Профорієнтаційні ігри проведені у процесі виховної роботи

Педагогіка і освіта » Педагогічні умови ефективності професійної орієнтації молодших школярів » Профорієнтаційні ігри проведені у процесі виховної роботи

Сторінка 1

«Знавці професій»

Учні сідають у коло. У центрі — вчитель. Він говорить: «Увага!» — і вказує на будь-якого гравця, голосно й чітко називаючи будь-яку літеру (крім ь, ї, й). Учень, на якого вказав ведучий, повинен швидко назвати професію на цю літеру. (Наприклад: Н — наладчик — К — касир — Р — реставратор — Р — редактор — Р — . і т. д.) Той, хто не встигає у відведений час назвати професію, у вибуває з гри.

«Сім нот»

Учитель просить назвати професії, які починаються з назв музичних нот: ДО, РЕ, МІ, ФА, СОЛ(Ь), ЛЯ, СІ. Нота ЛЯ використовується всередині слова. Наприклад: редактор, фармацевт тощо.

«Зобрази професію»

Учитель заздалегідь робить заготовки (аркуші паперу, на яких написано назви професій). Учні по черзі витягують заготовки й за допомогою жестів і міміки показують характерні ознаки (особливості) професії, написаної на аркуші паперу.

У грі для молодших дітей використовуються професії, найбільш доступні для пантоміми, наприклад: офіціант, швачка, скрипаль, листоноша, лікар, маляр, міліціонер-регулювальник тощо. Старшим школярам можна порекомендувати зобразити геолога, археолога, адвоката, еколога та ін.

«Не збийся»

Школярам пропонується зробити десять кроків і на кожний крок назвати професію. Якщо учень збився або повторився, він зупиняється.

«Словник професійних термінів»

Учитель диктує учням слова з переліку профорієнтаційних термінів. Учні усно (або письмово) пояснюють значення цих термінів. Наприклад: професія, вибір професії, професійна непридатність, покликання, умови праці тощо.

«Прислів'я про працю»

Учні згадують прислів'я та приказки, пов'язані з трудовою діяльністю людини, про її працьовитість, ставлення людини до праці.

«Відгадай професію»

Дітям пропонують придумати будь-яку професію і скласти її опис, але так, щоб у ній не було нічого, що підказувало б іншим, що це за професія. Однак учень повинен розповісти про умови роботи й результати праці.

«Постав запитання»

Учень загадує яку-небудь професію, але нічого не розповідає про неї, а пропонує іншим учням ставити уточнюючі питання, на які можна відповісти лише «так» або «ні».

«Людина і професія»

Учитель називає професію, для якої школярі повинні «підібрати» учня з-поміж присутніх, який, на їхню думку, за своїми індивідуальними особливостями найбільше відповідає цій професії.

Пропонована професія має бути добре відома учням, у- випадку недостатньої інформації про професію необхідно охарактеризувати її особливості.

Гру можна ускладнити, запропонувавши школярам «підібрати» професію кожному учневі. Для цього доцільно розподілити учнів на групи.

«Самооцінка і професія»

З-поміж школярів обирається учень, що повинен описати свої індивідуальні особливості, оцінити їх і підібрати відповідну професію. Обираючи професію, необхідно враховувати індивідуальні схильності та інтереси.

Решта учнів і вчитель окремо від школяра також дають йому оцінку й підбирають відповідну професію. На загальному обговоренні робиться порівняльний аналіз самооцінки учня, оцінки вчителя та інших учнів. аналізують моменти невідповідності самооцінки учня, педагога та інших школярів.

«Казкові персонажі та професії»

Учням називають різних казкових персонажів. Далі пропонується вибрати професії, що їм підходять, ураховуючи ті особливості, що описуються у відповідних творах.

Як казкових персонажів можна запропонувати Попелюшку, Ємелю, Снігову Королеву, Білосніжку та ін.

КВК "Землю красить сонце, а людину праця"

Мета. Привести в систему знання, збагачувати словниковий запас учнів. Розвивати у дітей бажання дбайливо ставитись до шкільного майна. Виховувати почуття поваги до людей праці.

План

I. Організація класу.

II. Робота над матеріалом.

ІІІ. Оголошення теми уроку і мети.

Сьогодні ми приведемо в систему знання, одержані під час навчання. Я хочу, щоб ви були сьогодні на уроці старанні, допитливі, працездатні.

«Ми працю любимо,

що в творчість перейшла.

І музику палку,

Страницы: 1 2 3 4 5

Нове про педагогіку:

Пошуки шляхів вдосконалення оптимізації учбової діяльності у молодших школярів
Про оптимізацію процесу навчання дають можливість судити критерії оптимальності. Критерій оптимальності - це ознака, на основі якої здійснюється порівняння можливих способів розв'язання педагогічних ...

Психологічні фактори спрямованості особистості соціального педагога
Сформованість професійно-ціннісних орієнтацій істотно впливає на ефективність творчого розвитку фахівців, продуктивність їхньої професійної праці. "Емоційно-ціннісне відношення до діяльності є о ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com