Методика застосування будівельно-конструктивних ігор для підвищення рівня готовності старших дошкільників до навчання в школі

Педагогіка і освіта » Будівельно-конструктивні ігри як засіб підготовки до школи » Методика застосування будівельно-конструктивних ігор для підвищення рівня готовності старших дошкільників до навчання в школі

Сторінка 6

(Відповіді дітей)

Вихователь: Діти, а тепер переверніть картку в інший бік. Ви бачите послідовність дій побудови вертушки. Побудуй вертушку за зразком.

(Діти будують вертушки. У процесі конструювання вихователь слідкує за послідовністю виконання роботи. Звертає увагу дітей на те, що лопаті треба по краях зігнути. Просить дітей прокоментувати свої діє. Допомагає розподіляти обов’язки в парах. Після завершення конструювання вихователь пропонує дітям дослідити роботу вертушки)

Вихователь: Візьміть вертушку та по черзі подмухайте на неї. Що відбувається?

Діти: Вертушка рухається.

Вихователь: Так, рухаються лопаті. Лопаті обертаються навколо вісі. Цей рух називається обертальним. Діти, тепер подмухайте разом на вертушку. Що відбувається з рухом?

Діти: Лопаті рухаються швидше ніж першого разу.

Вихователь: Вітер, який ви утворюєте, ударяється об лопаті й відскакує вбік, бо лопаті стоять під нахилом до вітру. Так само, як м’яч відскакує від нахиленої поверхні. Але, вдарившись об лопаті, вітер штовхає їх і вертушка починає крутитися. (Вихователь бере фен). Діти, що це в мене?

Діти: Фен.

Вихователь: А для чого він потрібен людям?

Діти: Фен сушить волосся. Коли його вмикаєш, він починає дути.

(Вихователь вмикає фен і показує дітям, із якою силою він може дути. Потім підходить до кожної пари дітей, які вже тримають на гоготові свої вертушки, та вмикає фен на першій швидкості).

Вихователь: Чи збільшується швидкість обертів лопатей порівняно з першими спробами? Якщо так, то чому?

Діти: Швидкість обертів збільшується, бо вітер сильніше дме.

(Вихователь знову підходить до кожної пари дітей з феном, увімкненим на другій швидкості)

Вихователь: Діти, сила потоку повітря збільшилась, а швидкість обертання лопатей? (Відповіді дітей). Правильно, ми можемо зробити висновок, що швидкість обертання лопатей залежить від сили вітру, який на них дме.

(Вихователь пропонує всім дітям вийти на вулицю зі своїми вертушками)

Вихователь: Діти, давайте перевіримо, чи сьогодні є вітер? Що ви можете про нього сказати?

(Відповіді дітей.)

На даному занятті застосовувалась конструктивна діяльність з дітьми, а саме виготовлення з конструктивного матеріалу «вертушки».

Великим плюсом використання такої діяльності є практичний характер, тобто дитина отримує можливість працювати власними руками, що сприяє глибшому закріпленню знань, отриманих на занятті, розвитку творчості, адже кожна дитина намагається зробити якнайкраще роботу. Діти на занятті з задоволенням виконували поставлене перед ними практичне завдання, активно планували власні дії і діяли згідно плану.

Звичайно не всім дітям відразу вдавалося втілити задумане, тому деяким дітям (Антон Т., Настя Б., Миколка Т.) була надана допомога з боку вихователя та товаришів. Діти, в яких не одразу виходило виконати завдання (Максим В., Максим Г., Андрій Г., Софія Д.) намагалися наслідувати дітей, у яких це виходило краще, слідкуючи за їхньою роботою і шукаючи помилки в своїй. Тобто діти намагалися виправити допущені помилки.

Однак, процес формування готовності до навчання в школі, у тому числі засобами будівельно-конструктивних ігор потребує відповідної специфіки і обізнаності з його особливостями як вихователів, так і батьків дітей, які є першими вчителями дітей до вступу їх у школу, і на яких у цьому процесі покладається відповідальна роль. З огляду на це, нами було розроблено декілька методичних рекомендацій, які будуть корисні для роботи як вихователів, так і батьків:

Пам’ятайте, що основною діяльність дитини старшого дошкільного віку є гра.

Формуйте у дітей позитивне ставлення до школи.

Виявляйте інтерес до шкільних справ та успіхів дитини.

Формуйте адекватну самооцінку.

Не перевантажуйте дитину надмірними заняттями, чергуйте їх з грою, використовуючи різноманітні їх види.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Нове про педагогіку:

Вивчення творчої діяльності вчителя адміністрацією школи під час атестації
Адміністрацією школи, шкільними методичними об’єднаннями та методичною радою розроблена технологічна карта вивчення творчої діяльності вчителя під час атестації. 10-бальна система оцінювання І. Науко ...

Вміння і навички у структурі трудової діяльності учнів
Успішне виконання всякої діяльності потребує оволодіння людиною необхідними для неї засобами. Воно потребує вироблення у людини вмінь і навичок користуватися ними для досягнення поставленої мети. Усп ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com