Аналіз масового педагогічного досвіду професійної орієнтації у початковій школі

Педагогіка і освіта » Педагогічні умови ефективності професійної орієнтації молодших школярів » Аналіз масового педагогічного досвіду професійної орієнтації у початковій школі

Сторінка 4

Таблиця (2.1.) доводить той факт, що кожна з навчальних дисциплін безпосередньо або опосередковано діє на формування уявлень учнів початкових класів про ту чи іншу професію.

Через призму вищезазначеного в загальних рисах розглянемо педагогічний досвід з даної проблеми окремих вчителів початкових класів, педагогічний пошук яких спрямований на вибір свого підходу до її вирішення.

Зазначимо, під поняттям педагогічний досвід ми розуміємо сукупність знань,умінь і навичок, набутих у процесі безпосередньо педагогічній діяльності, форма засвоєння педагогом раціональних здобутків своїх колег.

Безперечно важливим компонентом програми з трудового навчання є профорієнтаційна робота з молодшими школярами на рівні профінформації. Для виховання в учнях 1 —4 класів творчого ставлення до праці та з метою виявлення інтересу учнів до різних професій вчителі Солом'янського району міста Києва Осколок Л.В. та Морозова Н.М. пропонує таку цікаву форму профорієнтаційної роботи у позаурочний час як Тиждень трудового навчання.

Робота з проведення Тижня трудового навчання (далі ТТН) розпочинається заздалегідь. Учням 1—4 класів за місяць до ТТН роздаються завдання, матеріали до виступу на святі «Краса людини — у праці, у добрих справах».

У підготовчий період багато часу відводиться на роботу з обдарованими дітьми, на розвиток творчих здібностей учнів школи. Тому керівник гуртка «Чарівні руки» готує виставку сувенірів, подарунків, які виготовили учні власноруч на заняттях. Бібліотекар школи, за допомогою свого активу, готує матеріал з журнальних вирізок для стенду «Світ професій». Учнівський актив школи під керівництвом педагога-організатора прикрашає коридори, актову залу, вестибюль школи:

фотомонтажем «Праця моїх батьків»;

висловлюваннями про працю:«Не одежа красить людину, а добрі діла» «Праця людину годує, а лінь — марнує», «Чесна праця — наше багатство» і т.д.

Вчитель трудового навчання виготовляє з учнями аплікації «Художні речі у побуті» або «Квіткові клумби». Класоводи 1—4 класів за допомогою батьківського комітету проводять зустрічі учнів з представниками різних професій та екскурсії на робочі місця. Актив Клубу дідусів та бабусь з учнями 1-го класу готують куточок з поробками «Бабусині руки». Вчитель образотворчого мистецтва проводить конкурс малюнків та готує виставку дитячих робіт з теми «Улюблена професія».

Напередодні ТТН у вестибюлі школи вивішується об'ява про дату проведення Тижня. План проведення ТТН у яскравій формі вивішується поруч.

Таблиця 2.2.План проведення Тижня трудового навчання в початковій школі №310м. Києва.

Дні тижня

Заходи

Місце проведення

Час пр-я

Понеділок

Відкриття Тижня трудового навчання

Актова зала

13.30

Бесіда «Якого кольору ремесла?»

Класна кімната

14.30

Вівторок

Проведення конкурсів:

— віршів про працю, професію;

— на кращий малюнок;

— на кращу поробку (сувенір, подарунок);

— на кращу колективну роботу (газету,фотомонтаж:)

Бібліотека.

Актова зала.

Вестибюль

13.00

I перерва

II перерва

III перерва

Середа

Конкурс

«Панночка-господарочка»

Кабінет трудового нав-ня

13.30

Четвер

Засідання «Джентльмен-клубу»

Читальна зала

13.30

П'ятниця

Театралізоване свято «Краса людини — у праці, у добрих справах». Закриття ТТН. Підведення підсумків.

Актова зала

13.00

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8

Нове про педагогіку:

Місце фізичної культури в житті людини
Фізична культура — одна з основних складових здорового способу життя, збереження, розвитку здоров'я людей. Вчителі валеології, охорони життя і здоров'я (ОЖіЗ) у початкових класах мають володіти знанн ...

Дослідно-експериментальна робота здійснення екологічної освіти молодших школярів на уроках курсу «Я і Україна» у 2 класі
Щоб з'ясувати, які екологічні знання передбачено у змісті навчального курсу «Я і Україна», ми приступили до аналізу програми курсу для 2 класу. Мета курсу «Я і Україна» – сприяти формуванню в учнів п ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com