Аналіз методичної літератури із проблеми дослідження

Використання під час уроків і позакласних занять із математики елементів з її історії є не лише ефективним засобом розвитку інтересу учнів до предмета, але й має пізнавальне і виховне значення.

Проте висвітлювати історію розвитку математики у перших класах під час уроків неможливо. Можна повідомляти лише деякі дані з історії математики. Одне з ефективних методів проведення такої роботи – розв’язування під час уроків чи позакласних занять стародавніх завдань.

У величезному світі посібників для вчителів початкових класів багато оригінальних матеріалів історичного характеру, вкладено у формування інтересу дітей та розвитку їх пізнавальної активності. Проаналізуємо окремі.

Книга І.Г. Сухіна «Цікаві матеріали», заповнює цю прикру прогалину. Тут можна знайти безліч цікавих математичних завдань, що мають нові рішення. У тому числі: завдання з додатковими умовами і підказками, головоломки з цифрами, що не повторюються, старовинні математичні фокуси й багато іншого (Додаток Г). До кожного з чотирьох класів початкової школи наведено відповідні завдання. Проте автор цієї книжки не скував ініціативу вчителів, тому форми використання публікованих завдань можуть бути дуже різноманітними.

Наступну книга «Давні цікаві завдання» під редакцією Олесник С., Нестеренко Ю.В., Потапова М.К. у ній зібрано 170 цікавих завдань, від рукописів і мудрих книжок, опублікованих до 1800-го року (Додаток Д). Книжка розділена на три частини. У першу частину ввійшли завдання з рукописів і з оповідання Л.Ф. Магницького «Арифметика». У другу частину – завдання з підручників, опублікованих у Росії після ухвалення книжки Магницького, але до 1800-го року. У третю частину – завдання з книжок (протягом останнього десятиліття XVIII століття), повністю або значною мірою присвячених цікавим завданням.

Кожна частина складається з розділів. Розділи всередині частини перебувають у порядку зростання труднощів.

Багато завдань піддавалися стилістичній обробці.

У змісті після назви кожного завдання в дужках вказані два числа: перше – номер сторінки книжки, де наведено текст завдання, друге – номер сторінки, у якому наведено його виконання.

Зазвичай, завдання вирішуються з допомогою мінімальних відомостей з арифметики, алгебри і геометрії, але вимагають кмітливості й уміння логічно мислити. І це знаменита книга В.Д. Чистикова «Давні завдання елементарної математики» – це збірник стародавніх завдань, до складу якого увійшли завдання Вавилона, Єгипту, Греції, Китаю, Індії, арабські і російські завдання, і навіть завдання Західної Європи. Вона складається з двох частин: перша – тексти завдань, друга – історичні екскурси, рішення і вказівки. Усі історичні відомості рішення стародавніх завдань подають у модернізованому вигляді із використанням загальноприйнятої символіки. Книжка може бути корисною вчителю та учням. Більшість завдань зібраних у цих книгах оригінальні, але окремі загальновідомі і тому, щонайменше, є методичної базою для вчителя початковій школи. Ці завдання, дозволяють піднести зацікавленість Україною. Вирішення завдань молодшими школярами, змусять проявити їх інтелектуальний рівень.

Нове про педагогіку:

Вимоги, що пропоновані грою в баскетбол, до рівня фізичної і психологічної підготовки спортсменів
Баскетбол - одна з найпопулярніших ігор, у тому числі, і серед студентів. Для неї характерні різноманітні рухи: ходьба, біг, зупинки, повороти, стрибки, ловля, кидки і ведення м'яча, здійснювані в єд ...

Мовленнєва готовність дитини з порушенням мовлення до навчання у школі
Діти з порушенням мовлення належать до неоднорідної та численної групи, для якої оволодіння мовленням і рідною мовою – єдиний і основний шлях здобуття освіти та особистісного розвитку. Відхилення від ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com