Особливості домашньої роботи молодших школярів

Сторінка 2

Анкетування показує, що вчителі позитивно ставляться до диференціації домашніх завдань. Більшість педагогів вважає, що повністю відмовлятися від них не варто, бо є такі вміння й навички, які потребують постійного вправляння (наприклад, читання й письмо), і для одногодинних предметів домашнє завдання — місточок, який зв'язує засвоєне і нове. Зокрема, для уроків ознайомлення з навколишнім і природознавства робота вдома часто є обов'язковою для вивчення нового матеріалу.

Учням 3—4-х класів в анкетах запропонували запитання: "Чи хотів би ти вчитися без домашніх завдань?" Із 320 учасників опитування 30% відповіли "так", близько 20% — "іноді можна", десь 15% — "ні"; 35% дітей підкреслили відповідь "хотів би виконувати цікаве домашнє завдання".

Час від часу корисно пропонувати незвичні за змістом і формою виконання домашні завдання. Наприклад, другокласникам можна доручити у парі чи групі підготувати до уроку математики:

• завдання для математичного диктанту;

• кілька простих задач для усної лічби;

• дані для "Рідного задачника";

• інсценівку за змістом задачі;

• скласти за виразом задачі різних видів.

У 3—4-х класах сильним учням доступні й цікаві домашні завдання "блочного" характеру. Наприклад, розпочинаючи нову тему з математики чи рідної мови, вчитель роздає дітям (за бажанням учнів чи вибором учителя) планшети з набором завдань для домашньої роботи. Учням повідомляється, що протягом, скажімо, восьми уроків їм треба розв'язати вдома такі задачі і приклади (кожне завдання записане в окремій клітинці). Темп виконання учень визначає самостійно.

Зацікавлюють дітей і домашні завдання, виконання яких розраховане на кілька днів або два-три тижні. Наприклад, з довідкової літератури дібрати відомості до уроків природознавства, малювання, читання, для уроків розвитку мовлення у дитячих журналах знайти тексти за певними орієнтирами вчителя, вести і фіксувати спостереження за дослідами на домашньому городі тощо.

Корисні домашні завдання, в яких задіяно міжтематичні міжпредметні зв'язки. Наприклад, до уроків читання діти мають переглянути зміст раніше прочитаних тем і знайти твори, схожі за головною думкою на новий; перечитати текст і визначити, які частини мови найчастіше вживає автор, характеризуючи ту чи іншу подію; переглянути зміст певної теми з української мови і знайти спільне з виучуваним матеріалом тощо.

Страницы: 1 2 

Нове про педагогіку:

Моделювання рольової гри, як мовленнєвої діяльності, до реальної комунікації
Ефективність уроку іноземної мови зумовлюється багатьма факторами. Це - оптимальна структура уроку, застосування різних методів і прийомів учителем для спонукання учня до різних видів мовленнєвої дія ...

Толерантність – ціннісна й поведінкова складова особистості
Умова: всі вказівки виконуються відразу, без додаткових пояснень. Учням пропонується дотримуватись однакових інструкцій, працюючи з однаковими аркушами паперу. «Розділити аркуш на 4 частини, зрізати ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com