Використання історичних задач на уроках математики у початковій школі

Педагогіка і освіта » Відомості з історії математики як засіб формування мотивації учіння молодших школярів » Використання історичних задач на уроках математики у початковій школі

Сторінка 7

Повернутись і забрати козу.

Біля криниці дві порожні банки. Одна вміщує 5 літрів води, а друга – 3 літри. Наливаючи воду з криниці та переливаючи її з банки до банки, треба зробити так, щоб в одній із банок залишився 1 літр води.

5 л
3 л

Як, маючи лише 2 глечики місткістю 2 і 7 літрів, набирати з криниці 3 літри води?

1.

2.

7 л
2 л

Цікаві відомості з історії математики, використані під час проведення уроків математики

Число. Натуральні числа. Римська система числення

У місцях, де жили стародавні люди, археологи знаходили предмети з вибитими крапками, надряпаними рисочками, глибокими зарубками. Ці знахідки свідчать про те, що вже в кам'яному віці люди вміли не тільки рахувати, а й фіксувати («записувати») результати своїх підрахунків спеціальними значками для позначення певної кількості предметів. Це відкриття було зроблене близько за 3000 років до нашої ери. Такий запис фактично був прототипом сучасної десяткової системи числення.

З розвитком суспільства удосконалювалася й лічба. Адже потреби торгівлі та виробництва не могли задовольнити такі примітивні засоби лічби, як зарубки на палиці, вузли на мотузці або камінці, складені в купки.

У Стародавньому Римі використовували іншу, недесяткову, форму запису чисел:

І – один, С – сто,

V – п'ять, D – п'ятсот,

X – десять, М – тисяча.

L – п'ятдесят,

Римська система числення ґрунтується на такому принципі: якщо менша цифра стоїть після більшої, то вона додається до більшої: VI = 6, XXXII = 32; якщо менша цифра стоїть перед більшою, то вона віднімається від більшої: IV = 4, VL = 45.

Ця система збереглася і до наших днів. Римські цифри зустрічаються на циферблатах годинників, на пам'ятниках архітектури. Записи «XXI століття», «Розділ VI» добре нам знайомі. Натуральні числа виникли дуже давно. Число – одне з основних понять математики, яке дозволяє виразити результати лічби або вимірювання. Спочатку з’явились числа 1 і 2, трохи пізніше – 3. Комбінуючи ці числа, отримували числа до шести. А про все,що більше за шість казали “багато”.

З плином часу люди навчилися облічувати все більші і більші кількості. Довго вважалося, що існує якесь найбільше число. Наші пращури називали найбільше число “колода” і вважали його рівним 1096. При цьому додавався коментар: “Этого же числа несть более розумети человеку”. І лише згодом люди зрозуміли, що найбільшого числа немає.

Найвидатнішим досягненням людства є сучасна десяткова позиційна система числення. За допомогою цієї системи записують як завгодно великі числа, використовуючи лише десять різних цифр. Таке можливо тому, що одна й та сама цифра має різні значення залежно від її позиції в числі.

Страницы: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Нове про педагогіку:

Виховання любові до рідного міста у дітей дошкільного віку
Під час виховання у дітей дошкільного віку любові до Батьківщини потрібно розпочинати виховувати любов до рідного міста. Успішний розвиток дошкільнят при ознайомленні з рідним містом можливий лише за ...

Як розпочати роботу з редактором "Paint"
Для запуску графічного редактора Paint використовується наступний спосіб: кнопка , пункти підменю і . Або іншим способом завдяки комбінації клавіш +R з'явиться вікно "Запуск програмы"яке до ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com