Програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань».
Вимоги до учнів: уміти проводити аналіз при розв'язуванні логічних задач; знаходити різні варіанти розв'язування однієї задачі; розрізняти істинні й хибні висловлювання.
Хід уроку
I. Розминка (3 хв).
Дайте відповіді на запитання.
– Яке поле не виореш? (Футбольне)
– З якого полотна не можна пошити сорочки? (Із залізничного)
– Якою косою не можна косити? (Жіночою)
– Що наймудріше в світі? (Книга)
– Яким гребінцем не можна розчесатись? (Морським)
– Із якою бочкою по воду їдуть? (Із пустою)
II. Перевірка домашнього завдання (3 хв).
III. Гра «Чорна скринька» (5 хв).
Учитель показує учням чорну скриньку, у якій захована якась річ, і пропонує відгадати, що саме там заховано. Щоб знайти відповідь, учні повинні ставити вчителеві запитання, але формулювати їх таким чином, щоб учитель не міг відповісти «Так» чи «Ні».
Наприклад: У скриньці лежить книга.
Можливі запитання:
– Як можна використати цей предмет? (Отримати нові знання, цікаво провести вільний час)
– Із якого матеріалу зроблено цей предмет? (Найчастіше з паперу)
– Де цю річ зазвичай зберігають? (У шафі, на полиці)
* Якщо учні спочатку не можуть сформулювати запитання, учитель наводить приклади і разом з учнями підбирає запитання, відповідь на яке дає найбільше інформації про об'єкт.
IV. Пояснення нового матеріалу і робота із зошитом (13 хв). Для пояснення поняття істинного та хибного висловлювання
запропонувати дітям прокоментувати такі вислови:
194
– Кожній дитині подобається, коли її сварять.
– Усі діти люблять пити молоко.
– Сонце завжди сходить на сході.
– Усі учні в класі – дівчата.
– Усі дівчата люблять грати у футбол.
– Усі учні люблять канікули.
V. Фізкультхвилинка (1 хв).
Ми писали і читали, Малювали, рахували.
Стати рівно, витягувати руки вперед, у сторони, угору.
От втомились, так втомились, Аж голівки похилились.
Нахиляти голови вправо та вліво. Ми свої втомили ніжки, Адже не лежали в ліжку.
Підстрибувати на двох ногах. Наші ручки зажурились – Це від того, що втомились.
Трясти руками. Треба трошки відпочити, Щоби знов науки вчити.
Потягнутись усім тілом і сісти на місця.
VI. Пояснення домашнього завдання (1 хв).
VII. Робота з комп'ютерною програмою, зупинка «Логіка». («Істинні й хибні висловлювання 1») (10 хв).
VIII. Релаксація (1 хв).
IX. Підсумок уроку (3 хв).
Урок 21
Тема. Логіка та інформація.
Мета: розвивати в учнів логічне мислення й увагу; вчити аналізувати вхідні дані й аргументувати свої висновки; виховувати наполегливість.
Програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань».
Вимоги до учнів: уміти проводити аналіз при розв'язуванні логічних задач; знаходити різні варіанти розв'язування однієї задачі; розрізняти істинні та хибні висловлювання.
І. Розминка (3 хв). Полічіть:
Хід уроку
Десять зайців мали мух, Кожна мала двоє вух, Кожна мала десять хат, Кожен заєць – п'ять зайчат, Кожне мало по морквині І великій капустині, А в капусті сім листів. Скільки в мух було хвостів?
II. Перевірка домашнього завдання (3 хв).
III. Розв'язування метаграм (5 хв).
Метаграма – слово, яке можна отримати, змінивши лише одну літеру в заданому слові. – З «Й» я плаваю у морі,
З «І» ловлю мишей в коморі. (Кит – кіт)
– З «Н» – частина доби,
З «П» – гріє щозими. (Ніч – піч)
– З «Л>> – риба прехороша,
З «Т» – звичайна огорожа. (Лин – тин)
– Мчу дорогами я з «Ш»,
З «Л» я ягода смачна. (Машина – малина)
– Травою зеленіє, квітками розквітає,
А як «П» додати – землю буде орати. (Луг – плуг)
IV. Робота із зошитом. (13 хв).
V. Фізкультхвилинка (1 хв).
Любить вчитися наш клас, Та відпочивати час.
Встати із-за парт, потягнутись усім тілом. Нумо, разом всі присіли
Присісти. І нагору полетіли.
Повільно-повільно підніматись на весь зріст. Піднімаємось все вище,
Стати навшпиньки, підняти руки вгору. Висота стає все ближче!
Підстрибнути на місці якомога вище.
VI. Пояснення домашнього завдання (1 хв).
VII. Робота з комп'ютерною програмою, зупинка «Логіка». («Істинні й хибні висловлювання 2») (10 хв).
VIII. Релаксація (1 хв).
IX. Підсумок уроку (3 хв).
1. Бобришев Микита |
2. Богрова Аліна |
3. Войтюшенко Богдан |
4. Корчагина Валерія |
5. Кураєва Вікторія |
6. Кошелев Микита |
7. Орлова Ганна |
8. Пашкова Оля |
9. Кисельов Іван |
10 Шитик Олександр |
Нове про педагогіку:
Психологічні
особливості невербальної поведінки та комунікації
Поряд із словесними (вербальними) засобами спілкування велике значення в педагогічній діяльності мають і невербальні засоби. Вони доповнюють та підсилюють взаємодію спілкування. З огляду на це, їх не ...
Стан дослідження проблеми в сучасній практиці
початкового навчання
Процес засвоєння навчального матеріалу школярами передбачає повноту і взаємозв’язок застосування знань не тільки в знайомих ситуаціях, але і в нових умовах. Вільне застосування знань у різних ситуаці ...