Особливості та сучасні способи перевірки домашніх робіт

Сторінка 4

Обладнання. Грамзапис: С. Прокоф'єв «Марш», українські танці «Гопак», «Аркан», «Коломийка». Фланелеграф: зображення Палацу Ноток, нотки — герої до казки «Країна Музики», таблички з записами музичних ребусів.

Хід уроку

І. Музичне привітання.

Діти заходять в клас під «Марш» С. Прокоф'єва.

Учитель співає.

«Добрий ранок, діти!» (до, ре, мі, фа, соль, соль)

Діти співають.

«Здрастуйте, учитель!» (соль, фа, мі, ре, до, до)

— Діти, під яку музику ви зайшли до класу? (Діти дають відповіді).

— Так, молодці, то був марш. А сьогодні ми познайомимось з танцем.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

Під керівництвом вчителя, діти розглядають різноманітні життєві обставини, за яких звучить музика танців.

1. «Музична зарядка» проводиться на лічилці «Ходить квочка», що виконується на ступенях -зо-ві-ра-йо за допомогою ручних знаків.

2. Робота над виконанням раніше вивченої пісні А. Філіпенка «Ой заграйте, дударики».

III. Музична грамота.

Вчитель розповідає казочку і на фланелеграфг виставляє героїв казки, на фоні палацу Країни Музики.

казка

Жила-була сіренька пташка. Інші пташки глузували з неї, що вона не мала барвистого вбрання.

Одного разу восени полетіла пташка в Країну Музики. бо її не так приваблювало різнокольорове вбрання птахів, як дуже подобалося слухати пісні синички, іволги, жайворонка, хоч сама співати не вміла.

Багато чудових будинків побачила скромна пташка в Країні Музики, але більше за всіх їй сподобався красивий багатоповерховий палац Ноток.

Сіренька пташка дізналась, що на додатковій площадці .палацу живуть Король ДОдон-1, йому прислужував старий слуга РЕно, кімната якого знаходилась під першим поверхом палацу ноток. Кімнати першого поверху займає Королева Мілісента — миленька, добра і мудра чарівниця. А красуня донька Короля ДОдона-1 і Королеви МІлісенти Принцеса СОЛЬвейг займає кімнати другого поверху. А ось старенька няня ФАїна живе в кімнаті між першим і другим поверхами, щоб завжди встигнути за першим покликом Королеви МІлісенти на перший поверх, чи красуні СОЛЬвейг на другий поверх.

Пташка дізналась також, що верхні поверхи палацу Ноток займають блазень Короля ДОдона-1 ЛЯно, який завжди посміхається і співає веселі пісеньки ля!ля!ля! Між другим і третім поверхами маленька затишна кімната блазня ЛЯно.

На третьому поверсі живе молодий зброєносець СІно. А сам Королевич ДОдон-2, обрав собі кімнату з балконом між другим і третім поверхами.

Сіренька скромна пташка познайомилась з жильцями палацу Ноток. .Вони потоваришували, а згодом навчили цю пташку нотній грамоті, навчили її співати. Особливо пташці вдавалися сольні партії. І в Країні Музики їй дали ім'я соловейко.

Повернувся СОЛОвейко весною в свій рідний край. Зрадів і заспівав. Це були самі мелодійні чарівні пісні, яких ніхто ще не чув. Зараз ми з вами можемо насолоджуватися співом соловейка навесні. Ця скромна сіренька пташка зачаровує всіх своїм чудовим співом.

2. Ви пригадали, діти, всі нотки.

(Дітям пропонується завдання відгадати музичні ребуси).

3. Виконання пісні А. Філіпенка «Ой заграйте, дударики» з характерними їй танцювальними рухами: ДІВЧЗТКА тримаються за фартушки на грудях і погойдуються в такт музики, хлопчики тримають руки за спиною, піднімаються на носочках і опускаються.

IV. Слухання українських народних танців (гопак, аркан, коломийка) у виконанні троїстих музик.

V. Музичні ігри.

а) «Естафета» — вчитель дає ритмічний малюнок, діти повторюють його оплесками.

б) «Музична луна» — вчитель оплесками дає ритм, а діти визначають склад (та-та-ті-ті-ті-ті-).

VI. Підсумок уроку.

Висновок. Танець — вид мистецтва, в якому художні образи створюються за допомогою пластичних рухів. Танець нерозривно пов'язаний з музикою, емоційно-образний зміст якої втілюється в хореографічні композиції, танцювальних рухах.

VІІ. Домашнє завдання: підготувати музичні ігри.

Страницы: 1 2 3 4 

Нове про педагогіку:

Збір дітей для гри
Якщо гра включається в заняття гімнастикою і рухливими іграми, а також у комплекс ранкової гімнастики, то там збір дітей не набуває самостійного значення. В цих заходах відбувається організований пер ...

Основні форми організації навчання
Безпосередньо в навчальному процесі навчальна діяльність здійснюється у різних формах її організації. В освіті України сьогодні прийнята класно-урочна (для школи) або семінарсько-лекційна (для ВНЗ) с ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com