Методика застосування будівельно-конструктивних ігор для підвищення рівня готовності старших дошкільників до навчання в школі

Педагогіка і освіта » Будівельно-конструктивні ігри як засіб підготовки до школи » Методика застосування будівельно-конструктивних ігор для підвищення рівня готовності старших дошкільників до навчання в школі

Сторінка 4

Особливістю цієї гри є колективна робота дітей, об’єднана спільною метою.

Кожна гра, що проводилась з дітьми, вимагала від них активізації не лише умінь конструювати, а й активізації знань про школу, шкільне життя дітей, також у дітей виникали асоціації, пов’язані зі школою і майбутньою навчальною діяльністю.

Діти мали можливість обмінюватися своїми знаннями, обговорювати в колективі майбутню навчальну діяльність, ділилися досвідом підготовки до шкільного навчання. У дітей виникали партнерські взаємини, розвивались вміння взаємодіяти з іншими, навички взаємодопомоги, які є важливими складовими підготовки дитини до навчання в школі, а також запорукою успішного навчання дитини в школі.

Під час ігор діти намагалися якнайкраще виконати поставлене завдання, особливо якщо це стосувалося виявлення їх творчості та індивідуальності, намагалися обходитися без допомоги дорослого.

Попередня робота перед кожною грою сприяла пригадуванню дітьми знань пов’язаних з школою, а пізніше кращому їх відтворенню за допомогою будівельно-конструктивних ігор. Під час виконання такої роботи діти набували умінь виконувати пізнавальні завдання, пояснювати способи їх розв’язання, налаштовувати себе на виконання завдань, уміти бути уважними; тривалий час не відволікалися, зосереджуючи свою увагу на виконанні роботи і досягненні певного результату.

Під час проведення будівельно-конструктивних ігор у дітей розвивалася уява, пам’ять, здатність фантазувати та запам’ятовувати, уявляти образ, точно відтворювати різні способи роботи з матеріалом, творчо виконувати завдання.

Слід відзначити також, що можливість працювати з різним конструктивним матеріалом сприяла розвитку в дітей дрібної моторики, координації, точності рухів. Це було помічено під час проведення занять з розвитку мовлення, зокрема підготовки руки дитини до письма. Рухи дітей стали більш впевненішими, більш координованішими, що позначалося на якості написання окремих елементів літер.

Після кожної гри діти мали можливість обмінюватись досвідом, визначали кращу роботу, що приносило дітям задоволення, виникнення почуття гордості за досягнення поставлених цілей, з’являлась впевненість у своїх можливостях, бажання творити, приносити радість оточуючим їх одноліткам та дорослим.

Кожного разу дитина мала можливість експериментувати, змінювати форму предметів, вивчати їх властивості.

Важливо також вказати і на високий рівень емоційності дітей, який було помічено під час будівельно-конструктивних ігор. Так, під час таких ігор, діти емоційно спілкувалися, раділи досягненням однолітків. Також у дітей все більше зростало позитивне ставлення до школи і майбутньої навчальної діяльності, діти планували як будуть навчатися в школі, чим будуть там займатися. Про це свідчать дитячі розмови підчас прогулянок, та тематика самостійних ігор дітей.

У ході експерименту діти все частіше почали звертатися до шкільної тематики (більше цікавилися шкільним життя, запитували, розглядали підготовчі до школи зошити, виконували в них різні завдання тощо).

Крім запропонованої системи будівельно-конструктивних ігор з дітьми старшої групи проводили заняття з різних розділів програми, у ході яких теж використовували будівельно-конструктивні ігри, різні вправи з використанням конструкторів.

Подаємо конспект заняття з використанням конструктора.

Тема: «Вітер»

Мета: закріпити знання дітей про таке природне явище, як вітер, про його особливості й значення для людини та навколишнього світу; спонукати їх активно використовувати слова, що характеризують вітер; учити виявляти силу вітру за допомогою вертушки; розвивати здатність самостійно робити висновки й узагальнення, вміння з’єднувати деталі конструктора за зразком; встановлювати зв’язки між предметами та явищами у процесі експериментальної роботи; ознайомити дітей з такими деталями конструктора, як балка з отворами, вісь із зубчатим колесом, рукоятка, лопаті, пластина; поповнити словарний запас дітей такими словами, як «вертушка», «лопаті», «вісь», «обертальний рух»; учити дітей працювати в парах.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Нове про педагогіку:

Система екологічного виховання у школі
Екологічна освіта – це безперервний процес освіти, виховання і розвитку особистості, який спрямований на формування системи наукових та практичних знань, цінностей, поведінки та діяльності, які забез ...

Організація домашніх робіт
Визнаючи чітко зміст і мету домашніх завдань, школа мусить відповідно й організовувати їх. Перш за все, треба уточнити їх обсяг. Домашні завдання мусять відповідати силам дітей. Занадто легкі завданн ...

Навігація по сайту

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.ipedahohika.com