Педагогічні умови ефективного використання професійно орієнтованого матеріалу на уроках у початкових класах

Педагогіка і освіта » Педагогічні умови ефективності професійної орієнтації молодших школярів » Педагогічні умови ефективного використання професійно орієнтованого матеріалу на уроках у початкових класах

Сторінка 10

Бесіди в умовах активного діалогу були важливим засобом з формування уявлень про професії, стимулювання розвитку інтересів, а також вміння висловлювати та доводити свою думку.

Не менш важлива місце в розробленій системі профорієнтаційних методів посідало читання художньої літератури. Для учнів організовувалася пошукова робота із підготовки в шкільній бібліотеці книжок про працю, діяльність представників різних професій. Нами були запропоновані учням дитячі книжечки в яких були розміщенні такі вірші про професії, як "Фермер", "Квітникарка", " Кран журавлик", "Лікар", "В'язальниця", "Як багато професій є різних", "Диригент", "Кожен знає своє діло", "Він такий же як і ми", "Ми будуємо будинок" і т.д.(Див додаток D)

Пошукова самостійна робота учнів в шкільній бібліотеці дає можливість розвинути в учнів вміння вибирати, із запропонованого кола літературних джерел, ту літературу, яка відповідає його інтересам. Завдяки залучення учнів початкової школи до таких форм роботи дає можливість навчиться їх свідомо визначати потрібний профорієнтаційний матеріал, відсортовувати другорядну незначну інформація, а це в свою чергу забезпечить успішне формування уявлень про професії, орієнтації в складному світі професій та засобів їх діяльності.

В ході експерименту важливе місце в системі професійної орієнтації молодших школярів займали проведені нами такі ігри, як: "Магазин", "Перукарня", "Знавці професій", "Зобрази професію", "Не збийся", "Словник професійних термінів", "Хто більше?", "Прислів'я про працю", "Відгадай професію", "Постав запитання".

Важливим елементом профорієнтаційної роботи були екскурсії на теми:

─ "Хто працює в нашій школі?".

─ " Щоб роботу знайти в оголошення гляди". Екскурсія проводилася за межами села в районному центрі. Під час екскурсії по місту ми звернули увагу учнів на щити з об'явами, в яких запрошуються на роботу слюсарі, малярі, штукатури, теслі, продавці, водії. Таким чином показали наскільки важать у нашому житті ці спеціальності.

Також ми здійснили, перед проведенням рольових ігор "Магазин", "Перукарня", "Поштове відділення", екскурсії у магазин, перукарню, поштове відділення. Така робота допомогла школярам краще уявити особливості процесу праці людей представників певних професій, дозволила безпосередньо побачити важливість такої професії.

При обговоренні екскурсії у класі ми намагалась зосередити увагу дітей на тому, що їм сподобалось, а що ні. При узагальнюючих запитаннях вимагали глибокої ґрунтовної відповіді, яка б розкривала зміст профорієнтаційних завдань.

Учні від школи та вчителя чекають чогось цікавого, несподіваного. Тому, щоб захопити дітей, дати можливість кожному учневі проявити себе, ми провели у процесі виховного процесу в експериментальному класі такі цікаві, емоційно насичені такі форми роботи, як: брейн-ринг "У світі професій"; урок - КВК "Землю красить сонце, а людину праця"; (див. додаток F), свято: " Краса людини у праці", "Ким бути"; свято праці "Давні ремесла нашого народу"; конкурси: "Найкращий за професією", "Паночка господарочка", "Всі професії важливі вибирай на смак".

Також ми провели у експериментальному класі родинне свято«Праця наших батьків». На цих зборах звучали вірші, пісні, проводився «парад професій», у якому брали участь батьки і діти. Кожен учень був одягнений у костюм, характерний для певної професії, на грудях — емблема. Діти розповідали про професію демонстрували інструменти, з допомогою яких людина працює. До підготовки цих зборів активно залучалися батьки, які забезпечили матеріально–технічну базу, та проявили творчість при підготовці інформаційної частини зборів

Свято праці "Давні ремесла нашого народу"

Ведучий. Добрий день, дорогі друзі!

Ведуча. Добрий день, шановні батьки і вчителі!

1-й учень.

Ми живемо в Україні,

Де в степу, із краю в край,

На добро усій країні

Визріває урожай.

2-й учень.

Де пшениця достигає;

Колосиста, золота,

Де неначе море, грають

і шумлять густі жита.

3-й учень.

Гостей дорогих

Ми вітаємо щиро,

Стрічаємо з хлібом,

Любов'ю і миром.

Страницы: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Нове про педагогіку:

Історія виникнення гри
Термін "гра" на різних мовах відповідає поняттям про жарту і сміху, легкості і задоволення і вказує на зв'язок цього процесу з позитивними емоціями. Вершиною еволюції ігрової діяльності є с ...

Прийом посади заступником командира роти з виховної роботи
Держава піклується про виховання кадрів військових вихователів. І це дає свої плоди. У військах служить великий загін досвідчених офіцерів виховної роботи. Їм по силах будь-які завдання, якими б важк ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com