Моделювання рольової гри, як мовленнєвої діяльності, до реальної комунікації

Педагогіка і освіта » Моделювання рольової гри, як мовленнєвої діяльності, до реальної комунікації

Сторінка 1

Ефективність уроку іноземної мови зумовлюється багатьма факторами. Це - оптимальна структура уроку, застосування різних методів і прийомів учителем для спонукання учня до різних видів мовленнєвої діяльності, використання додаткової літератури для підвищення інтересу учнів до вивчення іноземної мови та підтримання його на високому рівні.

Наша науково-методична кафедра вчителів іноземних мов працює над проблемою «Через багатогранну палітру мовознавчого мосту до самореалізації власного бачення сучасного світу. (Формування практичних здібностей та навичок учнів шляхом інноваційних технологій)».

Дотримуючись цього напрямку працюю і я. На кожному своєму уроці намагаюся використовувати завдання, які вміщені в підручнику з найбільшою ефективністю, створити на уроках найсприятливіші умови для спілкування учнів іноземною мовою.

Проблема, над якою я працюю «Моделювання рольової гри, як мовленнєвої діяльності, до реальної комунікації», є продовженням моєї попередньої теми.

Значення рольової гри неможливо вичерпати й оцінити. Її феномен полягає в тому, що будучи розвагою, відпочинком, вона здатна перерости у навчання, у творчість, у модель людських взаємин.

Рольова гра придатна для будь-якої роботи з мовою: у ході рольової гри застосовуються граматичні структури, інтонаційні моделі, лексичний матеріал.

Велика роль приділяється рольовій грі в оволодінні непідготовленим мовленням, бо завдяки їй учні мають можливість спілкуватися у комунікативних ситуаціях.

У структурі рольової гри визначено такі компоненти: роль, ситуація, рольові дії.

Перший компонент – роль. Роль – це та маска, за якою учень працює і потрапляє у запропоновані обставини. Перевтілення у різні образи дає змогу школярам висловити комунікативні наміри та настрої відповідно до мети спілкування.

Другий компонент рольової гри – ситуація, яка використовується із метою організації спілкування.

Третій компонент – рольові дії, які виконують діти, граючи визначену нами роль. Рольові дії тісно пов’язані з роллю і становлять частину рольової гри.

Серед використаних мовленнєвих ситуацій розпізнають:

а) реальні ситуації, які виникають самі;

б) навчально-мовленнєві ситуації, які створюються штучно.

Я вважаю, що рольові ігри сприяють пізнанню психологічних процесів та почуттів усіх учасників гри, а також створюють сприятливі умови для обговорення та розв’язання учнями певної проблеми.

Учасники рольової гри не тільки роблять повідомлення із певної теми, а й невимушено долучаються до бесіди, намагаються підтримати її. Вони цікавляться думкою інших, погоджуються, сперечаються, відстоюють свою позицію.

Для невимушеності у спілкуванні учні отримують формули спілкування (agreement, disagreement).

Agreement

Yes, of course.

Naturally.

Certainly.

Surely.

Exactly.

Uncertainty

I am not sure.

As far as I know.

If I am not mistaken.

Maybe.

It seems to me .

Suggesting

What about .?

How about .?

It's time .

Expressing surprise

Really?

Why?

Words fail me!

How can you?

Intention

Let's talk about .

I'm going to .

Thanks

Thank you!

Thanks!

I can't wait.

Thanks a lot!

Thank you very much!

Thank you in advance.

Disagreement

No, it is not.

I disagree.

No, I don't.

No, I can't

Nothing of the kind.

Satisfaction

Well done!

Wonderful!

Good for you.

That's all right.

That's great!

Command

Go and .

Stop talking!

Make sure .

Reasoning

The reason is that .

As a matter of fact .

Nevertheless .

Regret

It's a pity!

I feel sorry for you.

Advice

You should .

I advise you to .

Additional Information

By the way .

Moreover .

It should be mentioned .

Отже, щоб урок був ефективним слід поєднувати реальні та уявні ситуації, які моделювали б дійсність. У таких умовах вивчення мови носить природний характер, а школярі, не усвідомлюючи цього, охоче беруть участь у спілкуванні, виявляють ініціативу, стають учасниками цікавих і важливих подій.

Страницы: 1 2 3

Нове про педагогіку:

Ефективність застосування методів самостійного набуття знань студентами
Як вже зазначалось вище, в процесі організації навчальної діяльності студентів завжди поєднується декілька методів навчання. Таке поєднання забезпечується взаємопроникненням методів, коли один з мето ...

Гігієнічна оцінка уроку з використанням ідей "Вальдорфської педагогіки" у сучасній школі
Евритмія є однією із особливостей вальдорфської педагогіки. Це особливий вид художнього руху, який засновано на закономірностях мовлення і музики. Розвиток евритмії починається з 1911 року, коли філо ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com