виховання студентів викладачу недостатньо знань та вмінь. У XVII ст. видатний чеський педагог Я.А. Коменськии зазначав, що викладачь має володіти мовою і собою, застосовуват ...