Розробка фрагментів занять інформатики для розвитку творчих здібностей учнів початкових класів

Педагогіка і освіта » Розвиток творчих здібностей молодших школярів засобами інформаційних технологій » Розробка фрагментів занять інформатики для розвитку творчих здібностей учнів початкових класів

Сторінка 1

Тема. Логічні закінчення.

Мета: розвивати в учнів логічне мислення й увагу; вчити аналізувати

вхідні дані й аргументувати свої висновки. Програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань». Вимоги до учнів: уміти проводити аналіз під час розв'язування логічних

задач; знаходити різні варіанти розв'язування однієї задачі.

Хід уроку

I. Розминка (3 хв).

Дайте відповіді на запитання.

– Сорок п'ят і сорок п'ят – скільки буде? (80)

– Ішли дві матері та дві дочки. Знайшли три яблука. Всім дісталося по одному. Як вони поділили яблука? (Це були бабуся, мама, донька.)

– Мама купила 4 кульки червоного й блакитного кольорів. Червоних кульок було більше, ніж блакитних. Скільки кульок і якого кольору купила мама? (1 – блакитна і 3 – червоні).

II. Перевірка домашнього завдання (3 хв).

III. Гра «Увага» (6 хв).

До дошки виходить один учень. Діти уважно розглядають його протягом 10 секунд. Потім учень виходить за двері, щось змінює у своїй зовнішності і заходить до класу. Учні класу повинні знайти відмінність. І так 4–5 учнів.

188

IV. Робота із зошитом (14 хв).

* Виконуючи завдання в зошиті, діти обґрунтовують свої відповіді, пояснюють, чому саме таке закінчення вони вважа ють можливим.

V. Фізкультхвилинка (1 хв).

Світить сонце золоте.

Відвести корпус трохи назад, енергійно махати на себе руками.

Квітка поміж трав росте.

Встати навшпиньки, потягнутись усілі тілом догори з піднятими руками.

Бджілка весело кружляє,

Руками «затріпотіти», немов крильцями, і обернутись навколо себе на напівзігнутих ніжках.

З квіточки пилок збирає.

Скласти руки «ковшиком» і нахилитись уперед.

Бджілко, бджілко, постривай!

Підскакуючії на місці, помахати руками.

Меду нам смачного дай!

Обхватити себе руками за плечі і похитатися зі сторони в сторону.

VI. Пояснення домашнього завдання (1 хв).

VII. Робота з комп'ютерною програмою, зупинка «Логіка» (Анаграма 1) (12 хв).

Анаграма – це слово, яке можна отримати з іншого слова шляхом перестановки літер.

VIII. Релаксація (1 хв).

IX. Підсумок уроку (2 хв).

Тема. Логіка й мова.

Мета: розвивати в учнів логічне мислення й увагу; вчити аналізувати

вхідні дані й аргументувати свої висновки; виховувати цікавість до

предмета.

Програмне забезпечення: програма «Скарбниця знань». Вимоги до учнів: уміти аргументувати свої дії при розв'язанні логічних

задач; знаходити різні варіанти розв'язування однієї задачі.

Хід уроку

I. Розминка (3 хв).

Дайте відповіді на запитання.

– На небі одна, на землі нема, у баби двоє, у дівки нема. Що це? (Літера «б»)

– Що стоїть посеред Києва? (Літера «є»)

– Гора й долина, що між ними? (Літера «й»)

– У млині було вісім мішків, на кожному мішку сиділо по дві миші, прийшов мірошник із котом. Скільки тепер стало ніг? (6, дві мірошникові ноги і чотири котові)

– На дереві сиділа зграя горобців, стрілець вистрілив, один горобець упав. Скільки залишилося горобців? (1)

II. Перевірка домашнього завдання (3 хв).

III. Гра «Увага» (5 хв).

До дошки виходить один учень. Діти уважно розглядають його протягом 10 секунд. Потім учень виходить за двері, щось змінюєу своїй зовнішності й заходить до класу. Інші учні повинні знайти відмінність. І так 4–5 учнів.

ТУ. Робота із зошитом (12 хв).

* Завдання/: щоб правильно виконати завдання, необхідно до кожного прислів'я підібрати його пару (речення, у якому всі слова мають протилежне значення). Наприклад, високий – низький, маленький – великий, товстий – тонкий. («Ой, на горі два дубки… – Ура, на лузі немає трави…».)

* При виконанні завдання №2 можна запропонувати учням по черзі вилучити й ті об'єкти, які залишилися після викреслювання «чашки». Наприклад, аналізуємо дані, які маємо за І/мовою: молоко – це рідина, картопля до рідини не належить, як і хліб, а також морква. Робимо висновок: зайвим буде «моло-

І:о->……тому що воно є рідиною, а інші об'єкти – ні. Продовжуємо

далі: аналізуємо об'єкти, які у нас залишилися. Картопля – це овоч, морква теж, а хліб до овочів не належить. Робимо висновок: зайвим буде «хліб», тому що картопля і морква – овочі, а він – ні.

V. Фізкультхвилинка (1 хв).

Один, два – усі піднялись, Повернулись, похитались. Три, чотири – руки вгору, В сторони і вгору знову. П'ять, шість – опустили, І швиденько всі присіли. Сім, вісім – всі малята Стрибають, як жабенята. Дев'ять, десять, – рівно стали І за парти посідали.

VI. Пояснення домашнього завдання (Іхв).

VII. Робота з комп'ютерною програмою, зупинка «Логіка» (Анаграма 2) (12 хв).

VIII. Релаксація (1 хв).

IX. Підсумок уроку (2 хв).

УРОК 20

Тема. Істинні та хибні висловлювання.

Мета: дати учням поняття істинного та хибного висловлювання; вчити грамотно формулювати запитання й аналізувати відповіді; розвивати логічне мислення; виховувати наполегливість.

Страницы: 1 2 3

Нове про педагогіку:

Здійснення розрахунково-касового обслуговування клієнтів
Перелічити види касових та розрахункових операцій, що виконують працівники даного банку. Зобразити документообіг таких операцій у вигляді схеми з поясненнями, зокрема - з наведенням бухгалтерських пр ...

Основні напрями формування граматичної будови мови у дітей із загальним недорозвиненням мови III рівня
Формування граматичної будови мови (синтаксису, морфології, словотворення) старшого дошкільника має свою специфіку, і для його розвитку повинні застосовуватися різні педагогічні засоби (прийоми, форм ...

Навігація по сайту

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com