Методика застосування будівельно-конструктивних ігор для підвищення рівня готовності старших дошкільників до навчання в школі

Педагогіка і освіта » Будівельно-конструктивні ігри як засіб підготовки до школи » Методика застосування будівельно-конструктивних ігор для підвищення рівня готовності старших дошкільників до навчання в школі

Сторінка 5

Обладнання:

6 карток із зображенням вітру;

віяло для кожної дитини;

картки із зображенням різних видів вертушок;

конструктор;

картки для моделювання вертушки;

фен.

Попередня робота:

ознайомити дітей з таким природним явищем, як вітер;

спостерігати з дітьми за вітром під час прогулянок;

відзначати природні зміни в календарі погоди;

ознайомити природні зміни в календарі погоди;

ознайомити дітей із правилами роботи з конструктором.

Хід заняття:

(діти входять під спокійну музику і сідають за столи)

Вихователь: Діти, щоб дізнатися про що ми сьогодні говоритимемо на занятті, відгадайте загадку:

Рукавом махнув, дерева нагнув.

Ні рук ні очей не має, а дахи знімає.

(вітер)

Вихователь: Правильно, діти, саме про вітер ми сьогодні й поговоримо. Як ви вважаєте, чому вітер називають невидимкою?

Діти: Вітер буває теплий, холодний, сильний, слабкий, злий, ніжний, північний, південний.

Вихователь: А що вміє робити вітер?

Діти: Дути, гойдати дерева, кружляти листя, підіймати хвилі на воді, зривати дахи з будинків, відкривати двері тощо.

Вихователь: Багато різних справ уміє робити вітер: і добрих, і поганих. Є у мене картинки, на яких зображено справи вітру. Діти, спробуйте здогадатися, який вітер в них зображено – добрий чи злий?

(Проводиться гра «Відгадай який вітер». Вихователь показує дітям картки із зображенням доброго та злого вітру. Коли показує дії доброго вітру, діти мають плескати в долоні, а коли злого – треба гудіти та тупати ногами).

Вихователь: Чи знаєте ви, що таке вітер?

Діти: Це рух повітря.

Вихователь: А чим можна повітря рухатися?

Діти: Рукою, віялом, аркушем, книгою, тканиною, вентилятором тощо.

(Вихователь роздає всім дітям віяла)

Вихователь: Діти, спробуйте зробити легенький вітер за допомогою віял. (Діти махають віялами). Спробуйте помахати віялом швидше. Відчуваєте, як вітер посилюється і стає прохолодно?

Діти: Так.

Вихователь: А хто з вас знає, як можна довідатися, чи на вулиці дме вітер?

Діти: Треба подивитися у вікно: якщо гілочки гойдаються, листя рухається, отже вітерець є. Або можна відкрити віконце: якщо штори колихатимуться, то на вулиці є вітер.

Вихователь: Для того щоб зрозуміти, чи є вітер на улиці, люди вигадали вертушку. (Показує спочатку картки із зображенням різних видів вертушок, а потім картку для моделювання вертушки із конструктивного набору).

Вертушка – це такий пристрій, за допомогою якого можна дізнатися про силу вітру. Цей пристрій складається з таких основних частин, як балка, вісь, лопаті. Якщо лопаті крутяться, то вітер є. Діти, давайте ми теж побудуємо вертушки із конструктора, чи є сьогодні вітер.

(Для конструювання моделі «Вертушка» діти об’єднуються в пари. Вихователь роздає їм двобічні карти для моделювання вертушок, де з одного боку зображено вертушку, а з іншого послідовність збирання цієї моделі)

Вихователь: Перед вами лежать деталі конструктора та картки для моделювання вертушки. Скажіть, деталі конструктора одинакові чи різні? Поясніть, чому ви так вважаєте?

Діти: Різні, бо вони мають різну форму, розмір та колір.

Вихователь: На що вони схожі?

Діти: Дві довгі деталі з дірочками схожі на прямокутники; дві жовті деталі на прямокутники; ось ця синя деталь схожа на палку; дві зелені деталі схожі на метеликів; жовті деталі схожі на гачок або овал з хвостиком тощо.

Вихователь: Кожна деталь має власну назву. Ось ця найдовша прямокутна деталь з дірочками називається балкою з отворами. Тоненька та коротка прямокутна деталь жовтого кольору називається пластиною. Синя паличка – вісь із зубчатим колесом. Округла зелена деталь, яка схожа на метелика – лопать. А округлі маленькі деталі жовтого кольору, які схожі на гачки – рукоятки. Подивіться уважно на зображення вертушки та розкажіть, із яких деталей вона зроблена.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Нове про педагогіку:

Дидактичні ігри на уроках образотворчого мистецтва
Палітра осені. Мета: розвивати зорову пам’ять, формувати знання з кольороведення (назви кольорів, які кольори слід змішувати, щоб отримати певний колір); удосконалювати навички роботи пензлем. Матері ...

Концепція безперервної освіти як головна умова життєдіяльності в інформаційному суспільстві
Розвиток національної освіти тісно пов'язаний з побудуванням державності у суверенній Україні. Освіта в Україні позбавилась від ідеалізації радянських часів і почала орієнтуватися на світові суспільн ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com